Eu Business School – Yurtdışında Online işletme Yüksek Lisans- MBA

1973 yılında kurulan EU Business School, Barselona, Cenevre, Montreux, Münih ve çevrimiçi – online kampüsleri ile uluslararası, profesyonel olarak akredite, yüksek rütbeli bir işletme okuludur. Eu Business School – Yurtdışında Online işletme Yüksek Lisans- MBA için hazırlık, lisans, yüksek lisans, MBA, DBA ve iş yönetimi, işletme üzerine bir çok program sunar. Okulun eğitim dili İngilizcedir. Dünyanın en iyi öğretmenleri bu okulda eğitim vermektedir. Dünya üzerinde listelemelerde bilindiği üzere öğretmenlere en yüksek maaş ve sosyal imkanları sağlayan okuldur. Bu nedenle eğitim sektöründe acımasız bir şekilde tüm ülke üniversitelerinin en nitelikli eğitmenlerini alarak kendi bünyesine katmış bir eğitim kurumudur.  

Eu Business School - Online işletme Yüksek Lisans- MBA
Eu Business School – Online işletme Yüksek Lisans- MBA

Wayout – Eu Business School’un resmi Türkiye kayıt ofisidir. Bu okulun Türkiye’den kayıt olacak öğrencileri için işlemlerini bizler yürütüyoruz. Okula başvurmak isteyen adaylar bizimle iletişime geçerek ücretsiz, yetkili ve şeffaf danışmanlık alabiliyorlar. Okulun kayıtlar için öğrencileri ön görüşmeye alma, dosyalarının hazırlığı, başvurularının sorunsuz yürütülmesi ve uygun olmayan adayların uygun hale getirilmesi için görevlendirdiği Türkiye kurumu olarak size tüm süreçte destek oluyoruz. Okullara bireysel başvurunuzla bizimle başvurmanız arasında maddi bir fark yoktur. Aynı eğitim ücretini bizlere değil, yine okullara ödersiniz. Liste fiyatları sabittir. Dönemsel olarak okullar bizlere belli indirimleri öğrencinin niteliğine göre sunma hakları tanırlar.

Bunu ülkemizin dokusuna, kültürel yapısına, iş dünyasındaki öznel algıya göre bizim belirlememizi, hangi adaya uygun olduğunu kendilerine bildirmemizi isterler. Bu nedenle başvurunuzdan önce mutlaka koşulları değerlendirip sizler için mümkünse indirim alınması konusunda da okula görüş bildirme şansımız bulunmaktadır. Lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyin ve başvurularınızda destek almaktan, soru sormaktan yana rahatsızlık duymayın. Okulların adayların kendi başvurularını yapmaları yerine bizlerle ilerlemelerini tercih ettiklerini bilmenizi isteriz. Böylece doğru aday, doğru bölüme, hatasız bir başvuruyla daha hızlı kayıt edilebiliyor ve okullar zaman kazanıyor. Eu Business School tam 15 senedir firmamız bünyesinde Türkiye başvurularını almaktadır.

Mezuniyet sonrası kolay iş bulabilir miyim?

Öğrencilerin neredeyse tamamı mezuniyetleri ile aynı ayda işe girmektedir. Bunun nedeni okulun çok güçlü bir kariyer servisi bulunur ve mezuniyetinizin son aylarında avrupadaki tüm anlaşmalı oldukları kariyer danışmanlık merkezlerine mezun adaylarını sunarlar. Bu kariyer merkezleri şirketlere çalışan sağlar. Çalışan arayan tüm şirketlere de ilgili ve uyumlu mezunları yerleştirirler. Bu iş yerleştirme sistemi ülkemizde de yavaş yavaş oturan insan kaynakları uzmanlığıdır. Şirket olarak artık insanları görüşmeye çağırıp iş mülakatı yapma dönemi bitiyor. Bir çok büyük firma insan kaynakları merkezleri ile çalışıyor. Aradıkları çalışan profilini belirtiyorlar ve bu merkezler onlar yerine gerekli denetimleri yaparak kendilerine çalışan gönderiyor.

Online MBA Avrupa Programları
Online MBA Avrupa Programları

EU Business School – Online Eğitim nasıl yapılıyor?

European Business School tam 15 senedir online yani çevrimiçi eğitim vermektedir. İnteraktif sınıfları uzun yıllardır öğrenci kabul etmektedir. Corona virüs salgını öncesinde uzaktan eğitim modeli ülkesinde yoğun iş yaşantısı bulunan, hayatını 1 sene durdurup eğitime gidebilecek imkanı olmayan iş insanları için tasarlanmıştı. Eu Business School – Online işletme Yüksek Lisans- MBA eğitiminiz süresinde 2-3 defa seyahat ederek okulların kampüslerinde kısa eğitimlere dahil oluyordunuz. Bunun yanında vize ve final sınavlarınızı, tez sunumlarınızı da yine seyahat ederek kampüslerde gerçekleştirmeniz gerekiyordu. Ancak corona virüs sürecinde artık tamamen online eğitime entegre olarak seyahat zorunluluğunu da kaldırdılar. Artık kameralar ile bilgisayardan sizi odalara davet ederek sınav ve sunumlarınızı da online olarak yapıyorlar. Bu sayede artık okula gitmeden diplomanızı alabilirsiniz.

Eu Business School – Online işletme Yüksek Lisans- MBA

EU Business School Alınan diplomaların YÖK tanınırlığı var mı? 

European university diplomalarının yüksek öğretim kurulu tanınırlığı vardır. Bunun anlamı yök denkliği için başvuru ve süreç izleme hakkınız bulunmaktadır. YÖK gerekli incelemeyi yaparak denklik verip vermeme hakkına sahiptir.

Eu Business School üniversite sıralamaları – kalitesi nasıl?

Eu Business School bir çok akreditasyon ve ödüle sahip. Bir üniversiteyi yapılan tanıtımından ve reklamlarından değil, bağımsız denetim kuruluşlarının değerlemelerinden seçmeli ve denetlemeliyiz. Öncelikle bu okulumuz çok üst düzey bir işletme okuludur. 1973 yılında kurulduğundan beri büyük isim yapmış ve her sene sıralamalarda ilk sıraları yakalamıştır. Örnek verecek olursak QS Stars tarafından işletme fakültesi mükemmellik alanında 4 yıldız alarak tam notla ödüllendirilmiştir. Eu Business School – Online işletme Yüksek Lisans- MBA programları CEO Magazine tarafından en üst sırada 1. Fakülte olarak yazılmış ve derecelendirilmiştir. Tam 6 yıldır ilk sıralarda derecelendirilmektedir.

Capital magazine adında yine para piyasası ve eğitim sektöründe yer alan bir dergide ilk 10 sıralamalarına girmiştir. China Economic Review adında, çin’de yayınlanan ve dünyanın para otoritelerinden görünen dergide top 20 listelerinde yayınlanmaktadır. America Economia adlı hispanik dergide yine ilk 30 sıralamasına girmiştir.

Eu Business School Üyelik ve Akreditasyonları

The Association to Advance Collegiate Schools of Business
(AACSB)

European Foundation for Management Development (EFMD)
Accreditation Council for Business Schools and Programs (ACBSP)
International Accreditation Council for Business Education (IACBE)
Central and East European Management
Development Association (CEEMAN)

Consejo Latinoamericano de Escuelas
de Administración (CLADEA)

Principles for Responsible Management Education (PRME)
Society for Advanced Management (SAM)
Educational Collaborative for International Schools (ECIS)
Hispanic Association of Colleges & Universities (HACU)
Mediterranean Association of International Schools (MAIS)
Barcelona Global
International Association for College Admission Counseling (IACAC)
Fédération Suisse des Ecoles Privées (FSEP)
The Swiss Private School Register (SPSR)
Association Vaudoise des Ecoles Privées (AVDEP)
Association Genevoise des Ecoles Privées (AGEP)
Global Education in Switzerland (GES)
Peter Drucker Society Europe
Russian Association of Business Education (RABE)
International Association of University Presidents (IAUP)
Swiss Association of Private Institutions of Higher Education (ASIPES/SAPIHE)
Chambre de Commerce, d’Industrie et des Services de Genève (CCIG)
Online Learning Consortium (OLC)

EU Business School Mezunları

Eu Business School Mezunları
Eu Business School Mezunları

Eu Business School – Online işletme Yüksek Lisans- MBA programlarından örnek birkaç mezun ve yerleştikleri işleri yazalım. Yine sağ tarafta mezunlar ile ilgili hikayeleri görüntüleyebileceğiniz kısa bilgi sayfaları yayınlamaktayız. Tüm mezunlar arasından hikayelerine ulaşabildiğimiz, iletişimde olduğumuz birkaç tanesini yayınlıyoruz. Eu Business School mezunları daima piyasanın lider firmalarında çalışır ya da kendi işletmelerini hayata geçirirler.

Zia Siddiqui – Boston Consulting Group’da danışman yöneticisi.
Lara Daniel and Christoph Kastenholz – pulse-advertising adında kendi işletmeleri olan bir çift
Yassine Bakkari – L’oreal genel müdürü
Lev Mozolev – Bnp Paribas sağlık yönetimi lideri
Brigitte Boehm Silveti – Mac Cosmetics Genel başkanı
Omar Berrada- Manchester United Futbol Kulübü yöneticisi
Lorenzo IVI -Nestle Yöneticisi
Oliver Gloe- Goodyear Lastik ve Plastik markasının yöneticisi
Sebastian Worsztynowicz – HSBC Bankası genel yöneticisi
Boris Bugarski – Microsoft üst düzey yönetici
Eduardo Gonzalez – Deloitte yöneticisi
Ekaterini Kontzalis – Novartis kurumsal sorumluluk, iletişim ve hukuk müdüresi
Paulo Pinto – Adidas bilişim yöneticisi
Milos Nenadovic- Avrupa basketbol şampiyonalar ve lig organizasyonu başkanı
Anne-Claire Vernède – Bloomberg analiz yöneticisi
Xavier de Bergeyck – KBC Özel bankacılık genel yöneticisi
Jyoti Balakrishnan- Goldman Sachs özel sistem yönetim müdürü
Ashu Rathor – Ernst & Young partner yöneticisi
Steve Rynecki – Ekonomik büyüme yöneticisi USIAD
Michel Miserez- Marriott International

Ve daha sayısız mezuna sahiptir. Hepsi iyi konumlarda çalışmaktadır. Profili biraz görmeniz adına burada örnekledik. Ayrıca bu mezunlar düzenli olarak derslere eğitmen olarak katılır ve şirketlerde kazandıkları eğitimleri öğrencilere aktarırlar. Eğitimde öğrendiğiniz bilgileri nasıl iş yaşantınızda kullanabileceğinizi size aktarır ve daha bilgili bireyler haline gelmenizi sağlarlar. Sık sık ünlü firmaların bu liderleri ile bir araya gelmek ve ders işlemek mümkündür. Genel olarak haftada 1 kez mutlaka bu mezun deneyimlerden biri derslere katılarak ek eğitimler verir. Ayrıca tesla, BMW, Tesla, Amazon, UBS, UEFA, Maersk, Nestle gibi bir çok ünlü şirket ve kuruluşun liderleri ve uzmanları da sunumlara, derslere katılmaktadır. Bunun faydasını eğitiminizde çokça göreceğinize emin olabilirsiniz.

Eu Business School’da Alınabilecek Online Eğitimler

Eu Business School Eğitimleri
Eu Business School Eğitimleri

Corona Virüs sonrası dünya değişiyor. Buna eğitim kurumları mecburi şekilde uyum sağlayacaklar. Eu Business School ise 15 senedir eğitimlerini online olarak vermekte. Sistemleri bu koşullara çoktandır uyumlu ve etkili durumda. Online eğitimler eski sistemde sadece yoğun iş insanlarının tercihi olmaktaydı. Yani ülkesini terk edemeyecek bir iş ya da aile döngüsünde olanlar için uzaktan eğitim almak daha mantıklıydı. Genç öğrenciler ve seyahat engeli olmayanlar ise seyahat ederek yerinde eğitim almak, oranın havasını koklamak ve kültürünü yaşamak isteğinde oluyordu.

Ancak değişen koşullar ve salgın hastalık tehdidi ile birlikte artık önümüzde yeni bir dünya düzeni var. Seyahatler, ülke değiştirmek, aile ve sevdiklerinden uzakta uzun zaman geçirmek artık eskisi kadar popüler ve aranan bir aktivite değil. Online eğitimler de bu süreçte artık fiziksel eğitimlerin yerini almaya ve gelişmeye başladı. İşe alım yapan şirketler bunu kabul eder ve fiziksel eğitimden ayırmaz oldu. Online eğitimlerin fiziksel eğitime göre daha hafif ya da etkisiz olduğu düşüncesi değişen dünya ile birlikte kayboluyor.

Diplomalarda da “online eğitim” ibaresi bulunmuyor. Artık alınan eğitimlerde diplomalar tıpkı fiziksel eğitim alınmış gibi derecelendirilecek ve bu şekilde verilecek. Çünkü online eğitim artık keyfi değil yaşamsal kaygılarla gerçekleştirilmektedir.

Online Eğitim için EU Business School’da açılan bölümler aşağıdaki gibidir.

yurtidisi-mba-isletme-online-egitim
Online MBA

Lisans Eğitimi:
BBA – Bachelor of Business Administration – İşletme Lisans Eğitimi

Master -Yüksek Lisans Eğitimi
Management – Yöneticilik
Marketing – Pazarlama- Tanıtım
Innovation & Entrepreneurship – Yenilik ve girişimcilik
Fashion & Luxury Business – Moda ve lüks işletmeciliği

MBA
International Business – Uluslararası işletme
Communication & Public Relations – İletişim ve Halkla İlişkiler
International Marketing – Uluslararası Pazarlama ve tanıtım
Global Banking & Finance – Global Bankacılık ve Finans
Entrepreneurship – Girişimcilik
Digital Business – Dijital işletme
Human Resources Management – İnsan Kaynakları Yönetimi
Blockchain Management – Dijital * Sanal Para Yönetimi
Master of Business Administration (MBA) – işletme yönetimi yüksek lisans

Master of Science
MSc in International Management – uluslararası işletme yüksek lisans

Further Education – İleri Seviye Eğitim
EBBA – Executive Bachelor in Business Administration – işletme yönetimi ileri düzey eğitimi

İngilizce Hazırlık Programı
Bridging – Mesleki yetiştirme programı (eğer eğitiminiz yüksek lisansını yapacağınız programla ilişkili değilse ya da sektör tecrübeniz yoksa bu eğitimi alarak yeterli hale gelebilirsiniz.)

Sadece kampüste alınabilecek eğitimler

(corona salgını süresince tüm bölümlerde online eğitim alınabiliyor. Eğer süreç olumlu devam ederse online eğitimleri tüm bölümler için aktifleştireceğiz.)

Communication and Public Relations BA (İletişim ve Halkla İlişkiler)
Leisure and Tourism Management BA (Eğlence ve Turizm Yönetimi)
International Relations BA (Uluslararası İlişkiler)
Sports Management BA (Spor Yönetimi)
Digital Business, Design and Innovation BA (Dijital İşletmecilik, Tasarım ve Yenilik)
Business Management and International Relations BA (İşletme Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler)
Business Management and Marketing BA-Hons (İşletme Yönetimi ve Pazarlama)
Business Management and Finance BA-Hons (İşletme Yönetimi ve Finans)
Business Management and Enterprise BA-Hons (İşletme Yönetimi ve Girişim)
Business Management and and Human Resources Management BA-Hons (İşletme Yönetimi ve İnsan Kaynakları Yönetimi)

Eu Business School Başvuru ve Kabul şartları

Avrupada Nasıl Online İsletme Okunur?

Eu Business School kabulü oldukça zordur. Bizlerle başvuran adaylarımıza kusursuz bir başvuru ve dosya hazırlığında destek olmamızın yanında, ön görüşmelerini Türkiye’de bizlerle yaparak daha kolay kabul alma şansı sunuyoruz. Öğrencilerin ilk görüşme sonrası durum değerlendirmelerini hazırlayarak okulumuza raporluyoruz ve başvurunuzda olumlu gelişmeler yaratan bu süreçte size destek oluyoruz.

Lisans ve yüksek lisans bölümlerine başvururken öğrencilerin ortalama üzeri puanlara sahip olması okul tarafından beklenir. 3 üzeri ya da çok yakın not ortalamaları talep ederler. Altındaki not ortalamaları için de başvuru yaparak kabul aldığımız oldu ancak bunun için çok özenli ve detaylı bir dosya, motivasyon mektubu ve nitelikli bir hazırlık yapmamız gerekti. Bunlar için yine size ücretsiz desteğimizi sunacağız. MBA programlarının bazılarında iş deneyimi, sektörel tanışıklık istedikleri de oluyor. Bununla ilgili de başvurunuz sürecinde sizlere seçeceğiniz bölüme göre bilgi vereceğiz.

Eu Business School başlangıç tarihleri

Lisans için senede 4 başlangıç mevcuttur. Yüksek lisans ve MBA için senede 3 kez başlangıç tarihi mevcuttur. Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında İngilizce ve hazırlık programlarına, eylül, ocak, mayıs, temmuzun son haftasında lisans programlarına, eylül, ocak ve mart aylarında yüksek lisans – mba programlarına başlayabilirsiniz.  

EU Business School Kabul koşulları ve gerekli evrak listesi:

Yurtdışında Üniversitelerden Kabul Almak- Gerekli Evraklar
Yurtdışında Üniversitelerden Kabul Almak- Gerekli Evraklar

Eu Business School – Online işletme Yüksek Lisans- MBA ve lisans eğitimleri için kabul koşulları aşağıdaki gibidir.

Lisans için İngilizce lise transcripti,
Yüksek lisans ve türü bölümler için üniversite transcript ve diploma örneği (İngilizce)
2 adet sektör çalışanları ya da okul öğretmenlerinizden referans mektubu (İngilizce)
500 kelimelik makale ya da 2-3 dakikalık video ile kendinizi, hedeflerinizi, neden bu okul ve bölümde okumak istediğinizi anlatan bir yazı.
Pasaportunuzun fotoğrafı – vesikalık fotoğrafınızın dijital taraması
Başvuranın finansal yeterliliğini ispatlayan banka dökümü ya da mektubu
Başvuru ücretlerinin okula ödenmesi
Yüksek lisans ve mba için toefl 89 ya da ielts 6.5 skor gereklidir.
Lisans bölümleri için 80 toefl ya da 6 ielts skoru istenir.
Yüksek lisans için cv gerekmektedir.

Tüm bölümlerden mezuniyet sonrası diplomanız Eu Business School İsviçre merkezinden verilecektir. ACBSP, IACBE, IQA ve eduQua akreditasyonu bulunan bir diplomadır. İspanya’dan ikinci bir üniversiteden (UCAM) ayrıca mezuniyetinizle diplomanız verilmektedir.

Yüksek lisans eğitiminizin sonunda uluslararası geçerliliği olan çok prestijli bir Eu Business School Isviçre diploması ve bunun yanında İngiltere Londra merkezli University of Roehampton MBA diploması alırsınız. Bu tüm bölümler için geçerlidir. Eğer iki yıla yakın mesleki deneyiminiz yoksa, alacağınız eğitimin yanında MSc in International Management – Eu Business School diploması ek olarak verilmektedir. Yani her durumda eğitimlerinizin bitişi ile çift diploma almış olacaksınız ve bu diplomalarda “online eğitim” ibaresi bulunmayacak.

Çift diploma için okul ek olarak 3800 € bedel talep etmektedir ve dönem sonunda ek kredilerinizi tamamlamak için online eğitim modüllerine sizi dahil etmektedir. Daha fazla ders alıp daha yoğun bir program ile öğrenim görmeye hazırlıklı olmanız lazım. Sınırları zorlayan bir eğitim sistemidir.

Eu Business School Partner Okulları

Eu Business School Partner Okullar
Eu Business School Partner Okullar

Eu Business School’un aşağıdaki okullarla partnerliği bulunur. Yani bu okullar ile değişim programlarına katılabilir, çift diploma ile mezun olabilirsiniz.

IE Business School, Spain
Moscow State University named after Lomonosov, Russia
Moscow State University of Economics, Statistics and Informatics (MESI), Russia
People’s Friendship University, Russia
GSCM at the Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration, Russia
International University in Moscow, Russia
Nichols college, U.S.A
College of Charleston, U.S.A
Hamline University, MN, U.S.A
FGV, Brazil
ITESM, Mexico
Peking University, China

Bölümler ve eğitimlerin açıklamaları

Eu Business School Bölümler
Eu Business School Bölümler

Hazırlık eğitimleri

Bridging – Temel eğitim

Bu eğitim 13 hafta yani bir dönem sürmektedir. İngilizce olarak verilmektedir. 6450 € ücreti bulunmaktadır. Program online olarak alınabilir. 30 kredi olarak sayılmaktadır. Ekim, Şubat ve Haziran aylarında başlangıcı vardır. Bu programı bitiren lise öğrencileri lisans programlarına kabul edilirler. Lise mezuniyeti ile direk kabul de sağlanabilmektedir ancak bu tamamen okulun insiyatifindedir. Okul kabuller konusunda oldukça nettir. Pek esnettikleri de söylenemez. Öğrencileri liderlik potansiyeli, akademik başarılar, standart işletme testleri, türlü sözlü sunumlar ve kişisel deneyimlerle test ederler. Lisans eğitimine direk geçiş mümkün değilse de bunu bildirerek ara eğitimi almanızı isteyebilirler. Bu programın ardından öncelikle lisans ardından da Eu Business School – Online işletme Yüksek Lisans- MBA programına dahil olabilirsiniz.

İngilizce Hazırlık Programı

Bu eğitim 13 hafta yani yine bir dönem sürmektedir. 4900 € eğitim bedeli talep edilmektedir. Eylül, şubat, haziran aylarında öğrenci kabul eder ve online eğitim alınması mümkündür. Bu programda 3 seviye vardır ve 4’er haftalık dönemler halinde sunulur. Öğrenciler başarı ile bu programı tamamladıklarında toefl ya da ielts sınav sonucuna ihtiyaç duymadan programlara kabul edilirler. Ayrıca programı bitiren öğrencilere Eu Business School İsviçre İngilizce sertifikası verilir. Haftalık 20 saat İngilizce eğitimi alacağınızı ve sıkı bir eğitim sürecinden sonra sınavlarınız olacağını unutmayın. Sadece katılım ile başarabileceğiniz bir eğitim değil, ciddi bir çalışma ve çaba istemekte olan bir süreçtir.

Akademik program, yazım, dil bilgisi, öğrenme ve çalışma stratejileri, okuma ve metin analizi, iletişim yetenekleri, kritik düşünme ve analiz, iş İngilizcesi dersleri alacağınız bir program yapısı izler.

BBA- Bachelor of Business Administration – Online Lisans Eğitimi

Yurtdışında Üniversite Eğitimi Online Bölümler
Yurtdışında Üniversite Eğitimi Online Bölümler

İşletme yönetimi lisans eğitim 6 dönem – 3 sene sürer. İngilizce eğitim verilmektedir. Her dönem için 6450 € eğitim bedeli bulunmaktadır. İşletme yönetimi bizim ülkemizde verilen temel işletme programlarından farklıdır.  Çok uluslu şirketler ve organizasyonlarda yer alabilecek yöneticiler ve organizatörler yetiştirir. Tüm dünya ülkelerinde çalışabilecek, kendi işletmelerini yönetebilecek deneyimli birer iş insanı olarak mezun olmanızı sağlarlar.

Bu programı tamamen online alabiliyoruz. Evinizi terk etmeden, seyahat etmeden, sınavlarınıza da evde girerek eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.   Bu lisans programını tamamlayan adaylar, ek bir denetim ya da sınava tabi tutulmadan Eu Business School – Online işletme Yüksek Lisans- MBA programlarından istediğine otomatik olarak kabul almış sayılırlar.

Türkiye ve dünya üzerindeki diğer şirket yapılanmalarının nitelikleri çok farklıdır. Türkiye pazarı bir çok uluslararası normdan uzak ve daha içe kapalı bir ekonomik düzen izlerken çok uluslu firmalarda sistem her firmada belirli kriterlerde çizilir. İşletme yönetimi mezunları bu uluslar arası sistemlere hazır halde olurlar ki bu bölümden mezun olan adayların tamamı mezuniyetleri ile birlikte işe yerleşmektedir.

Bu bölümden mezun olup; kalite yöneticisi, danışmanlık ve tavsiye yönetimi, parekende- toptan satış yöneticisi, girişimci, satın alma yöneticisi, ürün yöneticisi, satış yöneticisi, servis yöneticisi, şirket yönetimi gibi bir çok alanda istihdam edilebilirsiniz.

Online Management Master Programı

Online Management MBA Programı
Online Management MBA Programı

Eu Business School Management online yüksek lisans eğitimi 3 dönem – 1 yıl sürmektedir. Eğitim dili İngilizcedir. Eu Business School Management alanında çok yetkin mezunlar vermektedir. Hepsi dünyanın en ünlü şirketlerinde yönetici konumunda iş bulmaktadır. Dönemlik eğitim bedeli 4600 € ‘dur.

Bu eğitimde yönetici konumunda yer almak isteyen iş insanları, kariyerinde belli yere kadar yükselebilmiş ancak daha ileriyi hedefleyen iş insanları yer almaktadır.

Online management eğitiminde yüksek lisans düzeyinde eğitim sunulmaktadır. Bu nedenle ağır bir programa hazır olmanız beklenir. 21. Yüzyılda stratejik düşünme, yönetim, müzakere, anlaşma ve görüşme teknikleri üzerine uzmanlaşan öğrenciler işlevsel liderler olmak konusunda gerekli eğitimi alırlar.

Bu eğitimi tamamlayarak pazarlama stratejisti, operasyön yöneticisi, yönetim danışmanlığı, performans danışmanlığı, proje yöneticiliği, stratejik yönetim gibi bir çok alanda işe girip çalışabilirsiniz.

Online Marketing Yüksek Lisans Programı

Online Marketing MBA Programı
Online Marketing MBA Programı

Günümüzde gelişen ve değişen iş yaşantısında özellikle pazarlama sürecinde ürününü hedef kitleye ulaştıramayan firmalar kaybetmeye mahkum. Seneler içinde değişen piyasada artık kullanıcılar ürünleri aramıyor, ürünün önlerine sunulmasını istiyorlar. Bunu gören işletmeler de kazançlarının büyük kısmını tanıtım ve pazarlamaya ayırıyorlar. Marketing programı gittikçe değişen ve karmaşıklaşan tanıtım, pazarlama alanında uzmanlar yaratmayı hedefler. Sosyal medya tanıtımından dijital alanlardaki tüm etkin reklam ve pazarlama stratejileri üzerine gerekli eğitimi verir.

Bu bölümü bitirdiğinizde çalışabileceğiniz bir çok alan vardır. Günümüzde neredeyse artık ürünün kalitesi, işlevi, ne olduğu değil, nasıl tanıtıldığı önemlidir. İyi bir tanıtım uzmanı hiç değerindeki bir ürünü bile arzulanan bir nesneye dönüştürebilmektedir. Önemli olan nasıl sunulduğudur.

Bu bölüm mezunları dijital pazarlama, pazarlama yöneticisi, medya ve iletişim yönetimi, endüstriyel pazarlama, Pazar araştırmaları, tüketici pazarlaması gibi bir çok alanda yönetici konumda yer alır ve söz sahibi olurlar.

Innovation & Entrepreneurship Online Master Eğitimi

Girişimcilik Online MBA Eğitimi
Girişimcilik Online MBA Eğitimi

Giderek daha rekabetçi girişimciler ve şirketler tarafından değişime uğrayan tüm sektörlerde yöneticilerin girişimci, yenilik yapan, geliştiren zihniyete sahip olması çok önemlidir. Şirketlerin büyümesi artık eskisi gibi daha fazla üretimle mümkün olmuyor. Piyasa yenilik ve modernizasyon arıyor. Bunun için de gerekli olan sürekli geliştirme, yenilik, inovasyon, girişim, ar-ge çalışmaları yapılmasıdır. Yaratıcı düşünme ve yönetici berelirerinin geliştirilmesine odaklanarak bu bölümü bitirdiğinizde iş modellerini değerlendirme ve yeni pazarlara, o pazarın kabulleneceği şekilde girmeyi öğreneceksiniz. Girişimciliğin zorluklarını ve çözümlerini biliyor olarak konumlanacaksınız.

İster kendi girişiminizi yönetin, isterseniz farklı bir firmada yer alın. Günümüzde bu bölüm mezunları % 100 iş garantisi ile çok aranan bir konumdadır. Eu Business School Master in Innovation & Entrepreneurship eğitimi 1 sene – 3 dönem sürer. Her dönem için 4600 € ücret talep edilir. Eğitim online yani çevrimiçi olarak verildiğinden seyahat gerekliliğiniz olmadan eğitimi tamamlarsınız. Yatırımcılar ya da kendiniz için için firma kurucusu, müşteri deneyim yöneticisi, yeniliğe dayalı gelişim danışmanı, iş geliştirme yöneticisi, marka yöneticisi, deneyim sonrası pazarlama gibi çok farklı ve geliri çok yüksek alanlarda iş sahibi olacağınız bir bölümdür.

Online Master in Fashion & Luxury Business

Online Fashion Lüks Tüketim Eğitimi - MBA
Online Fashion Lüks Tüketim Eğitimi – MBA

Eu Business school lüks işletmeler ve moda yönetimi için özel bir bölüm açmış durumda. Moda ve lüks endüstrisi bizim ülkemizde çok ileriye yürüyemese de yurtdışında dev bir noktadadır. Dünyanın tüm firmaları lükse ulaşma ve yükselme hedefindedir. Lüks tüketim daima çok kazançlıdır. Satan ve üreten için çok büyük kazançlar sağlar. Lüks özellikle modada her firmanın hayalidir. Çünkü kazanç çarpanı üretim maliyetine göre çok çok fazladır. Lüks üretimin tek gideri elbette tanıtım ve işletmedir. Üretimi ucuz, tanıtım yatırımı pahalı sektördür. Bu nedenle eğitim almış lüks marka işletmecileri çok yüksek kazançlarla çalışır, tanıtımı, markanın konumlandırmasını da buna göre yapar.

Mezuniyetleri ile birlikte çalışanlar Moda ve lüks marka yönetiminde halkla ilişkiler uzmanları, moda satın alım ve parekende satış yöneticisi, lüks markaların yönetim pozisyonları, lüks markaların sosyal medya yönetimi gibi alanlarda uzmanlaşarak çalışabilirler. Sürdürülebilirliğin önemli olduğu lüks tüketimin birçok alanında yer alabilirler.

Master of Business Administration (MBA) – Online Program

Online MBA Eğitimi Başvurusu
Online MBA Eğitimi Başvurusu

Master of Business Administration Eu Business School’da katılabileceğiniz en yoğun ve sert eğitimlerden biridir. Bu eğitimi seçerek genel olarak işletme yönetimi alanında tüm bilgilere sahip olursunuz. Bir şirket nasıl yönetilir, organizasyonu nasıl yapılır, pazarlaması, finansı, iş metodları, uzlaşma ve pazarlıklar, iş hukuku, global ekonomi, insan kaynakları yönetimi, stratejik yönetim, bilgi sistemleri, iletişim yetenekleri, kariyer planlaması gibi bir çok alanda uzmanlaşarak dev firmalardan yeni başlangıç yapan küçük ölçekli kurumların geliştirilmesine kadar bir çok alanda uzmanlaşırsınız. Eu Business School – Online işletme Yüksek Lisans- MBA alanındaki bu ana eğitim özellikle en çok talep gören bölümdür.

Eğitiminiz 1 sene – 3 dönem sürer. İlk iki dönemde üstteki alanlarda uzmanlaşacak dersleri alırsınız. Son döneminizde ise branşlaşarak alacağınız 5 ders ile yan dal gibi düşünülebilecek özel bir alanda uzmanlaşırsınız. Tüm eğitim online olarak verilir, sınavlara online giriş yapılır. Seyahat etmeden bu eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Dönemlik eğitim ücreti 5800 € olarak belirlenmiştir.

Uzmanlaşabileceğiniz alanlar; International Business, Communication & Public Relations, International Marketing, Global Banking & Finance,  Leisure & Tourism Management, Entrepreneurship, Digital Business, Sports Management, Human Resources Management, Design Management,  Blockchain Management olarak belirlenmiştir. Ocak, eylül ve mart ayında eğitime başlayabilirsiniz.

Eğitiminizi eğer MBA olarak seçip son dönemde uzmanlaşmak isterseniz bu program size göre. Ancak belli bir alanda yoğunlaşmak ve bir alanda özel bir uzmanlık geliştirmek istiyorsanız aşağıdaki alanlarda sunulan eğitimlere yönelmeniz gerekir.

MSc in International Management Online Eğitim

International Management Online Okunur Mu?
International Management Online Okunur Mu?

Eğer hiç iş deneyiminiz yoksa, ilgisiz bir bölüm okumuş ve işletme alanına yönelmek istiyorsanız bu bölümde eğitim almalısınız Master of Science adında geçen bu bölüm işletme deneyimi olmayan adaylara teknik konuları da öğreterek daha detaylı ve anlam kazanan bir eğitim verir. Örneğin resim bölümünden mezun oldunuz, iş deneyiminiz yok ancak artık bir iş insanı olmak, işletme yönetmek, bu alana yönelmek istiyorsanız MSC Online Eğitimine yönelerek EU business school ile uzmanlaşabilirsiniz. Yine üstteki gibi son dönemde branşlaşacak ve uzmanlık alanlarından birini seçerek eğitim alacaksınız. Ancak önemli olan öğretilen dersi anlayacağınız şekilde sadeleştirilmiş ve kolaylaştırılmış olmasıdır.

Özellikle bu bölüm öğrencileri mezuniyetleri ile birlikte hiç sayılacak bir bilgiden, şirketler yönetecek hale gelmeleri nedeniyle 1 sene boyunca çok yoğun ve haftada 40 saate varan zor bir eğitime hazır olmaları gerekir. Dersler çok yoğun, fazla ödev ve çalışma gerektiren bir yapıya sahiptir. Kendinizi zorlamanız gereken bir süreç olacaktır. 1 sene toplam 3 dönem halinde verilecek bu eğitimde ilk iki dönem işletme esasları ile ilgili tüm bilgilere sahip olacak, son dönemde ise alt alanlara yöneleceksiniz. Eu Business School – Online işletme Yüksek Lisans- MBA alanında eğitim alırken yeterli bilgi deneyimine sahip değilseniz, dersleri anlamak adına seçilebilecek en doğru bölüm MSC ‘dir.

International Business – Online MBA

Online MBA
Online MBA

Eu Business School’da uluslararası işletme yönetimi yüksek lisans eğitimleri branşlara ayrılmıştır ve online olarak verilmektedir. Sınavları da dahil olmak üzere evinizden ayrılmadan, seyahat etmeden eğitiminizi tamamlama şansınız bulunmaktadır. Uluslararası işletme programı 3 dönem yani 1 sene sürmektedir. Dönemlik eğitim ücreti 5800 € olarak talep edilmektedir.

Bugünün sektör profesyonelleri farklılıklarla dolu global marketin tüm gereklerine uyumlu olabilmeliler. Özellikle bir şirketin nasıl yönetilip uluslararası ya da çok uluslu tek ülke içinde nasıl konumlanıp ilerleyebileceğini bilmesi gerekir. Bir ülkede artık aynı toplum içinde bile tek bir firma çok uluslu, çok kültürlü bir yapıya hitap ediyor sayılabilir. Küçülen dünya artık sınırları gözetmeden çok uluslu iletişimi gerekli kılmıştır.   Uluslararası işletme programında; yönetim, organizasyon, yönetimsel muhasebe, pazarlama, kitleye özel işletme yöntemleri, uzlaşma becerileri, işletme hukuku, gelecek planlama ve konumlanması gibi çok yönlü eğitimler alırsınız.

Mezuniyetinizle birlikte uluslararası satış yöneticisi, uluslararası işletme analisti, global işletme yönetimi uzmanı, uluslararası satın alma, satış, uluslararası yönetim danışmanı, uluslararası ürün ve proje yönetimi gibi bir çok alanda çalışabilirsiniz. 

Communication & Public Relations – Online MBA

Online MBA - İletişim
Online MBA – İletişim

Sosyal ve dijital medyanın gelişmesiyle birlikte iletişim ve halkla ilişkiler yani PR sistemleri kökten ve çok sert değişikliklere uğradı. Eski zamanlardaki gibi açıklama, tanıtım, reklam stratejileri artık geçerli değil. Bilgi hızla el değiştiriyor ve çok pro aktif bir yaklaşım gerektiriyor.  

Bu eğitim süresince public speaking, communication, relations, organization, mass media strategy, planning, media law, new media, human resources management gibi çok yönlü ve güçlü bir eğitimden geçersiniz.

Mezuniyetinizle birlikte tüm dünyada işletmelerde halkla ilişkiler ve iletişim alanında iş bulabilirsiniz. Eu Business school bu alanda verdiği mezunları neredeyse iş görüşmesi bile yapmadan işe alacak yüzlerce firma vardır çünkü oldukça iyi bilinen ve tanınan bir bölümdür. Kurumsal iletişim müdürü, marka bütçe oluşturma yöneticileri, halkla ilişkiler yöneticisi, medya direktörü gibi bir çok alanda çalışabilirsiniz. Devlet ve politik iletişim uzmanı, kazanç gözeten- gözetmeyen kurumlar, kriz yönetimi, dijital iletişimin her alanında aktif olarak yer alabilirsiniz.

Eu Business School – Online işletme Yüksek Lisans- MBA konularında iletişimi de branşlaştıran ve işletme esaslarına dahil eden ilk okuldur.

International Marketing – Online MBA

Online MBA- Pazarlama- Marketing
Online MBA- Pazarlama- Marketing

Firmaların çok uluslu iş yapabilmesi, dış ülkelere açılabilmesi için artık gerekli olan çalışan ihtiyacı bu bölüm mezunları tarafından karşılanır. Farklı bir ülkede satış yapmak ya da pazara girmek isteyen firmalar öncelerde sadece deneysel birkaç girişimle bunu başarabiliyordu. Yurtdışı fuar katılımları ve alınan verilen teklifler bunun için yeterliydi. Ancak artık günümüzde rekabetin gelişmesi ve nitelikli hale gelmesi ile dış piyasayı, hedef tüketici davranışlarını iyi analiz ederek dijital pazarlama stratejileri, reklam ve tanıtım organizasyonu, yönetim şeması hazırlanması gerekmektedir.

European University International Marketing programı özellikle mezunlarının ünlü firmaların uluslararası pazarlama departmanlarının yönetiminde işe girmeleri ile tanınır. Bu firmalar özellikle bu okul mezunlarını tercih ederler çünkü diğer tüm okullarda alınan eğitim uluslararası olarak isimlendirilse de yerel kaynaklardan beslenmektedir. European university tüm aktif ülkelerden aldığı eğitmenler ve bilgiler ile çok uluslu bir eğitim sunabilen tek okuldur. Mezuniyetinizle birlikte uluslararası marka yöneticisi, dijital pazarlama yöneticisi, medya yöneticisi, Pazar araştırmaları gibi bir çok alanda çalışabilirsiniz. Eğitim 1 sene – 3 dönem sürmektedir ve her bir dönemin ücreti 5800 € olarak belirlenmiştir. Eğitim tamamen online olduğundan evinizden bu eğitimi tamamlayabilirsiniz.

Global Banking & Finance – Online MBA

Global Bankacılık Finans MBA Eğitimi
Global Bankacılık Finans MBA Eğitimi

Global bankacılık ve finans bölümünde alacağınız online eğitimin sonunda finans sektöründe çalışabilir, organizasyonlar, operasyonler, büyük ekonomik girişimler, banka yönetimi, finans şirketlerinin yönetimlerinde yer alabilirsiniz. Şirketlerin finans merkezli tüm departmanlarını yönetecek çalışanlar bu bölümü okur ve mezuniyetleri ile birlikte hiç beklemeden işe girerler. Bu program öğrencilere finans merkezli bir kariyerde yaşanabilecek tüm konular, problemler ve atılımlarla başa çıkmayı sağlar. Tüm yönetim pozisyonlarında rahatlıkla yer alabilir ve idareci olarak söz sahibi olabilirsiniz.

Bu bölümde eğitim 1 yıl yani 3 dönem sürmektedir. Her dönem için yine diğer bölümler gibi 5800 € ödeme talep ederler. Eğitiminizin sonunda uluslararası geçerliliği olan çok prestijli bir Eu Business School Isviçre diploması ve  bunun yanında İngiltere Londra merkezli University of Roehampton MBA diploması alırsınız. Bu tüm bölümler için geçerlidir.

Bu bölümü bitirdikten sonra çok geniş bir alanda çalışabilirsiniz. Finansmanla ilgili belli kapitalin üzerindeki varlığı elinde tutan tüm şirketlerin finans departmanını yönetebilirsiniz. Yatırım yöneticiliği, bankalar, kredi kurumları gibi onlarca parayla alakalı çalışan her yerde kendinize iyi bir konum bulmanız mümkündür.

Entrepreneurship – Online MBA

Girişimcilik Online MBA Eğitimi
Girişimcilik Online MBA Eğitimi

Eu Business School girişimcilik üzerine gerçek bir eğitim verebilen tek okuldur. Bu okuldaki eğitmenlerin tamamı başarılı girişimciler, işletmeciler, proje yöneticileri, deha olarak adlandırılan iş insanlarıdır. Tamamen gerçekçi ve hedefe yönelik bir eğitim verilmektedir. Öğrenciler her zaman aldıkları eğitimlerle değişen ve gelişen firmalarda, yeni kurulacak yatırımlarda yer alabilirler, kendi firmalarını açabilir ve rahatlıkla büyütebilirler.

Bu bölümden mezun olan adaylar sürekli olarak aranan ve neredeyse rekor bonservis bedelleri ile firmalar arasında transfer olan joker çalışanlara dönüşür ya da kendi sektörlerini yaratarak diledikleri alanda iş yürütebilirler. Eğitim 1 sene – 3 dönem sürmektedir ve eğitim ücreti dönemlik 5800 € ‘dur.

Mezuniyetinizle birlikte gelişen firmalara girebilir, yeni kurulacak firmalarda anahtar görevi görebilirsiniz. Bunun yanında kendi işlerinizi kurabilir, hiç sermayesiz bir girişimin nasıl başarıya ulaşacağını bilecek olduğunuzdan çok yönlü bir çalışma ile başarı sağlayabilirsiniz. İşletme geliştirme yöneticisi, ürün yöneticisi, Pazar araştırması analisti, yönetim analisti gibi bir çok farklı alan sizler için istihdama açıktır.

Digital Business – Online MBA

Digital Business Eğitimi - Yurtdışı Online MBA
Digital Business Eğitimi – Yurtdışı Online MBA

Bir işletmenin başarısı artık günümüzde interaktif yani online – dijital başarısına bağlıdır. Dijital sektör artık çorap bile üretseniz tüketiciye ulaşmanız için en önemli yoldur. Kimse gazete ilanlarını okuyarak ürün beğenip almıyor. Artık her şey internette ve en gencinden yaşlısına kadar tanıtım ve Pazar tamamen şekil değiştirmiş durumda.

Dijital iş imkanları tümüyle sizi yeni dünya düzeninde güçlü oyunculardan birine dönüştürmek için kurulmuş bu bölümle önünüze serilir. Kendi işinizi kurabilir, dijital çalışmalar yapan firmalarda yer alabilir, ürünlerini dijital dünyada var etmek isteyen firmalarda yer alabilirsiniz.

Eğitiminizin sonunda dijital pazarlama yöneticisi, e-ticaret yöneticisi, dijital pazarlama danışmanı, dijital dönüşüm uzmanı gibi bir çok alanda işe girebilir ya da kendi işinizi yaratabilirsiniz. Markaları yönetebilir ve onları eu business school dijital business mba sistemine göre tekrar dijital dünyada aktif hale getirebilirsiniz. Kendilerine özel oluşturdukları dijital akış planını uygulayarak dev markalar yaratmak oldukça kolaydır. Eğitim 1 sene – 3 dönem sürmektedir ve eğitim ücreti dönemlik 5800 € ‘dur.

Human Resources Management – Online MBA

İnsan Kaynakları Online MBA
İnsan Kaynakları Online MBA

İnsan kaynakları yönetimi artık geçmiş yıllara göre daha dikkatle yaklaşılan ve önem verilen bir alan halini aldı. Eski düzende işveren ya da müdür, çalışan adayları ile görüşür ve işe alım yapardı. Ancak ilerleyen dünya, artan nüfus ve adaylarla birlikte günümüzde bu işi insan kaynakları yönetimi uzmanları idare eder oldu. Artık çok fazla denetim, ön test, çeşitli elemelerden geçiren ve ilgili iş alanı için bire bir uyuşan çalışanlar aranıyor. İnsan kaynakları uzmanları artık “head hunter” “talent hunter” gibi özel modellerle firmalara maksimum verimi sağlayacak bireyleri işe alıyorlar.

European University online eğitim ile insan kaynakları yönetimi uzmanlığını yüksek lisans derecesinde sağlıyor. Eğitiminiz 1 sene – 3 dönem halinde sürecek ve mezuniyetinizle birlikte kendi insan kaynakları firmanızı kurabilecek, hazırda işleyen firmalarda çalışabilecek ya da bir firmanın insan kaynakları müdür olabileceksiniz.

3 Dönem boyunca alacağınız dersler:

Management Skills, Organizational Behavior, Managerial Accounting, Marketing, Quantitative Business Methods, Seminar: Negotiation, Seminar: Business Law, Seminar: Crafting Your Future, Finance, Human Resources Management, Global Economics, Strategic Management, Management Information Systems, Seminar: Communication Skills, Seminar: Career Planning, Seminar: Crafting Your Future, Business Strategy Simulation, International Human Resources Management, HR Development & Training, Communication & Negotiation in Employee Relations, People Management, HR Workshops.

Blockchain Management – Online MBA

Blockchain Online MBA Eğitimi
Blockchain Online MBA Eğitimi

Kripto paralar yani dijital para sistemi geleceğin maddi yatırım aracıdır. Özellikle corona virüs sonrasında dijitalleşen dünya ile birlikte tüm ülkelerin su an ciddi şekilde kağıt parayı sonlandırarak dijitalleşme üzerine projeler yürütmesi söz konusudur. Çin kağıt paraları toplamaktadır. Abd dijital para birimi kurmuş durumda ve önümüzdeki yıllarda geçişi başlatacaklar. Kağıt paraların devri sonlanıyor. Dijital sistemlerin gelişmesi ile uyum sürecinden sonra artık kripto kodlu yani şifrelenmiş güvenlik sistemlerine sahip para ile hayatımızı sürdüreceğiz. Bunu birkaç sene evvel görmüş olan eu business school blockchain management üzerine mba yani master of business administration yüksek lisans eğitimi açmış durumdaydı. Virüs salgınından sonra popülerleşen sektörle birlikte artık bölüm mezunları değerli ve işe hızla giren çalışanlara dönüştüler. Bu bölüm mezunlarının bir çoğu abd, çin ve çeşitli öncü devletler tarafından işe alındı. Kalanları bağımsız finans kurumları tarafından istihdam edildi ya da kendi kripto paralarını kurmak için çalışmaktalar.

Bu eğitim süresi 1 sene yani 3 dönemdir. Alacağınız dersler aşağıdaki gibidir.

Management Skills, Organizational Behavior, Managerial Accounting, Marketing, Quantitative Business Methods, Seminar: Negotiation, Seminar: Business Law, Seminar: Crafting Your Future, Finance, Human Resources Management, Global Economics, Strategic Management, Management Information Systems, Seminar: Communication Skills, Seminar: Career Planning, Seminar: Crafting Your Future, Business Strategy Simulation,Blockchain 101, Cryptocurrencies & Fintech, Blockchain Applications & New Business Models, Blockchain & Sustainable Development, Blockchain & the Non-Profit Industry.

Sıkça Sorulan Sorular

-Yabancı Dilim Yetersiz ne yapacagım?
İngilizce hazırlık programına katılabilirsiniz. Ya da Irlanda, Malta gibi alternatif ülkelerimizde dil eğitimine katılıp oradan eğitime geçebilirsiniz.

-Ingiltere’de Hukuk Eğitimi Almak istiyorum. Hangi okula başvuracağım?
Bambaşka bir branş olduğundan farklı bir okul önereceğiz İngiltere’de hukuk okumak için ULAW adlı okulumuzu öneriyoruz.

-EU Business School’a Başvuru İçin ne yapmalıyım, sorularım var.
Kayıt olmaya karar verdiniz ya da sorularınız varsa aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
info@wayout.com.tr adresine bir eposta göndererek,
05539289277 numaralı telefona whatsapp iletisi göndererek,
Yandaki iletişim formunu kullanarak sorularınızı yazınız.

Akredite Kurumlar – Eu Business School