Malta Dil Okulları

 

Malta Dil Okulları denildiginde akılların oldukca karıştıgını görüyoruz. Bu sitede Malta Yurtdışı Eğitim üzerine neredeyse 10 senedir bulundugumuz bu sektörde yogunlukla gelen soruları yanıtlamak ve size bir yol haritası çizmek istedik. Malta Dil Okulları seçimlerinde nelere dikkat etmeli? Hangi okul kime daha uygundur? Doğru dil okulu tercihi, dil okulu fiyatları ve malta dil okulu konaklamaları neye göre belirlenir?

Malta Dil Okulları, yaşam ve öğrenci vizeleri için bir rehber site hazırladık. Bu siteye www.maltayagidiyorum.com adresinden ulaşabilirsiniz. Siteye gitmeden önce mutlaka aşağıdaki bilgileri okuyun. Bunlar da oldukça faydalı ve önemlidir.

Malta Yurtdışı Dil Okulları hakkında bilgi havuzuna dalmadan hemen önce en başta söyleyip aklınızda tutmanızı istedigimiz bir uyarı var.  Hangi firmayla çalısırsanız çalısın dolandırılmanız çok kolaydır. Malta yurtdışı eğitim danışmanlığı firmaları eger kötü niyetliyseler, malta dil okulları fiyatlarını, okuldan aldıklarından yüksek gösterecek, ders saatlerinden kesinti yapacak, konaklamalarda mevcudu yüksek 4-5 kişilik odalara sizi yerleştirecektir.

Peki bunları nasıl atlatırız?

Öncelikle kendisi gidip maltadaki dil okullarını görmemiş satıcılara inanmayın. Firmaların sahipleri ile görüşün. Okullardan alacagınız hizmeti, malta dil okulu fiyatlarına dahil tüm kalemleri mutlaka görmek isteyin. Yani ödediginiz para ile ne satın aldıgınızı, kaç saatlik egitim, hangi konaklama, ek olarak hangi hizmetleri satın alıyor oldugunuzu, ek olarak bir ödeme, depozit vs istenip istenmeyecegini mutlaka okula sorun.

En önemlisi ödemelerinizi firmalara asla yapmayın. Okullara, okuldan gelecek faturayı görerek ödeme yapacagınızı firmaya bildirin.

Zaten okula gidecekse, firma sizden ödemeyi neden kendisi istiyor olabilir ki?

Malta dil okuluna gidenler,  birbirlerine fiyatları sorduklarında çok farklı paralar ödediklerini görüyorlar.

Firmalardan aldıgınız fiyatları mutlaka bize getirin, eposta ile gönderin. İnceleyelim ve altına inip inemeyecegimizi görelim, dürüst teklifler aldıgınızı onaylayalım. Wayout ile gitmeniz şart degil. Bunu bir misyon olarak üstleniyoruz ve temiz çalısan bir sektör istiyoruz.

Wayout bu bağlamda senelerdir bilinçli olarak çalısan sayısını arttırmayarak butik bir firmadan sektör canavarına dönüşmeme konusundaki sert duruşunu sürdürmektedir. Çok büyüme mecburi olarak daha fazla kazanç gerekliliği getirir. Bu birçok etik olmayan sistemi entegre etme gerekliliği doğurabilir. Wayout etik değerlere bağlıdır. Sorun yaşatan, malta dil eğitimi liste fiyatlarını adaylara yanlıs yansıtarak fazla ödeme alan, ek ödemeler yaratan, adayları beklentilerinin dışında ya da üzerinde okullara ve eğitim planlarına yönlendirerek daha fazla kazanmayı amaç edinmiş, hizmet sektöründe yer aldıklarını unutarak bireylere verdikleri değeri yitirmiş ve adayları insan değil, para olarak gören firmalara tepki olarak duruşunu sürdüren Wayout tamamen şeffaf ve adayın yanında bir politika izler. Okullardan gelen faturaları adaylar görerek, ödemelerini kendileri okullara gönderir. Wayout işlemlerin başından, sonuna kadar asla paranıza dokunmaz. Size banka hesap bilgilerini vermez, ödeme istemez.

 

Wayout ile yapacagınız tüm işlemler ücretsizdir. Okulların bireylere verdiği fiyatlar üzerinden ayrıca indirim uygulanır.  Bizlerle kayıt olacagınız tüm 6 ay üstü eğitimlerde yurtdışı sağlık sigortanız ve okulların tahsil ettiği başvuru ücretleri bizim tarafımızdan karşılanır.

 

Malta son yıllarda vizelerdeki kolaylık, okul fiyatlarının kalitelerinin iyi olmasına rağmen malta yurtdışı eğitim fiyatlarının diğer ülkelere göre uygunluğu, maltada yaşam maliyetlerinin düşük olması, ada insanlarının sıcakkanlı oluşu, suç oranının düşüklüğü, malta konaklama fiyatlarının uygunluğu,  malta uçak bileti fiyatının karsılanabilir oluşu ve ülkemize yakınlığı nedeniyle dil eğitimleri için ilk sıralarda yer almaktadır.

 

Örnek bir dil okulu incelemesi için sizi EC Malta Dil Okulu sayfasına davet ediyoruz.

 

Malta’da ingilizce öğrenmek için çıkacağınız araştırma, karar, başvuru ve eğitim sürecinizde Wayout daima profesyonel ve şeffaf anlayışıyla yanınızda olacaktır. Malta dil okullarında soracağınız tüm sorulara net ve doğru yanıtlar alacaksınız. Wayout çalışanları okulları pazarlamak amacı ile sizlere var olan koşulları, okul, konaklama ve eğitim kalitelerini daha iyi göstermeye çalışmaz. Malta’da bulunan tüm okulları eksi ve artı yönleriyle inceleyebilir, tüm sorularınızı doğru yanıtlar alacak olmanız rahatlığıyla yöneltebilirsiniz. Karar aşamanızda Türkiye’de şu anki konumunuz, eğitim durumunuz, bütçeniz, okullar ve konaklamalardan beklentileriniz tarafımıza aktarıldıktan sonra Malta’da size en uygun okul ve konaklama imkanları fiyatlandırma bilgileri ile tarafınıza sunulur.

 

Siz kararınızı verdikten sonra okulunuzla iletişime geçilerek faturanız talep edilir. Fatura geldiğinde aday okula ödemeyi yapar. Malta öğrenci vizesi (sayfasına üzerine tıklayarak gidebilirsiniz) için tam destek tarafımızdan sizlere ücretsiz olarak sunulur. Gerekli evraklar sizlere bildirilir. Malta vize başvuru  Formu yine bizim tarafımızdan düzenlenerek hazır hale getirilir. Piyasa koşullarında alınabilecek en uygun uçak bileti fiyatları sizlere sunulur. Dilerseniz Malta uçak biletinizi bizler aracılığıyla ya da kendi imkanlarınızla alabilirsiniz. Malta öğrenci vizesi kaç günde çıkar? Başvurunuzdan sonra yaklaşık 10 gün içerisinde Malta vizesi sonuçlanır. Uçuşunuzdan önce sizlere Malta yaşantısı ve okul adaptasyonu ile ilgili oryantasyon tarafımızdan verilir. Malta’da sizleri okul yetkilileri karşılar. Konaklama ve okulunuzu tanıttıktan sonra tüm eğitim sürecinizde sürekli olarak bizimle iletişimde olarak destek alır ve eğitiminizi tamamlarsınız.

Malta’da birçok dil okulu bulunmaktadır. Seneler içerisinde yaşadığımız deneyim ve yaptığımız sıkı elemeler sonucunda sadece belirli dil okullarıyla çalışmaktayız. Bu okullardan içerisinde tüm bütçelere uygun seçimler bulabilirsiniz. Listemizdeki okullar içerisinden rahatlıkla ve güvenle seçim yapabilirsiniz.

Bize her konuda ulaşabilir, sorularınızı iletebilirsiniz. Kandırılmadan, parlak web sitelerine ve resmi giyimli, sektör jargonuna hakim satıcıların tuzagına düşmeden okulların verdigi fiyatlardan, dogru bilgiye sahip olarak dil eğitimi alın.

Bize lütfen teklif almak, aldıgınız teklifleri inceletmek ve sorularınız için ulaşın.

Ayrıca hukuken de zor durumda bırakıldıysanız avukatlarımız hukuksal destegi ücretsiz olarak sunacaklardır.  Bu konuda ayrıca ulaşabilirsiniz.

Arayış içindeki tüm adaylara şimdiden başarılar ve kaliteli bir eğitim diliyoruz.

 

Malta Dil Egitimi Yorumları

Maltada Dil Eğitimi hakkında hergün aldıgımız soruları burada yanıtlayalım ve birkaç örnek okul önerelim:

Maltada Dil Okulu Ne Kadar?

Maltada dil okulları haftalık 80 eurodan 240 euroya kadar geniş bir yelpaze izler, ancak okullar konaklama fiyatlarındaki baremleri indirip yükselterek ortalama aynı fiyatları verirler. Örnegin 6 aylık malta dil eğitimi fiyatlarında 3000 € luk bir ortalama paket egitimde 2250 € ile 5000 € arasında okul ve konaklama dahil fiyatlar alınabilir. Malta’da dil egitimleri ne kadar sorusu malesef çok yetersiz cevaplara yol açar çünkü gideceginiz tarihler, kalacagınız süreler bize bildirildiginde ancak bir paket fiyatı verilebilir.

Bize gitmek istediginiz süreyi, gitmek istediginiz tarihi bildirirseniz net bir teklif gönderilebilir. İnternet sitelerindeki örnek hesaplama tablolarına, yazılmıs örnek fiyatlara aldanmayın. Tıpkı benim üstte bildirdigim rakamlar gibi yaklasık ücretler yansıtmaktalar.

 

Malta Dil Eğitimi Nasıl?

Maltada Hangi Dil Okulu Daha iyi ya da dil egitimi nasıl tarzı sorular dogrusu biraz muallak. Çünkü ortada işlenecek belli konular, belli sayfa sayısında aynı kitaplar var ve tüm okulları Feltom adındaki kurum denetledigi için işleyişleri ve hocaları birbiriyle aynı. Her sene hocalar okul, şehir, ülke degiştirerek çalıstıkları için okullarda sabit çalısan dil kursu eğitmeni çok azdır. Size önerim gidebileceginiz tasarruflu dil kurslarından birini seçmek. Çok ucuz bir okul gelen ögrenci kitlesinin yogunlugu açısından biraz rahatsız edici olabilir-olmayabilir de . o anki kayıt yogunlugu, hangi milletlerden insanların gelecegi tamamen muallaktır. Seçim yapacagınız zaman birlikte bir küçük araştırma yapar, okullardan sizin için güncel kayıt durumlarını sorara ve buna göre seçim yapabiliriz.

 

Malta Dil Okullarında çok Türk Var mı?

Dünyanın heryerinde çok türk var.. Öncelikle türk olmayan okul aramayın. Malta’da en az Türk hangi okulda sorusunu bize kayıt olacagınız dönemde yönelterek yanıt alabilirsiniz, sürekli bu oranlar değişmektedir.  Bunun dısında türkler tüm adadaki okullara %5 % 10oranında yayılmıs durumda. Yine kayıt için hazır oldugunuzda güncel oranları okullardan sizin için ögrenecegiz.

 

Maltada Hayat

Malta hakkında çok fazla soru alıyoruz, gelin burada şimdiye kadar aldıgımız soruların cevaplarını inceleyelim. Birçoguna yanıt bulacaksınız.

maltada-hayat

Maltanın büyüklüğü ne kadar?

Malta 316 km2 lik bir yüz ölçümüne sahiptir. Oranlayabilmeniz için Büyükada 5.4 km2 dir. “Büyükada kadar yer” diyen arkadaslarınıza bunu iletebilirsiniz.

 

Maltanın En Büyük Şehri hangisi?

Maltanın başkenti Valletta. Dil  okulları genellikle slieama, st. julians, valletta çevresinde toplanmış. sayfanın en altında bir harita ekledik. Orada göreceginiz nokta ve etrafı dil kursu seçmek için ideal alanlar. diger taraflarda dil okulu seçerseniz sürekli buralara doğru seyahat edersiniz çünkü hayat, eglence, restoranlar, alısveris merkezleri buralara yayılmıs durumda.

malta-haritasi

 

Maltada Saat Kaç ?

Maltada saat Türkiye’den 1 saat geridir. Bunu daima hesaplarınızda kullanabilirsiniz.

 

Malta öğrenci yorumları?

malta-ogrenci-yorumlari

Malta Dil Kursları ile ilgili araştırma yaptım, heryerde farklı yorumlar var kafam karıştı.

X şehirdeki x restoranla ilgili herkes farklı yorum yapacaktır, kimi yaz tatilinde Bodrum eglencelerini, kimi sakinliği ile Datcayı sevecektir. Herkesin keyifleri ve renkleri birbirinden farklıdır. Siz kendinizi baskasına sormayın. Genel hatlarıyla malta, sakin sahillerden, beach clublara kadar bulabileceginiz, gece eglencelerinin çok oldugu mekanlardan, sakin çay-kahve alanlarına kadar geniş bir yelpaze sunuyor. Sizin karakteriniz sürekli olarak şikayete yatkınsa heryerde mutsuz olursunuz. Eğer gittiginiz yerin olumsuzluklarının heryerde yaşanabilir şeyler oldugunu düşünerek onları çözüme ulaştırıp keyiflerine odaklanırsanız huzur bulursunuz. Maltada dil egitimi nasil sorularına hep verdigim cevap;  Temelde alacagınız ingilizce egitim abd, ingiltere, irlanda, avustralya, malta heryerde aynıdır. Tümünü aynı kurumlar denetler, tümünde aynı egitmi almıs egitmenler çalısır. Bu yüzden dil kurslarında hedef daima minimum masrafla maksimum ögrenimi sağlamak olmalıdır. hesaba vuruldugunda ,Maltada dil okulu ne kadar dersek günde neredeyse 17 € ya konaklamamızı sunup, 5 ders ingilizce egitimi veriyorlar. Böyle bir imkan dünyanın hiçbiryerinde tatile bile gidip sadece oda satın alsak bulamayız. Buna ragmen herşey oldukca iyi ve kabul edilebilir durumda. Beklentilerinizi ödedigimiz paralarla dogru orantılı tutarsanız çok daha güzeliyle karsılasacaksınız. Bu bir tatil programı degil, ingilizce eğitim programıdır. Bunu asla unutmayın.  Bunun yanında yasayacagınız tüm makul problemleri çözmek için bekliyor olacagız.

Malta Öğrenci Yorumlar ile ilgili bir makale buradan okunabilir.

Maltada hangi dil konusulur?

maltada-hangi-dil

Malta’da yerel halk kendi aralarında, kendilerine has bir Maltaca ile konusurlar, hepsi ingilizceyi ikinci anadil gibi kullanır ve bilir, hiç bilmeyen çok yaslı ya da adanın çok sakin yörelerinde yaşayan yerli halk ise sizin zaten iletişim alanınız dışındadır. İletişimde olup konusacagınız insanlar adanın %80 ini dolduran dil ögrencisi ve turistler ile alısveris yapacagınız esnaftır.

 

Maltada hangi dil okulu daha iyi?

maltada-hangi-dil-kursu

Bu soru tamamen gün koşullarına göre degişiklik gösterir. Bize ulaşıp okul seçimi için önerimizi sordugunuzda belli kriterlere bakarak önerilerde bulunuruz. Bunlar o anki müsait konaklamalar, okuldaki türk sayısı ve tabii olarak fiyatı. O an okulda iyi bir kampanya mevcutsa bunu size bildirerek en uygun fiyatı yakalamaya çalısırız.

Örnek bir açıklama yazısı için bu sayfayı inceleyin: ESE Malta Dil Okulu

 

Maltada hangi bankalar var?

hsbc-maltada-hangi-banka

Hangi bankalar oldugundan çok sizi ilgilendiren iki bankayı yazayım HSBC ve Akbank maltada bulunan türk bankalarıdır. Daha dogrusu hem türkiye’de hem malta’da şubeleri bulunan bankalardır.  Burada bir hesap açın, euro hesabı da olsun ve kredi kartınıza mutlaka euro hesabını, alısveris imkanını bankaya tanımlatın . yani her alısveris yaptıgınızda euroya çevirmeden direk euro çekimi yapmasını istediginizi bildirin. En makul komisyonları burada ödersiniz en azından. Ya da öğrenci 6 ay asgari kalacaksa burada hesap açabilir ve o hesaba havale yaparlar ve komisyon ödemeden para çekebilir. Hazırlanması gereken birkaç temel evrak vardır. Onları okula sordugunuzda yardımcı olurlar.

 

Malta Telefon Hattı

malta-telefon-hatlari

Hattınızı yurtdısı görüşmelere açtırıp gidin, orada size telefon hattı verecekler ya da öde kullan tarzı hatlar alacaksınız.

 

Maltada nereye gidilir?

Yaşadıgınız şehirde nereye gitmek istiyorsanız oraya gitmeye devam ediyorsunuz. Dünyanın her popüler ülkesinde oldugu gibi malta’da imkanlar birebir aynı. Yüzlerce restoran ve onlarca gece çıkılabilecek yer var.

 

Maltada Ne  Yenir?

Malta mutfağı akdeniz agırlıklıdır. Bolca deniz ürünü, dileyene hamur işleri, dileyene salatalar. Bunun yanında çok fazla türk restoranı var. Istediginiz herşeyi maltada bulabilirsiniz.

maltada-nereye-gidelim

 

Maltada Aylık Harcama ne kadar?

Maltada aylık gider yerine günlük bir hesap yapalım. Kimi tesislerde kendi yemeginizi yapabiliyorsunuz. o sekilde yasarsanız günlük 10 € harcarsınız, eger dısarıda yerseniz 15 euroya çıkar. Gece hayatınız tabiiki dahil degil. Ek harcamalar o şekilde artar.

maltada-aylik-harcama

 

Maltada nerede kalinir?

Malta dünyadaki tüm okullardan daha fazla sevdigimiz bir konaklama imkanı sunar. Genellikle apart oda sistemleri ile çalısırlar .Binaları alır, ögrenci kompleksleri haline dönüştürüp paketlere dahil ederler. Odaların büyüklügü ve odediginiz rakamlara göre 3 ,2 ve 1 kişilik odalar sunacaklardır. Temel standartlarda hepsi birbiriyle aynı odalardan olusur. yaşam alanı; yatak, dolap, banyo wc, çalısma masası, oturma odaları gibi düzenleniyor.

maltada-nerede-kalinir

 

Ayrıca malta ögrenci vizesi için bilgiler de burada;

https://www.maltayagidiyorum.com/malta-hakkinda/malta-ogrenci-vizesi

Malta’da Yaşam ve Öğrenci Rehberi bu sayfada:

https://www.maltayagidiyorum.com/malta-hakkinda

 

Bize her konuda ulaşabilir, sorularınızı iletebilirsiniz. Malta dil okulları için eğitim danısmanlıgı üzerine 10 yıldır desteğimizi sürdürüyoruz ve daima yanınızda olmaya devam edecegiz..

Malta Dil Eğitimlerimiz için ayrı bir internet sitesi hazırladık. Lütfen ziyaret ediniz.

www.maltayagidiyorum.com

[si-contact-form form=’1′]

Bu yazıyı değerlendirin.

Oylamak için bir yıldızın üzerine basınız