İngiltere Dil Okulları

Ingiltere Dil Okulları – Dil Kursları – Fiyat Listesi – Londra Oxford Cambridge yurtdışında ingilizce öğrenmek için yurtdışı dil okulları arasında en doğru tercihlerdendir. Bunun nedeni Ingiltere’nin ingilizce anavatanı olması ve ülkenin yurtdışı eğitim üzerine  fazla alternatifinin bulunmasıdır. Uzak ülkeler gibi mesafe fazlalığı olmadığından Ingiltere’de dil eğitimi almak için 4 saatlik bir uçak yolculuğu yetmektedir.  Gidebileceğiniz 100 kadar ingiltere dil okulu bulunmaktadır. Bu okulları British Council ve English UK denetler ve öğrenci kabul edebilecek okulları bildirir. Biz firma olarak hem English UK üyesi hem de British Council sertifikası bulundurmaktayız. Bu konuya, okullara, vizelere ve sistemlere hakim olduğumuzun göstergesidir. İngiltere dil okulları yurtdışında ingilizce kurs almak için bir anavatan niteliğindedir. İngiliz kültürü öğrencileri kabul eden bir yapıya sahiptir. Dil okulu vizesi yani ingiltere öğrenci vizesi eğer gerekli evraklar tamamlanır ve eksiksiz sunulursa verilmektedir. Yakın tarihlerde bir vize reddimiz yoksa, daha önce yurtdışına çıktıysak daha kolay elde edilebilir bir vizedir. İngilterede dil kursuna gitmek için Londra, Bournemouth, Brighton, Bristol, Cambridge, Oxford, Eastbourne, Manchester, Bath, Canterbury, Edinburgh, Brimingham, Salisbury, Southampton, Torquay, Devon, Liverpool, Leeds, York gibi şehirlerdeki dil klursları seçilebilir. Lakin ingiltere’de ufak şehirlerdeki dil okullarının küçük ve sosyal imkanların da az olduğunu bilmek gerekir. İstanbul gibi büyük metropoller dünyada pek nadir bulunur. Birçok küçük şehir 40-100 bin arası nüfus barındırmaktadır.

Ingilizce kursları bizim ülkemiz Türkiye’de maalesef faydalı olamamakta. Bunun nedeni müfredatlarının kendi istedikleri doğrultuda hazırlanmış olmasıdır. Ingilizce dersleri yurtdışı eğitim sistemleri gibi bir müfredat işlenmeden verilmektedir. Avrupa Birliği Yabancı Dil Öğretim Standartları dışındaki bu sistemler hem bilerek uzun sürede az bilgi vermekte hem de yetersiz bir öğretim stratejisi işlemektedir. Yabacı dil yurtdışında öğrenilir. Sağlıklı bir seçim için yurtdışı eğitim danışmanlığı firmalarından destek almalısınız. Firmamız Istanbul’da bulunsa da Bursa, Izmir, Antalya, Ankara, Adana gibi birçok şehir dışı başvuruyu da başarıyla yönetmektedir. Her yıl 10 binden fazla öğrenci Ingiltere’de dil eğitimi almaktadır. Ingiltere dinamik hayatı, farklı kültürleri kabul etmesi, yakın olması gibi birçok artı ile tercih sebebi olmaktadır. Bizler okulların katalog fiyatları dışında hiçbir ödeme almayız. Okulların verdiği bize özel indirimler sizin gideceğiniz okul, zaman aralığı ve tarih belli olduğunda ayrıca fiyat teklifinize eklenir. Ingiltere dil okulu fiyatları bu bağlantıdan incelenebilir. Bu fiyatların değişeceğini, son hesaplamada okul indirimlerinin katılacağını unutmayın.

[bestwebsoft_contact_form]

Ingiltere’de Hangi dil eğitimine gidilir?

Dil kursları için hangi eğitimi seçeceğinizi biraz inceleyelim.

Eğer hedef ingilizcenizi ilerletip hayatınızda ya da okulunuzda kullanabilir hale getirmekse haftada 20 ders sürecek olan genel ingilizce eğitimi seçilebilir.

Vaktiniz dar ya da hedefleriniz yüksek ise haftada 30 derslik yoğun ingilizce kursu seçilebilir. Böylece daha fazla ders görür ve daha hızlı ilerlersiniz.

Yoğun dil eğitimini tasarruflu hale getirmek istiyorsanız belli tarihlerde başlayan akademik ingilizce eğitimleri seçilebilir. Böylece 24 – 36 -48 haftalık dil eğitimlerini daha uygun fiyatlara alırsınız. Ingiltere’de akademik yıl programları diğer programlara göre % 10 gibi bir indirim sağlar. Kampanyalar ile birleştiğinde birhayli kazançlı çıkarsınız. Akademik yıl kursları öğrencilere okuma, yazma, dinleme, konuşma alanlarında akıcı ve tamamlanmış bir eğitim imkanı sunuyor.

Diğer bir alternatif Özel dersler alabilir, 30, 50 yaş üstü programlara katılabilir, yurtdışı iş ingilizcesi eğitimi ile sadece meslek hayatınıza yönelik eğitim alabilirsiniz. İş ingilizcesi eğitimleri için, ingilizce seviyeniz orta üstü olmalıdır.

Özel sınavlar ve sistemler için ingilizce kursları verilmektedir. Bunların başında Ingiltere’de IELTS ve TOEFL eğitimi gelmektedir. Diğer sınavlar eğitimleri ise

CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults)
DELTA (Diploma in English Language Teaching to Adults)
IH TESOL Certificate
Certificate in International Business English Training
Life in Britain – Bringing Culture to the Classroom
IH Pratical Teacher
Language Development and Teaching Skills
Current Trends: Theory and Practice in English Language Teaching (ELT)

olarak görülmektedir.

Ingiltere’de Kaç Ay Dil Okulu’na Gitmeliyim?

Bir seviyenin ingilizce kurslarında 2 ay kadar sürdüğünü dikkate alırsak, 5 seviyelik bir dil kursu yaklaşık olarak 10 ay sürecektir. Eğer yeni başlayan ya da ingilizcesi orta seviyelerde bir adaysanız 6 aylık süreler ile dil okuluna giderek kendinizi yeterince geliştirip hayatta kullanabileceğiniz ve yabancı bir üniversitede eğitim alabileceğiniz ingilizcenizi geliştirebileceğinizi düşünüyoruz. Ingilizce kursları en az 4 haftalık sürelerden başlayacak ve 11 aylık sürelere kadar sürebilecektir. Bu sizin zamanınız, maddi imkanınız ve ingilizcenizi ne kadar ilerletmek istediğiniz ile ilişkili bir seçimdir.

Ingiltere’de hangi şehirde dil eğitimi?

Londra Dil Okulları akla gelen ilk alternatif oluyor. Fakat biraz incelemek ve dağılımı iyi görmek lazım. Ingiltere dil okulu seçimlerinde ilk kritik aşamayı bizimle atlayabilir yani kaliteli, düzgün okulları inceleyebilirsiniz. Peki şehir seçimi ne olacak? Sizin arayışınız ne yönde ise buna uygun şehir seçilmeli. Kısaca size durumu özetleyelim. Seçimlerinizi ona göre yaparsınız. Ingiltere dil okulları için eğer çok kalabalık bir şehir istiyorsanız, okulların en yoğun olduğu şehir Londra’dır. Diğer nüfus genellikle güney şehirlerine yoğunlaşmış, bunları ise Oxford, Cambridge ve York izlemiştir. Londra’da dil eğitimi almak yaşam giderlerinin daha yüksek oluşu ve İngiliz vatandaşı nüfusunun azlığına hazır olmak demektir. Bilinenin aksine Ingiltere’de en az ingiliz Londra’da yaşamaktadır. Ingiltere’de hangi şehirde yaşanır dersek bu sizin keyif ve beklentilerinize, alışık olduğunuz yaşam tarzına bağlıdır.

Brighton ve Bournemouth dil okulları ülkenin güneyinde, daha huzurlu, denize yakın ve daha masrafsız sakin yerleşimlerdir. Oxford ve Cambridge dil okulları ise üniversite şehirlerinde, öğrenciler ile iç içe yaşamak isteyenlerin tercihi olmaktadır.

Eğer çok daha az türk içeren şehirler istiyorsanız ingilizce dil eğitimiz için York, Manchester, Chester, Bristol dil okulları gibi şehirler düşünülebilir.

Daha fazla Ingiliz, daha az yabancı insan görmek ve Ingiltere’nin gerçek kültürünü görerek eğitim alabileceğiniz Canterbury, Portsmouth, Eastbourne, Devon, Torquay dil okulları gibi küçük kasabalarda da eğitim alabilirsiniz.

Bunların genel bir değerlendirmesini yaptığımızda Londra dil okulları daha cazibeli, tarihi, dokusu insanı çeken, sosyal ve önemli bir şehirdir. Ancak burada konaklama, dil okulları, yemek, ulaşım ve sosyal aktiviteler daha pahalıdır. Bournemouth, Portsmouth, Eastbourne, Brighton dil okulları için konaklamaların biraz daha uygun fiyatlı alınabileceğini söyleyebiliriz. Bunun dısında sosyal imkanlar ve yaşam koşulları Londra’ya yakındır. Oxford ve Cambridge dil okulları ise öğrenci kenti olduğundan daha temiz ve dikkatli ingilizce konuşulan bir konumdur. Öğrenciler burada daha fazla yabancı öğrenci ile iç içe zaman geçirirler ve sosyal imkanlar geniştir. Buna rağmen tasarruflu yaşam imkanları bulunur.
Diğer tüm şehirler ve kasabalar maliyetten kurtulmaya çalışan öğrenciler için kaliteli ve düzgün ancak daha uygun dil eğitimleri sunarlar.

ingilterede Hangi Dil okuluna gitmeliyim ?

Tüm dünyada olduğu gibi Ingilterede’de iki tarz dil okulu bulunur. Bunlardan ilki tek-iki şubeli okullardır. Bu okullar butik yapısını korur ve öğrencileri memnun edip gelecekte gelebilecek yeni öğrencilere onları önermeniz için sizleri memnun etmeye ve çıkabilen olası sorunları hızla çözmeye çalışırlar. Bu tarz dil okulları ingilizce dil kursu için bireysel ihtiyaçlarınızın daha dikkate alındığı istediğiniz değişikliklerin daha fazla gerçekleştirildiği bir okul sistemidir.

Bunun dışında bir de kurumsal yapıya kavuşmuş çok şubeli ve uluslu okullar vardır. Bu okullarda ise tüm merkezlerde eş kalitede ve standart bir eğitim garanti edilir. Teknolojiyi ve yeni sistemleri bu çok şubeli okullar daha fazla kullanır ki bu nedenle tercih sebebi olmaları gerekmektedir. Sınıflarında ingilizce eğitimleri sırasında teknolojik imkanları kullanan okullar çok daha hızlı bir eğitim verirler.

Ingiltere Dil Okulu Konaklama Imkanları

Ingiltere’ye giderken hangi konaklamayı seçeceğiniz en az seçtiğiniz kurs ve şehir kadar önemlidir. Konaklamada sorun yaşarsanız mutsuz olur ve dinlenemezsiniz. Sizler için gidip gördüğümüz ve katılımcı öğrencilerin geri bildirimlerine dayanarak konaklama tiplerini açıklayalım.

Ingiltere Aile Yanı Konaklama

Aile yanında kalmak malesef bizim ülkemizde yanlış anlaşılıyor. Sanki ailenin hakimiyeti ve denetiminde kalacakmışcasına bir görüş hakim. Bu tamamen yanlıştır. Yurtdışı Eğitimde Aile yanı konaklama seçeneği aslında en avantajlı ve faydalı seçimdir. Aileler Ingiltere devlet kurumları tarafından denetlenen, neredeyse herbiri yaklaşık 10 senedir bu işi meslek olarak yapan bireylerdir. Bu ailelerin evlerindeki bir odaları bu iş için ayrılmıştır ve sizin rahatlıkla konaklamanız için hazırlanmıştır. Aileler size kendi yedikleri yemeklerden sabah ve akşam olmak üzere verirler. Odanızın genel tertibi hariç çarşaf, havlu değişimi ve temizliğinden sorumlu olurlar. Yokluğunuzda odanız kilitli ve size özeldir. Eğer çift kişilik konaklama seçeneğini seçtiyseniz oda arkadaşınızda da bir anahtar bulunur. Farklı bir milletten sizinle aynı dil okuluna giden bir arkadaşınız okul tarafından belirlenip odaya yerleştirilir. Bu hem pratik için hem de maliyet azaltması açısından güzel bir imkandır. Ayrıca aile sizinle boş zamanlarınızda pratik yaparak kültürlerini paylaşır ve dil gelişiminize katkı sağlarlar. Bu pratik imkanını sürekli bulamazsınız çünkü insanlar genellikle dışarıda öğrencilerin pratik yapma taleplerini çok samimi karşılamazlar. Bizim ülkemizde de siz bir iş için koştururken yanınıza gelen biriyle çok fazla ilgilenemez ve zaman harcayamazsınız. Dünyanın tüm ülkelerinde bu geçerli. Bu yüzden aile yanı konaklama daima faydalı ve tercih edilen bir seçenek olarak tavsiye edilmektedir. Yanında kalacağınız aileler anne, baba, çocuk ya da emekli orta yaşın üstü bireyler ya da çocukları evi eğitim için yeni terketmiş orta yaşlı aileler olabilir.

Ingiltere Yurt Konaklama

Birçok dil okulu kendi binasında hizmet verirken çok yakınındaki binalardan satın alabildiklerini dil eğitimi için gelmiş öğrencilere yurt binası olarak kiralamaktadır. Özellikle Londra, Cambridge, Oxford, Brighton, Bournemouth, Manchester öğrenci yurtları ile ünlü şehirlerdir. Öğrenci yurtlarında sistem tek, iki, üç kişilik odalarda yemeksiz konaklama sunmasıdır. Ortak kullanımdaki mutfaklarda kendi yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz olanaklar bulunur. Çok insan ile bir arada olup sosyalleşmek isteyenler yurt konaklama seçebilirler.

Ingiltere Öğrenci Evi Konaklaması

Öğrenci evleri bir bakıma yurt ile aynı özellikleri taşısa da tam anlamıyla bir apartman dairesinin birkaç öğrenciye birden kiralanması anlamına gelir. Okullar apartman dairelerini tekrar tasarlar, odalarını öğrencilere uygun şekilde ayırır, bir ve iki kişilik odalarda kiraya verir. Ortak kullanımda banyo ve mutfak bulunan bu evlerde daha bağımsız, sıcak ve rahat bir ortam düşünen öğrenciler kalır. Her evde kendi hemcinsinizden arkadaşlar bulacağınız bu evlerde iş bölümü yaparak günlük ihtiyaçlarınızı gidermeniz mümkün olacaktır.

Ingiltere Dil Okulu’na Nasıl Gidilir?

-Ingiltere’de dil okuluna gitmek için öncelikle bizimle iletişime geçip ne kadar süreyle ülkeden ayrı kalabileceğinizi, varsa belirlediğiniz şehri, yaklaşık başlangıç tarihinizi ve ne amaçla ingilizce öğrenmek istediğinizi bildirin.

-Bu bilgileri aldıktan sonra size uygun teklifi hazırlayalım. Okulları tanıtıp önerelim. Bu teklifin içinde yaşam masraflarınız, uçak bileti fiyatlarınız, vize ücretleri, sağlık sigortası, dil okulu, konaklama gibi tüm detaylar olacaktır.

-Siz karar verdikten sonra seçtiğiniz dil okulu, tarih, hafta sayısı, konaklama gibi bilgiler okula gönderilir. Her okulun talep ettiği depozitoyu öder, okul depozit alındığını öğrendiğinde kayıt ve vize evraklarımızı gönderir.

-Ingiltere öğrenci vizesi için gerekli olan formlar ve bizim hazırlayacağımız tüm belgeler düzenlenir. Vize için öğrencinin hazırlaması gerekli olan kişisel evraklar sizin tarafınızdan toplanır. Bunlar hazırlığın sonunda bir araya getirilir, vize randevusu alınır, vize için gidip dosyanızı teslim eder ve parmak izi verirsiniz.

-Vizeniz çıktıktan sonra okul ve konaklama ücretinizi 5 iş günü içerisinde yatırmalısınız. Bu konsolosluk prosedürüdür. Konsolosluk okul ile iletişime geçerek ödemenin gelip gelmediğini teyid etmektedir. Özellikle yeni yaşanan göç dalgaları nedeniyle bu denetimi sıkı sıkıya gerçekleştirirler. Yapmış olduğunuz depozit ödemesi düşülerek kalan tutarı yatırmalısınız. Bunu ya bize ya da okula göndermelisiniz. Okulun hesabına havale ederseniz banka dekontunun bir kopyasını bize iletmelisiniz ki biz okula gönderip işlemi tamamamlayalım. Kendiniz okula ödemeleri gerçekleştirdiğinizde yurtdışı transfer ücreti yaklaşık olarak 100 tl ve 40 sterlin yurtdışı bankanın masraflarını da karşılayarak ödeme yapmalısınız. Wayout kanalıyla yapılan ödemelerde hiçbir havale ücreti alınmaz. Dilerseniz ödemenizi tl ya da sterlin olarak bize gönderebilirsiniz. Saat 15:00’a kadar gönderilen ödemeler aynı gün, 15:00 sonrası yapılan ödemeler ertesi gün gönderilir ve size dekont iletilir.

-Gidiş öncesi öğrencilerin soruları yanıtlanır, okul ve yaşayacakları yerle ilgili kısa bilgiler verilir. Gerekli tüm hazırlıklar artık tamamdır ve gidişinizi huzurlu bir şekilde bekleyebilirsiniz.

-Ingiltere’de dil okulunuza başlayıp eğitiminiz sonlanana kadar sürekli soru sorabileceğiniz bir whatsapp destek numarası, telefon numarası ve email adresleri sizlere verilir. Problem yaşarsanız yanınızdayız. Wayout öğrencileri gönderdikten sonra yalnız bırakmaz.

Anlaşmalı olduğumuz okullardan bazıları;

Kaplan International ,EC English ,Embassy English ,LSI ,St. Giles ,Sprachcaffe ,British Study Center ,London School of English ,Stafford House, Eurocentres, International House ,King’s Colleges ,LILA ,Anglo – Continental ,BBSI ,Bright English ,Oaks Academy ,SpeakUp London ,Twin Group ,ELC ,The Language Gallery, LSC ,LSE ,Malvern House, LTC ,Oxford School of English, Clubclass, ESE

Ingiltere’de Gerkeli Numaralar ve Adresler

Londra Büyükelçiliği
43 Belgrave Square London SW1X 8PA
Tel: 00 44 20 7393 0202 Fax: 00 44 20 7393 0066
Londra Başkonsolosluğu
Rutland Lodge, Rutland Gardens Knightsbridge London SW7 1BW
Tel: 00 44 20 7591 6900 Fax: 00 44 20 7591 6911
E-mail: consulate.london@mfa.gov.tr
Web: www.turkishconsulate.org.uk
İngiltere Konsolosluğu
Meşrutiyet Caddesi No:34 Tepebaşı, Beyoğlu 34435 İstanbul
Tel: 0 212 334 64 00 Fax: 0 212 334 64 01

 

İngiltere Büyükelçiliği
Şehit Ersan Caddesi No:46/A Çankaya – Ankara
Tel: 0 312 455 33 44 Fax: 0 312 455 33 52
Web: https://www.gov.uk/government/world/turkey.tr

 

Ingiltere Vize Başvuru Merkezi
Web: http://www.ge2tr.tpcontact.co.uk/

Istanbul Ingiltere Vize Başvuru Merkezi
Profilo AVM, Cemal Şahir Cad. Kat 4 No.138/A Mecidiyekoy, İstanbul
Ankara Ingiltere Vize Başvuru Merkezi
Sheraton Business Centre, Noktalı Sokak Kavaklıdere, Ankara
Gaziantep Ingiltere Vize Başvuru Merkezi
Sheraton, İmam Hüseyin İncioğlu Cad., Muammer Aksoy Bulvarı, Şehitkamil, Gaziantep
Bursa Ingiltere Vize Başvuru Merkezi
Sheraton Hotel, Akpinar Mah, 1 Akpınar Sk. Bursa
İzmir Ingiltere Vize Başvuru Merkezi
Aksoy Plaza, Kıbrıs Şehitleri Cad. No.152 Alancak, İzmir
Antalya Ingiltere Vize Başvuru Merkezi
Antalya Ticaret Odası, Gazi Bulvarı, No.531 Antalya
Adana Ingiltere Vize Başvuru Merkezi
Adana Ticaret Odası, Abidinpaşa Cad., No.52 Adana

[bestwebsoft_contact_form]