Amerika Dil Okulları

 

Amerika Dil Okulları – Dil Kursu – Amerikada Dil Eğitimi – Fiyat Listesi Hakkında geniş bilgilendirmeler, fiyatlar, konaklama imkanları, kampanya ve okul tanıtımlarına buradan ulaşabilirsiniz. Sayfamız 2018 yılı için güncellenmiş yeni bilgiler içerir. Yurtdışında dil okulları için en doğru seçim gidenler arasından yorumları da okuyarak, doğru bir danışman firma ile ilerlemektir. Amerika öğrenci vizesi oldukça zor alınır. Dil kursu seçerken de gideceğiniz şehir, alacağınız eğitim tipi (genel, yoğun, toefl, iş ingilizcesi eğitimi) gibi birçok eğitim modeli, konaklamalar için de aile yanı, yurt gibi farklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Aşağıda tüm bilgilere, eyalet tanıtımlarına, okullar hakkında şeffaf bilgilere, fiyat listelerine ulaşabilirsiniz.

Amerika Dil Okulları öğrencilerin 50 yıldan fazla zamandır tercih ettiği en kaliteli seçenektir. Ingilizce’nin artık tüm dünyayı düzenleyen kapital, küresel güç Amerika’da öğrenilmesi gerekliliği herkes tarafından kabul görmektedir. Özellikle ingilizce eğitiminden sonra iş yaşantısına girecekler, kültürel ve sosyal olarak kendini geliştirmek, yeni dünyaya adapte olarak kendine değer ve kalite katmak isteyenler için Amerika’da yurtdışı eğitim hep ilk tercih olmakta. Gelişen dünya artık diğer aksanları kabul etmiyor, irlanda ve ingiliz aksanı yer yer gülümsenen hatta dalga konusu olan aksanlar halini almış durumda. Bu nedenle ingiltere’deki dil okullarında bile amerikan aksanı ile konusan hocalar görev alıyor. Amerika birleşik devletleri çok çeşitli imkanları ile sizi karşılıyor. Zengin popüler kültür, gelişmiş sosyal hayat, teknoloji, okulların diğer ülkelere göre çok köklü ve güçlü amerikan eğitim sistemine dahil olması, kimi dil okullarının üniversite kampüsünde yer alması gibi farklar başı çeker.

Eğer farklı bir ülkede eğitim düşünürseniz yine avrupanın yabancı dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkesi olan Malta’ya yönelebilirsiniz.

Amerika’da Üniversite’de Dil Eğitimi tercih edilmesinin başlıca nedeni kampüs hayatını görmek ve diğer üniversite öğrencileri ile etkileşim içerisinde olmaktır. Bu şekilde dil eğitiminiz boyunca sanki Amerika’da üniversite okuyormuşcasına eğitim alırsınız. Zaten dil eğitimi alanların bir çogu sonraki sene üniversite öğrencisi olacak adaylardır. Yani üniversitenin kayıtlı öğrencileri ile aynı yerde eğitim alırsınız. Bu adaptasyon için faydalıdır. Amerikada üniversitede dil okulları listesini aşağıda paylaşacağız öncelikle genel konuları inceleyerek sizi biraz bilgi sahibi yapalım.

Amerika’da Yurtdışı Eğitim genellikle dil okulları etrafında toplanmıştır. Eğer bütcelendirebiliyorsanız dünyanın en kaliteli üniversiteleri de Amerika’da bulunmaktadır. Gitmeden önce planlama iyi yapılmalıdır, dil eğitimi alıp ülkeye geri mi dönülecek, tamamlandıktan sonra üniversite ya da yüksek lisansa mı devam edilecek yoksa ülkeye geri mi dönülmesi planlanıyor. Buna göre tarih ve hangi dil okulu Amerika’da hangi eyalette olacak karar verilmeli. Hepsi ince bir hesaplamayla düzenlenip kariyer planınızı sistemli bir programa oturtursanız eğitimleriniz arasında boşluk olmaz, size en uygun dil okulu seçilerek hata yapmazsınız ve doğru bir program düzenlemesiyle boşa masrafdan kurtulursunuz. Örneğin Boston dil okulları, New york dil eğitimi, San Francisco dil okulu, Berkeley dil eğitimi, Chicago’daki dil okulları, Los Angeles dil okulları, San Diego dil kursu, San Francisco dil okulu, Washington, Portland, Santa Barbara, Las Vegas gibi birçok şehirdeki okullar hepsi birbirinden kalite olarak ayrılmasa da her şehirde farklı yaşam tarzları nedeniyle apayrı dünyalar sunar. Bu bağlamda danışmanınızdan tam olarak ne istediğinizi anlatarak bilgi ve öneri istemelisiniz.

Amerika Dil Okulları ve Fiyatları

Listelenmiş fiyatlar okulların indirim yapılmamış liste fiyatlarıdır. Lütfen gideceğiniz tarihi, kalmak istediğiniz süreyi ve eğer varsa seçtiğiniz okulu bize yazın ve teklif isteyin.

amerika dil okulları fiyat listesi 2016

[bestwebsoft_contact_form]

Amerika’da Dil Okulları için Hangi Eyalet Seçilmeli?

New York’da Dil Eğitimi

evnewyork

 

Bu tamamen sizin planlarınız ve hedeflerinize göre gerçekleşecek bir seçimdir. Eğer hareketli, finans piyasalarına yakın bir merkezde eğitim almak istiyorsanız New York ilk tercihiniz olabilir. New York’da Dil okulları en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Konaklama fiyatlarının ve yaşamın pahalı oluşu ise öğrencilerin fikrini değiştiren diğer bir etkendir. Eğer iyi bütçelendirme yapabilirseniz ve tasarruf yapmayı başarabilen bireylerdenseniz New York’da Dil Eğitimi çok eğlenceli bir seçimdir. New York’da dil okulu fiyatları listesine aşağıda ulaşacaksınız lütfen okumaya devam edin.

 

 

Los Angeles’da Dil Eğitimi

los-angeles-dil-egitimi

 

Amerika’da gidilebilecek sanat alanında en gelişmiş başkentlerdendir. New York Film Academy burada bulunur. Tüm ülkeden insanlar daha huzurlu ve daha modern bir hayat için buraya gelirler. Amerika’nın doğusu California’ya göre biraz daha sakin, modern, popüler, doğal, temiz ve güvenlidir. Tek eksi yönü toplu taşıma sistemi çok zayıf. Mutlaka bir araba edinmeli ya da kiralamalısınız ki bu Amerika’da araba fiyatları incelendiğinde 800 dolardan başlayan çok komik rakamlardır. Los Angeles’da Dil okulları merkezde toplanmış çok modern, daha çok sanat, popüler kültür ve günümüz tarzlarından etkilenmiş sakin bireylerin seçtiği kaliteli okullardır. Diğer eyaletlere göre biraz daha nish bir yaşam tarzı sizi beklemektedir. Los Angeles Dil Okulu Fiyatları yine aşağıda tablolar halinde sunulmaktadır. New York Dil okulları hep akla ilk gelen alternatif olsa da diğerlerini de incelemek gerekmekte.

 

 

San Diego’da Dil Eğitimi

lsi-san-diego-dil-okulu

 

Oldukca kalabalık olan bu eyalet yaşam masraflarının uygunluğu nedeniyle tercih edilmektedir. Los Angeles ya da New York gibi eğlenceli ya da yoğun bir sosyal hayat beklentiniz yoksa tercih edebileceğiniz bir seçenektir. Daha doğal ancak diğer eyaletlere göre daha sıcak olduğunu hatırlatmakta fayda görüyorum. San Diego Dil Okulları bütçe olarak sizi daha rahat ettirir ancak sosyal imkanları daha dardır.

 

San Francisco’da Dil Eğitimi

lsi-san-francisco-dil-okulu

 

San Francisco Amerika dil okulları arasında en çok tercih edilen konumlardan biridir. Koca bir şehir ve hemen dışında olanca güzelliğiyle doğal alanlar bulunduğundan ABD vatandaşlarının da yaşamak için seçtiği ve sosyal imkanların çok yüksek olduğu bir konumdur. Çok fazla yabancı öğrenci San Francisco Dil Okulları’nda dil eğitimi almak için gelir. Düzgün bir maddi planlama ile burada New York kadar para harcamadan yaşayabilirsiniz.

 

Boston’da Dil Eğitimi

lsi-boston-dil-okulu

 

Boston çok eski ve güçlü bir tarihe sahiptir. İçerisinde çok fazla üniversite, dil okulu bulundurur. Sürekli olarak şehir içerisinde 350000 kadar öğrenci eğitim almaktadır. Harvard, MIT gibi okullar bu şehirde bulunmaktadır. Boston Dil Okulları’nda genç öğrenci nüfus fazla olduğundan; sosyal, gıda, eğlence, kültürel aktivite alternatifi de çok fazla bulunan bir okuldur. Eğer dil eğitiminizi bütçelendirebileceğiniz biryerde almak istiyorsanız Boston mutlaka düşünülmeli.

 

 

Miami’de Dil Eğitimi

 

ecmiami

Miami Dil Okulları eğlence, müzik, sosyal aktivite, yeni çağ kültürleri ve modern hayatın tam ortasındadır. Miami’de New York’daki gibi iş hayatı, sektör uzmanlığı, Boston’daki eğitim şehri havası yoktur. Bu şehir tamamen tatil ve eğlence anlayışı üzerine kurulmuştur.

 

Diğer Eyaletler Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri çok büyük ve çok fazla dil okuluna sahiptir. Bu dil okulları birçok eyalet arasında dağılmıştır. Üstte kısaca tanıttığımız eyaletler sizlerin bir ön bilgiye sahip olmanız adına verilmiştir. En çok tercih edilen ve dil okullarının en fazla toplandığı eyaletler bunladır. Eğer aklınızda farklı bir eyalet varsa bize danışarak bilgi almanız mümkündür.

 

 

Amerika’da Hangi Dil Okulu’na Gidilmeli?

 

amerika-kaplan-dil-okullari

 

Dil Okulu seçiminde birçok etken rol oynayacak. Öncelikle şehir araştırması yapın. Herkesin karakterine farklı farklı şehirler uygun gelir. Sakin ve doğal bir çevre seven birey New York’da bunalabilir. Öğrencilerin az olduğu bir şehir isteyen dil okulu öğrencisi Boston’da 300 bin öğrenci ile başbaşa kalır. Birçok küçük detay için rehberimizi inceleyip bize ulaşarak kendinizi anlatabilir, doğru eyalet seçimini sorgulayabilirsiniz. Bizler 10 senelik deneyimle Amerika’daki tüm başarısız ve başarılı dil okullarını biliyoruz. Tümünü tanıdık ve içlerinde öğrencilerin yıllar içerisinde sorun yaşadığı, konsolosluğun zor vize verdiği, giden öğrencilerin sorunlar yaşadığı tüm okullarla anlaşmalarımızı iptal ettik. Geriye bir avuç doğru dürüst okul kaldı. Amerika Dil Okulu tavsiyesi soran tüm adaylara gönderdiğimiz bu birkaç okulda sorun yaşamazsınız, sorun yaşarsanız da kısa sürede çözüme ulaşır. Şimdiye kadar böyle oldu ve çizgilerini bozacaklarını da sanmıyoruz. Unutmayın yurtdışı eğitim danışmanlığında kaç okulla anlaşmalı oldukları önemli değildir. Firmalar hergün okullar eposta ve telefonla ulaşarak okullarını temsil etmelerini isterler. ABD’nin tüm dil okulları ile anlaşmak köklü firmalar için 3 gün sürecektir. Karşınıza 200 okulluk bir liste koymak çok kolay. Asıl olan bu okulları ziyaret edip, daha önce öğrenci göndermiş ve deneyim kazanarak, kalitesiz dil okullarını elemiş olmaktan geçiyor.

 

Amerika Dil Okulları vizesinde konsolosluk çok sıkıdır. Örnek verdiğimiz 200 okuldan belki 180 tanesine çok zor vize verirler. Köklü, düzgün ve kaliteli eğitim veren okullardan vize alınabilir. Bugünlerde firmalar arasında popüler olan yüksek depozitler alıp ucuz dil okulları için başvuru yapma stratejisi izlenmektedir. Vizeler red olduğunda ise firmalar öğrencilere sırtını döner. Buna dikkat etmek gerekiyor.

 

Amerika Dil Okulu Konaklama Hakkında

 

kaplan-dil-okulu-konaklamalari

 

Konaklamalar en büyük soru işaretidir. Hiç görmediğiniz biryere, hiç tanımadığınız insanlarla iletişim kurarak, hiçbir denetim şansınız olmadan gidiyorsunuz. Peki bu konuda nasıl bir süreç işliyor, sizin adınıza konaklama ayarlamaları yapan dil okulu yetkilileri nasıl bir denetim sistemi kurmuslar? Bunları ve seçenekleri inceleyelim.

 

 

Amerika Dil Okulları Aile Yanı Konaklama

 

Ilk tercih Amerika’da aile yanı konaklamalar olmalıdır. Bunun nedenlerinden biri aile yanında kalırsanız yemeklerin bu konaklamaya dahil olabileceği (seçiminize göre), daha güvenli bir ortamda kalacağınız, ailenin sorularınıza yardım etmesi, akşam evde aile ile pratik yapma imkanına sahip olmanız gibi artı değerler gelmektedir. Amerika aile yanı konaklamalarda eve girdikten sonra size ayrılmış bir oda bulunur. Bu odada yatak, elbise dolabı, ders çalışmak için masa gibi gereklilikler bulunmaktadır. Bu aileler okullar tarafından denetimlerden geçirilerek seçilmektedir. Aile bu iş için başvurduktan sonra, okul denetmenlerini göndererek gereklilikleri kontrol etmekte, aileyi, sicil kaydını, geçmişlerini, bulundukları konum ve mevkiiyi inceleyerek öğrenciler için uygun olup olmadıklarını belirler. Bu konaklama imkanı 30 senedir uygulanmaktadır ve hiçbir okulda, hiçbir öğrenci anlaşmazlıklar dışında ciddi bir sorun yaşamamıştır.

“Aile yanında çocuk öğrenciler kalıyor.” Tarzı yorumlar hatalı ve dayanaksızdır. Aile yanı konaklamalarda kalan 50 yaşında öğrenciler bulunmaktadır. Aile yanında konaklama kavramını ailesinin yanında yaşayan genç birey olarak algılamayın. Size pansiyon hizmeti veren ev sahipleri olarak görmek daha mantıklı ve doğru bir yaklaşımdır.

 

Yurt-Residence-Öğrenci Apart Konaklamaları

 

Herkesin gönlünde yalnız başına tek bir odada, bağımsız bir konaklama var. Ancak bu çok masraflı olabiliyor. Aile yanı konaklamaların iki katına kadar çıkan bu seçeneklerde eğer bütcelendirebilirseniz daha keyifli imkanlar sizleri bekliyor. Tek basınıza ya da iki kişi kalabileceğiniz bu konaklama seçeneklerinde binanın içerisindeki bir dairede odalar öğrenciler için bölünmüş ve hazırlanmış oluyor. Sizler okulun yerleştireceği şekilde bu konaklamalardan faydalanabiliyorsunuz. Amerika dil okulu ve konaklama fiyatları her şehire göre farklılık gösteriyor. Seçim yapmak için araştırmanızı yaparken buna dikkat edin.

 

Amerika Dil Okulları Hakkında Yorumlar

Öğrenci yorumları bizim geribildirim aldığımız kadarıyla genellikle olumludur. Uyumsuz ve kolay anlaşamayan bireyler dünyanın heryerinde olduğu gibi orada da sorun yaşamaktadırlar. Eğer bir miktar egolarınızı kenara bırakıp uyum sağlamaya çalışırsanız çok mutlu ve rahat edeceğiniz bir atmosfer hazır durumdadır. Öğrencilerin en büyük problemi genellikle okul-konaklama arası ulaşım hakkındadır. Buna seçim yaparken özellikle dikkat ediyoruz ve en uygun, yakın konaklama bulunmaya çalısılıyor.

Amerika Öğrenci Rehberi

Amerika’da Öğrenci hayatı, Amerika’da dikkat etmeniz gerekenler, yemekler, içecekler, sosyal hayat, gidilecek yerler, eyaletler, suç, güvenli yaşam, çalışma imkanı gibi konularda kısa kısa bilgiler verelim. Eyaletler ve şehirler ile ilgili daha geniş bir rehber hazırlayacağız ancak aşağıda vereceğimiz bilgiler şu haliyle bile internet üzerindeki en güvenli ve geniş rehberdir.

 

Amerika Öğrenci Hayatı

Dil okulunuza karar verdiniz, kayıt yapıldı, vize çıktı, ödemeleri gönderip uçak biletinizi aldınız. Şimdi seyahat zamanı geldi. Tüm o plan ve program sonunda artık gidiyorsunuz. Daha önce yurtdışı ve Amerika deneyimi olanlar için çok heyecanlı olmasa da hemen hemen her aday için oldukca farklı bir deneyim. Uçağa binmek için havalimanına en az 2 saat önce gelin. Check in dedikleri biletinizi onaylatıp orada olduğunuzu bildiren işlemi bankolardan gerçekleştirerek uçağınızın kalkacağı kapıya, bagajınızı teslim ederek ilerleyin. Artık uçağa bindiniz ve hareket vakti. Uçakta size form verirlerse doldurun. Bazı durumlarda belli prosedürler işler. Buna itiraz etmeyin. Uçak iniş yaptı ve Amerika’dasınız. Panik yapmadan pasaport kontrol noktasına ilerleyin. Size sorular soracaklar. Anlamazsanız yani hiç ingilizceniz yoksa dahi “Language School” diye cevap verin ya da size göndereceğimiz okul onay yazısının bir kopyasını yanınızda saklayıp onu görevliye gösterin. Bunların hiçbirini yapamasanız bile pasaportunuzdaki vizenin durumundan kendisi anlayacaktır ancak zor durumda kalmamanız için çözümdür.

Havalimanında pasaport kontrolden sonra iç salona açılan kapıdan geçtiğinizde sizi eğer okuldan havalimanı transferi satın aldıysanız (özellikle deneyimsiz bir seyyahsanız mutlaka öneriyoruz, taksi parasıyla aynı fiyata gelir.) sizi okul görevlisi elinde okulun logosu ve sizin isminiz yazan bir blok ile karşılar. Pasaporttan sizin fotografınızı gördüğünden yüzünüze aşinadır.

 

Havalimanı karşılama görevlisini göremezsem ne yapacağım?

 

Şimdiye kadar öğrencinin karşılanmadığı olmadı. Eğer ilk karşılanmayan öğrenci olursanız, havalimanı karsılama yazısında acil durum numaraları bulunuyor. Arayarak adınızı soyadınızı söyleyerek “airport!” diyin. Mutlaka sizi almaya gelirler. Panik yapıp aramadan önce mutlaka etrafı iyice kolaçan edin. Görevli %99.99 oradadır. Ya da gelmek üzeredir. Ekstrem durumlarda gecikebilir (trafik kazası gibi). Görevli sizi aldıkdan sonra aracına bindirerek kalacağınız yere götürür, okula nasıl ulaşacağınızı öğretir, ertesi gün okula giderek seviye tespit sınavınızı olursunuz, okulda hangi sınıfda olacağınız, ders programınız teslim edilir, okul tanıtımı gerçekleştirilir ve rutin eğitim hayatınız başlar. Seviye tespit sınavlarında elinizden geleni yapın. Biraz boş bırakayım diyen tüm adaylar sonraki hafta kur atlamak ve tekrar sınav olmak için okula başvuruyorlar. Boşa zaman kaybetmeyin. Seviyeniz neyse sınav onu verir.

 

Eğitim süreciyle ilgili önerimiz dersleri aksatmayın, zamanında verilen ödev ve projelerinizi yapın, ders çıkışı hemen okulu terketmek yerine bu ödevleri 1 saat ayırarak tamamlarsanız başarılı olursunuz. Akşama bırakırsanız muhtemelen ertesi güne yapmamış olarak okula gidersiniz çünkü sosyal hayat çok cezbedici. Ders günleri ilerledikce seviye tespit sınavları tekrarlanır ve eğer hızlı ilerlemişseniz üst sınıflara geçer ve daha fazla kur atlarsınız.

 

Okul-konaklama arası rutinimiz oturdu diyelim. Şimdi gelelim evimizdeki rutini oturtmaya. Eğer aile yanı konaklama seçtiyseniz daha kolay. Yatak ve kahvaltı ya da tam pansiyon yemekli bir seçim yaptıysanız buna göre imkanlar farklılaşır. Eğer yemeksiz konaklama aldıysanız mutfağı kullanabilirsiniz ancak çok temiz tutmanız gerekir. Ailenin mutfağında yemek pişirip mutfağı pis, ocağı ve malzemeleri yağlı bırakmak uygun olmayacaktır. Bu tarz ev kurallarına uymanız gereken bir konaklama seçeneğidir. Temizlik ortak alanlarda herkese kullandığı kadar aittir. Eğer konaklamanız yurt,residence ya da otel seçildiyse zaten ortak kullanım kuralları geçerlidir. Odanız haftada 1 temizlenir ve çarşaflar tüm seçimlerde haftada 1 yenilenir.

 

Amerika dil okullarına kayıt olup geldik, konaklamamıza yerleştik. Peki hayatımızı nasıl düzenleyeceğiz? Amerika ne yapıp nasıl adımlar atacağını bilmediğinde oldukca pahalı bir ülkedir. Bu yüzden adım adım size nasıl tasarruflu bir hayat yaşayabileceğinizi yazacağız. Öncelikle sizi orta bütce ile eğitime gelmiş birey olarak düşünüyoruz. Bu öneriler oldukca varlıklı adaylar için geçerli değildir. Eğer maddi düşünceleriniz yoksa keyfini çıkarın ve gözünüze hoş geleni tercih edin. Ancak ülkenin %80’inden fazlasını ilgilendiren gelir – gider dengelerine göre konusacak olursak;

 

Amerika’da Ne Yenir ?

Eğer aile evinde ya da yurtlarda yemeksiz bir konaklama seçtiyseniz market alışverişlerine ve yemek pişirmeye alışmalısınız. Ev arkadaslarınızla ortaklaşa organize olarak alıp pişireceğiniz yemekler sizleri çok büyük bir maddi yük altına girmekten kurtaracak. Hergün dışarıda yemek hem büyük paralar hem de sağlıksız beslenme demektir. Amerikan mutfağı genellikle hızlı tüketilen fastfoodlardan ve yağlı gıdalardan oluşur. 6 ay gibi bir sürede 10 kilo alabileceğiniz bu beslenme formunu önermiyoruz. Sağlıklı gıdaları ise hazırlanmış şekliyle satın almak pahalıdır. Bu nedenle evde pişirme yöntemi ya da aile yanı konaklamalarda yemek dahil seçimler önerilmektedir.

 

Amerika’da domuz eti oldukca fazla tüketilir. Eğer dini görüşünüz domuz etinine uygun değilse marketlerde her ürünün üzerinde domuz eti içeriyorsa belli ibareler bulunur. Bunları satın almadan önce bakmanız yeterlidir. Son yıllarda bedene verdiği zarar nedeniyle domuz eti Amerikada’da popülerliğini bilinçli bir kitle tarafından yapılan uyarılar sonucu yitirmeye başlamıştır. Bu satışları azaltmadı ancak en azından marketlerde uyarı ve piktogramlar ile bildirilen paketlere dönüştürdü.

 

Amerika’da Ne içilir ?

Ülkemizde üretilen tüm içecekler orada da var. Çoklukla bunun dışında fruktoz içeren gazoz türevi meyveli içeceklere çok rastlarsınız. Bunların yerine içinde şeker olmayan doğal meyve sularını tercih ederseniz sağlıklı yaşarsınız. Alkol tüketiyorsanız uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Amerika’da alkol satın alma yaşı 21’dir.

 

Giyim harcamalarınız için WalMart gibi uygun fiyata iç çamaşırı, basit giyim alabileceğiniz yerler görebileceksiniz. Bunun dısında kaliteli kıyafetler de yine ülkemizden ucuzdur. Amerika’da öğrenci alışveriş yapacağı yeri genellikle uygun fiyatlı olmasını gözeterek seçer ve eğer parası kaldıysa dönerken düzgün bir alışveriş yapar.

 

Burada hangi marketten ne alabileceğinizi listeleyemiyoruz çünkü her şehir, her bölge farklı alışveriş dinamiklerine sahip. Gittiğinizde birkaç gün içerisinde keşfedeceksiniz. Önünde yüzlerce alışveriş arabası olan ve birsürü insanın girip çıktığı süpermarketler sizin aradığınız şey. Orada duvar çivisinden gıdaya kadar herşeyi uygun fiyata bulabilirsiniz.

 

Amerika’da sosyal hayat

Amerika’da bulunduğunuz şehirde mutlaka çok renkli bir sosyal hayat ile karşılaşacaksınız. Size önerimiz gördüğünüz ilk reklam ve broşürün peşinden gitmemeniz. Turistlere yönelik onları avlayan etkinlikler yerine, yerel halkın bildiği gerçekten kaliteli ve emek harcanmış sosyal- kültürel aktiviteleri araştırın. Tiyatrolar, organizasyonlar ve etkinlikler biraz araştırma sonucunda önünüze serilir. Amerika’da Gidilecek Yerleri keşfetmek için; Tripadvisor adlı programı mutlaka telefonunuza kurun. Bu uygulama etrafınızdaki tüm etkinlik ve mekanları gösterir, daha önce giden insanların yorumlarını yazar.

 

Amerika’da Suç.

Amerika çok kalabalık oluşu, kültürler, gelir dengeleri, insan karakterleri arasındaki inanılmaz farklılıklar nedeniyle suça açık bir ülkedir. Çok fazla polis ve güvenlik önlemi olmasına rağmen suç işlenmektedir. Gideceğiniz dil okulunun bulunduğu yerler güvenli olarak nitelendirilen şehir ve konumlar olsa da Amerika’da dikkat edilmesi gerekenler listesini kısaca yazalım. Gece belli vakitlerden sonra ulaşımda mutlaka yalnız seyahatten kaçının, eğer gecenin belirli saatlerini geçmişse metro, yürümek gibi ulaşım metodları yerine taksi kullanın. Kestirme sokaklardan daima uzak durun. Ana yollardan yolu uzatarak gidin. Amerika’da öğrenci olmak güvenli ve izole olduğunuz anlamına gelmez. Yanlış seçimler sizi kötü bir olayın içine çekebilir. Amerika’da hangi eyalet güvenli sorusuna; hepsi aynı ölçüde güvenli diyoruz. Siz seçim yaparken eyaletin güvenliğine göre değil, kendi adımlarınızı atarken doğru ve güvenli seçimler yapmalısınız. Şimdiye kadar çok az öğrenci basit hırsızlık ve gasp olayları ile karşılaştı ve tamamı gece 3 gibi yürüyen, kestirme kullanıp ara sokaklardan gece saatlerinde geçen adaylardı.

 

Amerika’da Öğrenci Olarak Çalışmak

Amerika’da öğrenci olarak çalışma izniniz yoktur. Eğer bir üniversite kampüsünde iseniz kampüs içinde çalışabilirsiniz. Önceki senelerde hükümet öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni veriyordu. Ekonomik kriz nedeniyle kendi vatandaşları dahil olmak üzere işsizlik çok artınca öğrencileri çalışamaz hale getirmek durumunda kaldılar. Artık amerikada öğrenciye iş imkanı yoktur. Eğer yasadışı yollarla çalışmak istiyorsanız bu mümkün, ancak asla önermiyoruz. Kazanacağınız saatlik 9 dolar para için ciddi problem yaşayabilirsiniz, bir göçmenlik ofisi denetcisi tarafından yakalanırsanız sınır dışı edilebilirsiniz. Bu ciddi bir sorundur. Bir daha kolay kolay hiçbir ülkeye vize alamazsınız. Yine de riski alacagım, Amerikada öğrenciler nerede çalışır ? Diyorsanız; dil okulu ce çalışma ikilisi öğrencilerin pizza dağıtım, restoranlarda geri hizmet, benzin istasyonları, temizlik hizmetleri, eğer bir uzmanlığınız varsa ilgili alanlarda riske girmek isteyen firmalarda olabilir.

 

Amerika Öğrenci Vizesi Hakkında

 

Amerika Öğrenci Vizesi hakkında bilgiler bu sayfada yer alıyor. Amerika dil okulları için mutlaka öğrenci vizesi almak gerekir. Turist vizenizle, yeşil pasaportunuzla dil okuluna vizesiz gidemezsiniz. Vize özellikle Türkiye’deki karışık atmosfer nedeniyle kolay değildir. Red alındığı görülmekte ve dikkatle yaklaşılması gereken bir süreç izlemektedir. Bunun için birçok soru içeren formlar doldurulmalı, belgeleriniz açık ve soru işareti bırakmayacak şekilde hazırlanmalıdır. “Bu da böyle oluversin” anlayışı Amerika öğrenci vize reddi demektir. Tüm dökümanlar konsolosluğun istediği özende hazırlanmalıdır.

 

Amerika öğrenci vizesi almak için gerekli süreç üç aşamalıdır. Sizler için biz sorular sorarak başvuru formunuzu doldururuz, bu formdan sonra gerekli vergiler internet üzerinden yatırılır, bu arada vize randevusu alınır ve siz kişisel evraklarınızı hazırladıktan sonra kişisel olarak giderek teslim eder, kısa bir mülakata girersiniz. Bu görüşmenin sonunda eğer vizeniz onaylanırsa evinize kargo ile teslim edilir. Genellikle görüşme esnasında görevli olumlu ya da olumsuz durum bildirecektir. Ancak hiç renk vermeden vizenizle ilgili hiçbir yorum yapmadan sizi eve geri gönderdiği de olur. Siz üzerinize düşen tüm vize evraklarını düzgün hazırlayarak teslim edin, sorulara doğru cevaplar verin ve Amerika’ya öğrenci olarak gidip kaçmak niyetinde olmayın yeter. Bunu konsolosluk çalışanı hemen anlıyor çünkü hepsi yalan tespit eğitimi almış çok nitelikli gözlemcilerdir.

 

Amerika Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika dil okulu vizesi için gerekli belgeler listesini aşağıda sıralıyoruz. Mutlaka bize danışarak güncel değişiklikleri, kendi durumunuzu anlatıp size özel gerekli olacak belgeleri bizden duyun. Bizimle dil okulu kaydı yaptıran tüm öğrenciler işleme başlamadan önce bunun teyidini bizden almalısınız. Kendi başına başvuran adaylar, bu süreçte yalnız olmanıza gerek yok, dil okulu başvurusu için hiçbir ödeme almıyoruz, okullara kendiniz başvurunca bizim vereceğimiz fiyatlardan daha fazlası ile karşılaşıyorsunuz. Birey olarak satın alımlar tüm dünyada böyledir. Bize ulaşarak destek istemekten çekinmeyin. Amerika öğrenci vizesi süresi yaklaşık olarak 15 gündür. 15 gün sonunda vizeniz gönderilir.

Amerika dil okulu vize görüşmesinde sorulan sorular

Ortalama her öğrenciye aşağıdaki sorular sorulur,
-hangi dil okuluna kayıt oldun,
-kaç ay gidiyorsun,
-dönünce ne yapacaksın,
-hangi ülkede yaşamak istersin,
-amerikada yaşamak istermisin?
-ne kadar paran var?

 

Amerika dil okulu ve çalışma

 

Öğrenci vizeleriniz ile çalışma şansınız yoktur. Kaçak çalışmanız önerilmemektedir. Birçok öğrenci bu şekilde çalışıyor ancak yakalanırsanız sınır dışı edilirsiniz.

Vize başvuru için sunulması zorunlu olan belgeler aşağıda listelenmiştir:

Son 6 ay icerisinde cekilmis bir adet 5 x 5cm fotograf . Fotograf su ozellikleri icermelidir; yuz dogrudan kameraya bakmali, arka fon beyaz, gozler acik, koyu renk camli gozluk olmayan, basortusu (dini sebepler nedeniyle ortunulmesi disinda) takilmayan ozelliklere sahip olmalidir. (dijital taraması mutlaka gerekmektedir. Telefon ile çekilmiş fotografın fotografı geçersizdir.

-Öğrenci ve/veya yeni mezunlar için, kapalı zarfta alınmış not dökümü
– Transkriptiniz okul tarafından kapalı ve ağzı mühürlenmis bir zarf icerisinde verilmelidir. Diger transkriptler kabul edilmiyor.
-Öğrenciler için ingilizce öğrenci belgesi.

-Pasaportunuzun Aslı
-Normal kimliğiniz
-Nüfus kayıt örneği

-Aile fertleri daha önce yurtdışına çıkmışlarsa onlara ait pasaport fotokopileri

-Başvuranın ya da başvurana maddi destek sağlayan ebeveynlerinin başvuranın okul harcı ve yaşam giderlerini başvuran kişinin planlanan öğrenim süresi boyunca karşılayabilecek yeterli birikimi bulunduğunu gösterir mali kanıt. Örneğin, eğer başvuran ya da başvuranın mali destekçisi maaşlı bir çalışan ise, lütfen gelir vergisi evraklarını ve banka cüzdanlarını ve/veya hesap dökümlerinin asıllarını getirin. Eğer başvuran veya başvuranlar bir iş sahibi ise, lütfen iş kayıt, lisanslar vs ve vergi evraklarını, banka cüzdanlarını ve/veya hesap dökümlerinin asıllarını getirin.
Başvuru sahipleri kendi ülkelerine olan bağlarını gösterdiğine inandıkları her türlü belgeyi getirebilirler. Konsolosluk görevlileri her belgeyi incelemekle yükümlü değildir.Aile bireylerinden çalışanların çalıştıkları kurumdan alınmış maaş bordroları, emekliler ise emekli maaş bordroları, kendi isleri ise vergi levhasının fotokopisi ile imza sirkülerinin fotokopiler varsa gayrimenkullerin tapu fotokopileri ve araç ruhsat fotokopileri, banka hesap bilgileri, banka hesap cüzdanları fotokopileri.
Eğer aileniz dışında herhangi birisi sizin harcamalarınızı karşılayacaksa (sponsor olacaksa), bu kişinin sizin tüm masraflarınızı karşıladığına ve ayrıca tüm konularda destek olduğuna dair noter tasdikli bir belge alınacaktır.

-Katılımcının ABD’de Dil Okulu programı dahilinde kalacağı her ay için yaklaşık olarak 3500 TL’yi (okul+konaklama+yemek masrafı olarak) banka hesabında göstermesi gerekmektedir. Örneğin 6 aylık ABD ye gidecek bir katılımcı hesabında en az 18000 TL göstermesi gerekiyor. Bu ayni zamanda dil okulu kabulü olan formun (I-20 formunun) basılmasını da sağlayacaktır.
Size ve/veya anne, baba, eş, kardeş, sponsora ait;
– Banka cüzdanları veya hesap hareketlerini gösterir banka ekstreleri
– Maaş bordroları veya iş sahibi iseler işyeri ile ilgili evrakların fotokopisi (Ticaret odası faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi)
– Malvarlığı varsa tapuların, araç varsa ruhsatının fotokopisi
– Kira geliri varsa kira kontratı fotokopileri
Çalışıyorsanız, son 3 aya ait maaş bordronuz, işyerinizden izinli olduğunuzu ve döndüğünüzde işinize devam edebileceğinizi gösterir mektup (İşyerinize ait Ticaret Odası faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi eklenecektir.)

-İngilizce öğrenmek için herhangi bir dil kursuna gittiyseniz aldığınız sertifikanın fotokopisi, sertifika almadıysanız kursa devam ettiğiniz tarihleri gösteren ve seviyenizi açıklayan bir mektup, herhangi bir dil yeterlilik sınavına girdiyseniz (TOEFL, IELTS vb) alınan skoru gösteren belge
-Öğrenci olmayan erkek adayların askerlik durumunu gösterir belge (askerlik şubesinden alınacak)
-Evliyseniz, evlilik cüzdanı fotokopisi

Tüm bu evraklar gözünüze fazla görünebilir. Ancak okudukca içinden kendinize ait olanları farkedeceksiniz. Evrakları tam olarak hazırlamak çok önemli. ABD konsolosluğu öğrenci vizeleri konusunda eksik evraklarda taviz vermiyor.

Bize Tüm Sorularınız için ulaşabilirsiniz. Size vereceğimiz desteğin tümü ücretsiz. Okullar bizlere, size bireysel olarak ulaştığınızda alacağınız fiyatlardan daha düşük liste fiyatları verirler. Firmaya özel indirimler sağlarlar. Bunun nedeni  bizim öğrenci akışımızın yüksek olması, sizin ise tek bir kişi olarak katılmanızdır. Nasıl günümüzde bir oteli aradığımızda yüksek fiyat alıyor, internet üzerinden booking.com ve benzeri sitelerden uygun fiyatlarla rezervasyon yapabiliyorsak, yurtdışı eğitim sektöründe de durum fiyat politikaları üzerinden buna benzeşmektedir. Ayrıca doğru eğitim, şehir, okul seçimi, öğrenci vizesi ve konaklama desteği gibi konularda da yine ücretsiz yardım alırsınız.

[bestwebsoft_contact_form]