lsi-dil-okulu

LSI Dil Okulu

45. senesinde dünyanın en köklü okullarından biri olma ünvanını elinde bulundurmaktadır. Lsi Amerika, Ingiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Isviçre, Fransa, Malta’da okulları bulunmaktadır. Bu ülkelerin tüm şehir ve eyaletlerine yayılmış olan LSI tüm ülkelerde kalite çıtasını yüksek tutmaktadır.

LSI Dil Okulları Tam olarak aşağıdaki şehir-ülkelerde bulunmaktadır. Biz burada sadece LSI Amerika Okullarını inceleyeceğiz. Eğer diğer ülkeler ile ilgileniyorsanız sitenin ilgili sayfalarına yönlenmeniz gerekmekte.

LSI Amerika: New York,Boston, San Diego, San Francisco/Berkeley
LSI Ingiltere: Londra Merkez, Londra Hampstead, Brighton, Cambridge, Portsmouth
LSI Kanada: Toronto,Vancouver
LSI Yeni Zelanda: Auckland
LSI Avustralya: Brisbane
LSI Fransa: Paris
LSI İsviçre: Zürih
LSI Malta

Yurtdışı dil okulu seçerken özellikle köklü ve eski bir okul seçmelisiniz. Mümkünse çok uluslu bir okul daha da tercih sebebi olmalı. Bunun nedeni okulların büyüklüğü eğitime yatırdığı parayla doğru orantılıdır. Eğer bir okul yıllardır hizmet veriyorsa, hala tek kampüs ve ülkede sınırlı kalmışsa, o okul öğrencilerden kazandığı parayı eğitime yatırmıyor demektir. Farklı sektörlerde yatırım yapan okul sahipleri eğitime yatırımı ihmal eder ve kalite düşer. Sınıflar sürekli yenilenmeli, interaktif eğitim sistemi ile modernize edilip teknolojik araçlardan faydalanılmalı, okul kampüsleri büyütülmeli ya da daha büyük binalara taşınılmalı, eğitmen eğitimleri verilmeli, sürekli olarak daha kaliteli ve vasıflı çalışanlar aranarak yeterli kazanç sonrasında diger şehir ve ülkelerde şubeler açılmalıdır. Bu iş akışını gerçekleştiren okullar kaliteli eğitim veriyor demektir. Seçimlerinizi yaparken hep bunu dikkate alın.

 

LSI dil okulu geçen uzun seneler sonrasında yaptığı atılımlar ve gelişimler sonucunda açtığı okul şubelerinden de görüleceği üzere eğitim yatırımı yapmaktadır. Özellikle Konsolosluklar öğrenci vizesi verirken kayıt olduğunuz okula çok dikkat eder. LSI konsolosluğun sevdiği, başarılı ve kaliteli okullardan biridir. Bu nedenle vize reddi azdır.

Tüm dünyadan çok fazla öğrenci kabul ederler, belli bir ülkeye yoğunlaşan okulların aksine tüm dünya ülkelerinde tanıtım yaparlar ve böylece çok uluslu bir öğrenci ortamı oluşur. Okulun tüm konumları şehir merkezlerindedir. Merkezin 20 km uzağına okul açarak “new york’da dil okulu” demezler. İlk gününüzde bir sınava katılarak seviyeniz belirlenir ve buna göre bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Tüm sınıfları interaktif düzenlenmiştir. Yani sınıflarda dijital sistemler kullanılır. Son gününüzde okuldan dönmeden önce seviye sertifikanız verilir. Aile yanı konaklamalarda aile üyeleri ile pratik yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Okuldan alacağınız bireysel danışmanlık sistemleri ile hızlı ilerleyecek ve çabuk öğreneceksiniz. Çok sorulan bir soru olduğundan; tüm okulda daima ücretsiz wi-fi bulunmaktadır. LSI 8 ülkede 15 okul, 38 farklı dil kursu, 109 farklı milletten öğrenci imkanları ile eğitim veriyor.

LSI Dil okullarında genel ingilizce eğitimi alıp standart bir kursa katılabilirsiniz, uzun süreli eğitimlerde akademik kurslara katılıp daha az ücret ödeyerek daha uzun süre eğitim alabilirsiniz, eğer iş hayatında iseniz iş ingilizcesi eğitimi alınabilirsiniz. Pilotlar için ingilizce dil eğitimi, hemşireler, öğretmenler, plaza çalışanları için ayrı ayrı eğitimler mümkündür ya da az zamanınız varsa yoğun kurslara katılabilirsiniz. Bunun dışında sınavlara hazırlanıyorsanız toefl, ielts gibi sınav hazırlık kurslarını tercih edebilirsiniz.

 

LSI Universite Danışmanlığı Hizmeti

LSI University Pathway adı altında sunduğu bu hizmeti ingilizce eğitim alınan üniversitelere dil eğitimlerinden sonra devam etmek isteyen öğrencileri kayıt ettirmek için kurulmuştur. ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki tüm okullarda bu hizmet ücretsiz sunulur. Bundan faydalanmak için en az 12 hafta süreli 30 saatlik yoğun eğitime katılmalısınız. Her okulun bünyesinde yer alan danışmanlar sizin hangi eğtimi almak isteyeceğinizi öğrenerek buna uygun bir çalışma gerçekleştirecektir. Şartlı kabul alınarak yeriniz erkenden garantilenecektir. Bu şartlı kabul siz henüz dil eğitiminizi tamamlamadan üniversiteden kabul alınması demektir. Eğitiminizi tamamladığınızda, toefl ya da ielts sınavını vererek vizenizi uzatacak ve eğitiminize devam edeceksiniz.

 

LSI Dil Okulları Konaklamaları

Dil Okullarındaki konaklama imkanları LSI’da daima keyif verici ve özenlidir. Amerika ve diğer ülkelerde en çok tercih edilen yöntem aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamanın faydaları pratik yapabilmeniz, yemeklerinizin verilmesi, çamaşırlarınızı bedava yıkamanız, evin dış ortamlara göre daha güvenli oluşu gibi nedenlerle tercih sebebidir. Eğer sorunsuz ve görece daha rahat bir konaklama arıyorsanız aile yanı tercih edilmelidir.

Öğrenci yurtları ailenin yanında kalmak istemeyen öğrenciler için önerilmektedir. Daha masraflı olacaktır ancak bir aile ile birlikte yaşamamak için tercih edilebilir. Bunun dısında pansiyonlar, oteller tercihe göre okul tarafından bulunuyor ancak çok daha masraflı oluyor. 12 hafta otelde yaşamak dünyanın heryerinde pahalıdır. Londra gibi merkezlerde apart paylaşımlı daireler sunulmaktadır. 4-6 öğrenci bir araya gelerek apartlarda iki kişilik odalara bölünmüş dairelerde kalabilmektedir.
LSI Okullarını ve konumlarını inceleyelim.

LSI Dil Okulları nerede sorusuna birçok ülkede birçok şehir ve eyalette yayılmış kursları kısaca tanıtalım.

LSI Ingiltere Dil Okulları

 

lsi-londra-merkez-dil-okulu

LSI Londra Merkez Dil Okulu

Londra gibi bir merkezde tam şehrin ortasında dil okulu bulmak çok zordur. Okullar genellikle çemberin dışında yer alırlar. Çok kültürlü yapısı, eski ve köklü tarihi, prensipli, disiplinli yaşamı bunun yanında müthiş kaliteli eğlence ve sosyal yaşantısı ile Londra’da herkese uygun birşeyler var. Konum Soho denilen bölgede, Totthenham Court Road’da Ridgmount sokak’da bulunur. Burası çeşitli restoranlar, eğlence mekanları, kültürel sosyal alanlar, tiyatro vb birçok etkinlik alanlarını kapsayan 1. bölge denilen şehir merkezidir. Londra’da dil eğitimi alabileceğiniz en iyi konumdur. Okul modern, interaktif sınıfları ile hizmet verir. Yoğun dönemlerde Londra Üniversitesi’nin tesisleri de kullanılır bu çok büyük şanstır. 400 senelik bir okulda eğitim alma olanağı verir.

 

lsi-londra-dil-okulu

LSI Londra Hampstead Dil Okulu

Bu dil okulu merkezin 15 dakika kuzeydoğusunda, tarih boyunca yazarların, sanatçıların, ünlülerin yaşadığı ağaçlık bir konumda bulunmaktadır. Genellikle aşırı aktif yaşamdan 15 dakika mesafe ile kurtulmak adına burada yaşamak adına büyük masraflar yapan Ingiltere’nin elit kesmi burada oturmaktadır. Merkeze 5 km olması handikap değil, bu konum için lükstür. Hem doğal bir orman florasına yakın olacak, çok huzurlu bir konumda yaşayacaksınız, hem de merkeze inmek istediğinizde metro ile 3 dakikada ulaşacaksınız. Buradaki başka bir artı değer konaklamaların okula çok yakın oluşudur. Victorian tarzı geniş bir binada yerleşim sunan okul; kablosuz internet, güzel bir bahçe, oun odaları, öğrenci salonları ve pek çok görsel işitsel çalışma kaynağı barındıran bir kütüphaneye sahiptir. Zaman zaman okulda bahçede yapılan mangal partileri, spor etkinlikleri yapılmaktadır. Diğer aktivitelerden bazıları ise publara, kulüplere, müzikallere gitmek ve haftasonu gezilerine katılmaktır. Londra’nın en gözde pazarı olan Camden Lock market bu binaya çok yakındır.

 

lsi-brighton-dil-okulu

LSI Brighton Dil Okulu

Eğer denize yakın, sahilden faydalanabileceğiniz bir dil okulu istiyorsanız Brighton LSI size göre. Denizi olan Londra olarak da geçen bu şehirde iki büyük üniversite bulunmakta, sayısız kültürel ve sosyal aktivite imkanına sahip olmakta ve her yol İngiltere’nin sanat ve komedi festivallerine evsahipliği yapmaktadır. Londraya trenle 50 dakika, plaja ve tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan okul Mağazalar, kahve evleri, eğlence merkezlerinin ortasındadır. Hove semtinde yer alan okul yine Victoria tarzı bir binada hizmet verir. Okulda tüm sınıflar interaktif ve moderndir. Günlük aktivitelerin yanında at binme gibi aktiviteler de düzenlenir. Biraz daha sakin ve denize yakın bir mekan isterseniz Brighton doğru seçim.

 

lsi-cambridge-dil-okulu

LSI Cambridge Dil Okulu

Öğrenciler kendi Cambridge. Malum üniversitesiyle meşhur bu şehirde birçok dil okulu ve binlerce öğrenci var. Müzeler, sanat galerileri, mağazalar, restoranlar ve sosyal imkanlar açısından çok zengin olan bu şehirde dil eğitimi almak müthiş bir kültürel getiriyi de yanında getirir. Öğrenciler buradan döndüklerinde farklı bir kültürel yapı kazanmış olurlar ve dünyanın heryerinde rahatlıkla uyum sağlayabilen bireylere dönüşürler. Okul 12 sınıfıyla öğrencilerini güçlü bir eğitime hazırlar. Sosyal kulüplerin ve öğrenci etkinliklerinin çokluğu öğrencilerin hem sosyal hem kültürel hem de dil konusunda gelişimine fayda sağlar.

LSI Amerika Dil Okulları

 

lsi-new-york-dil-okulu

LSI New York Dil Okulu

Amerika’da dil eğitimi denildiğinde akıllara hemen New York gelir. ABD’nin en büyük iş, kültür ve eğlence merkezi olan bu şehirde dil okulları birçok kampüs açmış durumdadır. LSI New York’un tam merkezindedir. Wall street, Central Park arasında bulunan SOHO’da Metropolitan College of New York Manhattan Kampusunde hizmet veren okul dünyanın en güçlü şehrinin tam ortasındadır. Interaktif sınıflar, kütüphane, internet, laboratuvar imkanları bulunan okul üniversite kampüsünde yer aldığından çok fazla uluslararası öğrenci ile kaynaşma imkanınız olur. Gece ve gündüz hiç durmadan yaşayan New York bitmeyen sosyal imkanları ile insanları kucaklar. New York dünyanın diğer şehirlerine benzemez. Muazzam büyüklükte bir ekonomi, çevre, sosyal yaşam, dev binalar, bitmeyen imkanlar, büyülü bir atmosfer sizi karşılar ve ilk defa bu şehirde bulunan herkes muazzam bir hayranlıkla şehri keşfeder.

 

lsi-boston-dil-okulu

LSI Boston Dil Okulu

Boston New York’a göre daha sakin, doğal güzellikleri ile ün yapmış, eğlence ve sosyal imkanları ile tanınan bir şehirdir. Eğitim adına birçok öğrenci burayı tercih eder. Daha ekonomik yaşam koşulları özellikle doların arttığı bu dönemlerde öğrencileri Boston’a yöneltir. Burada kimsenin canı sıkılmaz, küçük bir yer değildir, aktiviteleri az ya da eksik görülmez. Istanbul’dan kat ve kat daha aktif, güvenli, güçlü bir şehirdir. Sadece biraz daha fazla eğitim ağırlıklı bir yaşam sürmek istiyorsanız burayı tercih etmek hem bütçe hem de konsantrasyon açısından sağlıklı olabilir.

 

lsi-san-diego-dil-okulu

LSI San Diego Dil Okulu

San Diego California’nın güneyinde 120 km uzunluğunda bir sahile sahip pasifik okyanusunun içinde bir liman kentidir. Okul yine şehrin ortasında yer alır. San Diego hayvanat bahcesi ve diğer imkanlara yakındır. Burası diğer şehirlere göre daha sıcaktır. Bu konuda uyarmak gerekir. Las Vegas ve Los Angeles’a olan yakınlığı göz doldurur ancak şehirdeki sosyal imkanlar New York ya da Boston kadar geniş değildir.

 

lsi-san-francisco-dil-okulu

LSI San Francisco – Berkeley Dil Okulu

Berkeley şehri kafe, mağaza, restoranlar, dil okulları, gece hayatı, kültürel ve sosyal imkanlarla çevrelenmiş University of California kampüsü etrafında bulunan canlı bir öğrenci şehridir. Berkeley San Francisco’daki tüm imkanlara yürüme mesafesinde çok güzel bir konumda yerleştirilmiştir. İki katlı geniş bir binada bulunan dil okulu istasyon ve üniversiteye yakındır. Eğer rahat ve güvenli bir konum arıyorsanız burası tam size göre. Suç oranının düşüklüğü, yaşam maliyetleri ve insan kalitesi olarak üst sıralarda bir şehirdir.

LSI Kanada Dil Okulları

 

lsi-toronto-dil-okulu

LSI Toronto Dil Okulu

Kanada’da dil eğitimlerinde LSI okulları yine şehir merkezlerinde ve güçlü altyapıları ile güvenli, kültürlü personeli sayesinde kaliteli bir eğitim veriyor. Toronto’daki dil okulu kampüsünde Rosedale’de bulunan okul en elit mahallelerden birindedir. Okulda açık bir avlu, öğrenci salonları, mutfaklar, bilgisayar odaları gibi birçok imkan bulunur. LSI Torondo’da dil kursu almak için en iyi tercihlerdendir. Yaşam tarzı Toronto’da yaz piknikleri, kışın buz ve kış aktiviteleri, sürekli düzenlenen doğa gezileri, müthiş kültürlü ve düzgün, kibar insanları ile keyifli bir atmosferdir.

 

lsi-vancouver-dil-okulu

LSI Vancouver Dil Okulu

Vancouver dil eğitimi için belki Kanada’daki en doğru tercihlerden. Toronto’ya göre daha ılıman bir iklim, liman kenti, kıyıya paralel dağlar ve okyanus arasında bir kent. Doğası inanılmaz güzel ve bakir bir yapıdadır. Internet üzerinde dolaşan herkesin hayran olduğu birçok doğa fotoğrafı bu şehirde çekilmiştir. Bunun yanında inanılmaz hareketli ve güçlü bir şehir hayatına sahiptir. Birçok sosyal ve kültürel etkinliğe kalite sınırları çok yüksek olarak ev sahipliği yapar. Insanları ve kültürü çok kaliteli, sınırları yüksektir. Herkesin muntazam bir hayat sürdüğü, çizgiüstü bir şehirdir. Dil eğitimleri için tercih edildikten sonra genellikle öğrenciler eğitimlerini burada uzatır ve devam ederler. LSI Kanada Vancouver dil okulu kent merkezinde bir plazanın ilk katındadır. Toronto’ya göre daha ekonomik yaşam koşullarına sahip Vancouver’da doğa-şehir harmanlanmış bir hayat sürmek istiyorsanız doğru seçim olacaktır.

LSI Yeni Zelanda Dil Okulu

 

lsi-auckland-dil-okulu

LSI Auckland Dil Okulu

Yeni Zelanda’da dil eğitimi son yıllarda oldukca popüler oldu. Özellikle kaliteli doğası ve insanları, uygun yaşam maliyetleri ile oldukca çekici. Merkezde bulunan dil okulunda 17 milletten insanlarla aynı ortamda bulunarak ingilizcenizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca bu okulda 40 yaş üstü eğitimler, sınav hazırlık kursları, pilotlar için ingilizce eğitimleri verilmektedir.

LSI Avustralya Dil Okulları

 

lsi-brisbane-dil-okulu

LSI Brisbane Dil Okulu

Avustralya’da dil eğitimi için Brisbane harika bir seçim. Gereksiz ve faydasız kalabalıkdan uzak, yıl boyunca mükemmel bir iklime sahip, daima ılıman ve sıcak olan bu şehirde nehir kenarında bulunan okul harika bir konumda, restoran, toplu taşıma, sosyal imkanların içinde tarihi bir binada bulunuyor. Brisbane; alışveriş, parkları, açık hava kafeleri, botanik bahceleri, müzeler, müthiş beyaz kumlu plajlar, yağmur ormanları, doğal yaşam parkları ile tüm şehirlerden ziyaretci toplar. Brisbane diğer şehirlerde yaşayan Avustralyalıların gelip tatil yaptığı bir kenttir.

LSI Fransa Dil Okulu

LSI Paris Dil Okulu

Fransa’da fransıcza dil eğitimi için en doğru adreslerden biri LSI. 1000 senelik kültürüyle Paris bambaşka bir şehir. Şehrin tam ortasında kurulmuş olan LSI paris dil okulu Pompidou merkezinin hemen yanındadır. Notre Dame de Paris, Marais ve Les Halles bölgelerine çok yakındır. Okul merkezi bir konumda bulunan nadir dil eğitimi merkezlerindendir. Genellikle Paris’deki dil okulları şehrin dışındadır. Ortalara konumlanmak oldukca zor olduğundan bu tercih sebebidir. Versailles gibi birçok güzel şehire geziler yapabilir, eğitim hayatınız boyunca büyülü Fransa ve Paris atmosferini yaşarsınız. Fransızca öğrenilmesi zor bir dildir. Ülkemizde haftada 2 günlük kurslarla bu mümkün değildir. Mutlaka düzgün ve yerinde bir eğitim almanızı öneririz.

Amerika Dil Okulları Sayfasına ulaşarak bilgilerinizi genişletebilirsiniz.

Bize Tüm Sorularınız için ulaşabilirsiniz. Size vereceğimiz desteğin tümü ücretsiz. Okullar bizlere, size bireysel olarak ulaştığınızda alacağınız fiyatlardan daha düşük liste fiyatları verirler. Firmaya özel indirimler sağlarlar. Bunun nedeni  bizim öğrenci akışımızın yüksek olması, sizin ise tek bir kişi olarak katılmanızdır. Nasıl günümüzde bir oteli aradığımızda yüksek fiyat alıyor, internet üzerinden booking.com ve benzeri sitelerden uygun fiyatlarla rezervasyon yapabiliyorsak, yurtdışı eğitim sektöründe de durum fiyat politikaları üzerinden buna benzeşmektedir. Ayrıca doğru eğitim, şehir, okul seçimi, öğrenci vizesi ve konaklama desteği gibi konularda da yine ücretsiz yardım alırsınız.