ILSC Kanada Dil Okulu – Vancouver – Toronto – Montreal

 

ILSC birçok ülkede şubesi bulunan köklü ve kaliteli dil okuludur. Vancouver, Toronto, Montreal, San Francisco, New York, Brisbane, Sydney, Yeni Delhi şehirlerinde ingilizce dil eğitimi veren büyük kampüslere sahiptir. Ülke olarak Kanada, Amerika, Avustralya dil okulları sunar.

 

Farklı bir müfredat işlerler. Öğrencilerin kendi ilgi alanlarını öğrenerek bunlara yönelik ders planlarını entegre ederek ilginin derse yönlenmesini ve sıkılmadan yabancı dil kursuna devam edilmesini hedefler. 8 ayrı şehir ve 4 ülkede bunu şimdiye kadar başarıyla sürdürdüler. ILSC; 1990 yılında kurulmuştur. Kanada’da dil eğitimi almak isteyen adaylar için Vancouver, Toronto ve Montreal dil okulları, Amerika için San Francisco ve New York ve Avustralya dil eğitimi için Sydney, Brisbane şehirlerinde bulunan dil okulları tümünde aynı kalitede eğitim sunmakta. Fiyatlarını da diğer okullara göre biraz daha uygun tuttuklarından tercih sebebi olabilecek bir okuldur.

ILSC Kanada’da bulunan, en uygun fiyatları sağlayan dil okulumuzdur.

Bu okula kayıt olarak, Vancouver Toronto ve Montreal’de dil eğitimi eğitim alabilirsiniz.

 

8  hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 24 ders, 2 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 3392 CAD

8  hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 30 ders, 2 öğün yemekli konaklama ve eğitim:  3712 CAD

12  hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 24 ders, 2 öğün yemekli konaklama ve eğitim:  5088 CAD

12 hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 30 ders, 2 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 5568 CAD

16 hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 24 ders, 2 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 6784 CAD

16 hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 30 ders, 2 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 7424 CAD

24 hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 24 ders, 2 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 10176 CAD

24 hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 30 ders, 2 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 11136 CAD

36 hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 24 ders, 2 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 15264 CAD

36 hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 30 ders, 2 öğün yemekli konaklama ve eğitim:  16704 CAD

 

Bu okul kayıt ve konaklama yerleştirme ücreti olarak aşağıdaki fiyatlara ek olarak 380 CAD alır.

Diğer Kanada Dil okulları fiyatları

 

vancouver-ogrenci-rehberi

 

Kampüslerinde çok çeşitli, neredeyse 130 ayrı sistemde eğitim verilir. Birçok temel modül ve bunun yanında ilgi alanlarınıza göre ek seçimlerle kendi programlarınızı oluşturabilirsiniz.  ILSC dil okulu dünyanın her yerinden öğrenci kabul eder. Bu sayede gittiğiniz her kampüsten onlarca millet insanıyla tanışarak arkadaşlık kurar ve gelişirsiniz. Bu ingilizce pratik yapmak ve aksanınızın oturması için çok faydalıdır.  Ayrıca bu okullarda çalışan kadro öğrencilerle ilgilidir. ilk günden başlayarak son güne kadar size atanmış bir destekçiniz ilgilenir ve yol gösterir. Akademik kariyer sahibi bu çalışanlar zaman zaman öğrencilere okul dışı destek de sunmaktalar. Tüm dil okulu öğretmenleri birçok sınavdan geçmiş ve okulun ayrıca eğittiği niteliktedirler. Study Travel Magazine adında bu sektörün duayeni bir kuruluş bulunuyor, ILSC bunun tarafından ödüllere layık görülen kaliteli bir yabancı dil okuludur. Öğretmenler ana dili ingilizce olan, TEOSL sertifikalı eğitmenlerdir.

 

ilsc-dil-okulu-neredeilsc-avustralya-dil-okulu

 

Konaklama seçenekleri için okul sizi aile yanı yerleştirmesi yaparak o ülkenin kültürü ve sürekli pratik imkanı sağlayacak bir şans yaratabilir, aile ile yaşayamazsanız öğrenci yurtları, oteller ve okulun kendi yurdu, üniversite yurtları eğer yer müsaitliği varsa sizi kabul edebilir. Aile yanı konaklamaları öneririz. 3 öğün yemeğiniz hazır olur, çamaşırlarınızı orada yıkayabilirsiniz, okula en fazla 45 dakika mesafededir. Aileler sıcakkanlı, kültürlü, iyimser, sizleri misafir etmekten hoşlanacak insanlardır.

 

Dil eğitimi temelleri okulda alınan ancak dışarıda pratik yaptıkca geliştirilebilen bir serüvendir. ILSC dış mekan aktivitelerine çok önem verir. Sınıfta dil eğitimi için müfredatı işler ancak sınıf sonrası aktiviteler, haftasonu maceraları, okul etkinlikleri gibi çalışmalarla öğrencileri eğitmeye devam eder. Mesela pazartesi günü öğrencileri alışveriş turuna, salı bisiklet gezisine, çarşamba müze ziyaretine, perşembe şehir yürüyüş gezisine ve cuma plaj voleybolu aktivitesine davet eder. Okulda barbekü, film izleme etkinlikleri gibi aksiyonlari çerisindedir. Haftasonları ise bulunduğunuz şehrin ünlü konumlarına geziler düzenler.

 

ilsc-sinav-merkezleri-ielts-toefl-hazirlikDil okulu seçiminden sonra dil eğitimine karar vermek için programları incelemeye başlarsınız. Kanada konsolosluğu öğrenci vizeleri için daha çok yoğun ders saati ile kayıt olmuş öğrencilere şans verir. Bu nedenle önerimiz Kanada’da yoğun derslere kayıt olmanızdır. Diğer ülkelerde bu çok zorlanmasa da hem eğitiminiz için hem de vizenin kolay çıkması için önerilir. Standart haftada 20 derslik bir eğitim inanın çok gevşek bir program. Öğlen biten dersten sonra geri kalan zamanda oldukça boş geçiyor ve  sıkılmaya başlıyorsunuz. Yine ILSC’de gençler için yaz kampları da bulunuyor. En değerli programlarından biri yabancı dil okulu ve üniversite yerleştirme programlarıdır.

 

 

 

Amerika, Kanada, Avustralya Üniversite Yerleştirme Programı

 

Burada öncelikle ingilizcenizi belli seviyeye kadar okulda eğitim alarak geliştirmeniz beklenir. Sonra okulun anlaşmalı olduğu 70 kadar üniversite ve kolejden birine yerleştirilmek için başvuruda bulunursunuz. şartlı kabul evrağınızı alır ve sonra dil eğitimine devam edersiniz.  Akademik departman bunun için apayrı bir sistem izler. Dil Okulunun içerisinde, okuldan bağımsız sadece bu iş için çabalayan çalışanlara sahipler. Almanız gereken eğitimler akademik amaçlar için İngilizce, akademik yazım, akademik konuşma ve dinleme, kelime,  okuma, gramer gibi derslerdir. Minimum 12 hafta sürecek bu eğitimlerde Mutlaka iyi bir seviyeye ulaşmalısınız aksi durumda üniversite sizi kabul etmez.

Isteyen adaylar yine okulda iletişim, marketing (pazarlama), turizm yönetimi, iş İngilizcesi, işletme gibi alanlarda sertifika programlarına katılabilirler.  TOEFL, IELTS, Cambridge gibi yabancı dil sınav hazırlık kursları okulda mümkündür.

dil-okulu-universite-yerlestirmesi

yurtdisi-dil-egitimi-universite-yerlestirme

 

ILSC Dil Okulu Kampüsleri’ni biraz daha detaylı inceleyelim.

 

 

ILSC Vancouver Dil Okulu

 

ilsc-vancouver-kanada-dil-okuluVancouver Kanada’nın incisi. Çok güvenli ve güzel bir şehir. Burada dil eğitimi almak, dil okuluna gitmek öğrenciler için büyük şans. Etrafı dağlarla çevrili, doğanın içinde, göl ve denize kıyıları olan harika sosyal etkinlikleri ile hiç uyumayan, tükenmeyen bir şehir. Özellikle doğa ve modern hayatı iç içe yaşamak isteyen herkes için vazgeçilmez bir alternatif. Tam şehir merkezinde, 555 Richards St., Vancouver, BC V6B 2Z5 Canada adresinde yer almakta. Etrafında toplu taşıma araçları, lokantalar, alışveriş merkezleri, şehir merkezi, bankalar bulunmakta.

 

Sunduğu konaklama imkanları; aile yanı, öğrenci apartmanı (evi), oteller, yurtlar.

Verilen yabancı dil eğitimleri İngilizce ve Fransızca.

Toplamda Vancouver’da 4 kampüse ve 110 sınıfa sahipler., 12 bilgisayar laboratuvarı var, internet tüm okulda wifi, öğrencilerin oturabileceği sosyal alanlar, ortak mutfak bulunuyor.

 

Vancouver’da öğrenci hayatı ve Kanada rehberi ile ilgili yazılara sağ taraftaki menüden ulaşabilirsiniz. Kanada eğer 3 aydan uzun süreli bir eğitim düşünüyorsanız ideal konumlardan biridir. Huzurlu ve güzel bir yaşam için tercih edilebilecek barış dolu bir şehirdir.

 

 

Vancouver Sene boyunca ortalama hava sıcaklıkları aşağıdaki tabloda görülebilir.

vancouver-hava-durumu

 

 

ILSC Toronto Dil Okulu

 

ilsc-toronto-kanada-dil-okuluToronto, Kanada’nın merkezi diyebiliriz. Vancouver’dan daha kalabalık. 6 milyona yakın insanın yaşadığı bu şehir finansın, kültürün, başkentidir. Okul şehir merkezinde toplu taşımnaya, parklara, alışveriş merkezlerine çok yakın bir konumda. 443 University Ave., Toronto, ON M5G 2H6 Canada adresinde bulunuyor. Okul 2 kampüse ve 63 sınıfa sahip. 3 bilgisayar laboratuvarı 5 öğrenci salonu, mutfaklar, okul içinde internet erişimi size hizmet veriyor. Konaklama olarak aile yanı, öğrenci evleri, oteller, öğrenci yurtları sunuyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toronto Yıl boyu hava durumu ortalamasına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

toronto-hava-durumu

 

 

ILSC Montreal Dil Okulu

 

ilsc-montreal-kanada-dil-okuluMontreal İngilizceden çok Fransızcanın konuşulduğu bir şehir. Burada 3.5 milyon insan yaşıyor. İngilizce ve Fransızca ortak diller. Eğer İngilizce dil eğitimi alacaksanız burada fazlaca Fransızca kültürü görmek mümkün ancak yine de Fransızca dil eğitimi için de ideal bir dil okulu diyebiliriz.

 

410 Rue St-Nicolas, Suite 300 Montréal QC H2Y 2P5 Canada adresinde bulunan okul merkeze çok yakın, ulaşım imkanları ile iç içe, parklara, alışveriş mekanlarına, yeme-içme kültürel alanlara yakın ve güzel bir binaya sahip. Burada 38 sınıf, 2 bilgisayar laboratuvarı, internet, öğrenci alanları, mutfak hizmet vermekte. Konaklama olarak yine aile yanı, öğrenci evleri, oteller, yurtlar gibi hizmetler sunuluyor.

 

Montreal 4 mevsim dostluğu yaşayabileceğiniz çok ama çok kibar insanları ve dostluk kültürünü barındıran bir şehir. Eğer yaşadığınız atmosferdeki kaba kültürden bunaldıysanız Montreal dil okullarına kayıt olarak, burada aradığınızı bulabilirsiniz. Montreal’de diğer Kanada kampüslerinde olduğu gibi ingilizce ya da fransızca dil eğitimi alabilirsiniz.

 

 

 

 

Montreal Hava Durumu Aşağıdaki gibidir.

montreal-hava-durumu

 

 

ILSC San Francisco Dil Okulu

 

san-francisco-ilsc-dil-okullariCalifornia’nın kuzey kıyılarında bulunan okul birçok milletten öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Şehir sahil kısmında sakin, rahat ve huzurlu bir atmosfere sahip. Eğer Amerika’da dil eğitimi almayı düşünüyorsanız deneyimlerimize dayalı önerimiz San Francisco ya da Boston dil okullarından birini seçmenizdir. Bu iki şehir Amerika’da öğrenci olmak için ideal. Diğerleri bir o kadar zor ve zahmetli. Boston ve San Francisco dil okulları öğrenciyi çok güzel kabul eden bir şehir yapısına sahip.

 

ILSC Dil Okulu adresi Lobby 1, One Embarcadero Center San Francisco, CA 94111 USA. Okulda 15 sınıf, bilgisayar laboratuvarı, internet odaları, öğrenci alanları, mutfak gibi özellikle bulunuyor. Oldukca keyifli bir coğrafyada hizmet veriyor.

 

Özellikle aldığı turistlerin fazlalığı nedeniyle güvenliğe çok önem veriliyor. Tüm çevre polisler tarafından sıkı denetlendiğinden diğer şehirlerde olduğu kadar suç yok. Buradaki eğitim sistemi ve sosyalleşme de iç içe geçimiş durumda öğrenciler eğitimden hemen sonra tükenmek bilmeyen sosyal aktivitelere katılmak için okuldan kültürel merkezlere harekete geçiyorlar.

 

 

 

 

 

San Francisco Hava durumu aşağıdaki tabloda görülebilir.

san-francisco-hava-durumu

 

 

ILSC New York Dil Okulu

 

newyork-ilsc-dil-okulu-kursu-kurslariNew York’da dil eğitimi almak diğer şehirlere göre bir miktar fedakarlık istese de benzersiz bir ruhu var. Yapmanız gereken fedakarlık daha kalabalık ve daha zor bir şehirde zaman geçirecek olmanız nedeniyle daha fazla düşünmeniz gerekliliği. Bunun yanında hiçbiryerde göremeyeceğiniz bir ruh bu şehirde yaşıyor. Çok farklı ve kapsamlı, tüm dünya insanlarını barındıran, kendi başına bir dünya diyebileceğimiz bir kültür New York. Burada dil okulu kayıtlarında gözetmeniz gereken şey okul ücretinden ziyade konaklama masraflarının pahalılığıdır ki genelde okul bedellerini aşmaktadır. Dikkatli bir seçim yapmak şart. Eğer bütçelendirebiliyorsanız New York’da öğrenci olmak ve dil eğitimi almak paha biçilemez bir deneyimdir.

 

Dil Okulu Level 7, 540 George St., Sydney, NSW 2000 Australia
CRICOS Code: 02137M adresinde bulunuyor. 15 sınıf, bilgisayar laboratuvarı, internet odaları, öğrenci aktivite ve sosyalleşme alanı, mutfak gibi hizmetler sunuyor. Burada öğrenciler okuldan ziyade dışarıdaki hayata karışmayı öncelik olarak alılar. Yani New York’da öğrenci olmak bambaşka bir çeşitliliği getirir. 6 aylık bir eğitimde eğer bütçeniz yetiyorsa yapabileceğiniz aktiviteler ve katılabileceğiniz kültürel etkinlikler bitmez. Örneğin bir sanatseverseniz bu şehirde günde 200 e yakın sergi açılır. 50 ye yakın yeni tiyatro sahnelenir ve bunun gibi her alanda çok geniş bir yelpaze sizi bekler.

 

 

 

 

 

New York hava durumu tüm yıl aşağıdaki gibidir.

 

newyork-hava-durumu

 

 

ILSC Brisbane Avustralya Dil Okulu

 

brisbane-ilsc-dil-okuluEğer Avustralya’da dil eğitimi almak istiyorsanız Brisbane dil okulu çok güzel ve huzurlu bir seçim olabilir. Burada Gold Coast adındaki çok güzel bir yerleşkede eğitim alabilirsiniz. Tüm yıl sıcak ve ılıman bir iklime sahip olduğundan günleriniz aktivite ile dolu geçecektir. Kampüs bir parka bakıyor ve ana metro ağına yürüme mesafesinde bir yerleşke. Öğrencilerin dil okulunun çatısında oturabilecekleri bir terasları var.

 

Dil Kursunun adresi Level 1, 232 Adelaide St., Brisbane, QLD 4000 Australia CRICOS Code: 02137M .  Okulda 21 sınıf, bilgisayar laboratuvarı, öğrenci dinlenme ve sosyalleşme alanı, mutfaklar, internet hizmetleri verilmekte.

 

Brisbane sürekli olarak festivaller düzenlenen çok aktif bir şehir. Sahilleri de muhteşem. Burada müzik seviyorsanız düzenlenen birçok festivale katılabilirsiniz, güneşli sahillerde zaman geçirebilir, birçok sanat-kültür etkinliğine katılabilirsiniz.

 

Kimine göre Brisbane’de öğrenci hayatı diğer şehirlere göre daha fazla aktivite içerir ve Sydney’e göre daha az turist aldığından daha keyiflidir.

 

 

 

 

 

Brisbane Hava Durumu aşağıdaki tablodan görülebilir.

brisbane-hava-durumu

 

 

 

ILSC Sydney Avustralya Dil Okulu

 

ilsc-sydney-dil-okullariSydney’de dil eğitimi almak için seçilebilecek en iyi okullardan biri ILSC. Avustralya’nın en eski ve güçlü merkezi 4 milyondan fazla insanı barındırır. Müthiş bir turist popülasyonu vardır ve şehir neredeyse sürekli insanların girip çıktığı bir merkezdir. Bu sayede çok fazla insanla konuşabilir ve kendinizi hızla geliştirebilirsiniz. Okul Central Business District adındaki iş merkezlerinin ve şehir ekonomik kültürel alanlarının yoğunlaştığı bir konumda bulunur. Burada okulun adresi Level 7, 540 George St., Sydney, NSW 2000 Australia CRICOS Code: 02137M’dir. Okul trene ve otobüs noktalarına çok yakındır.

 

32 sınıf, 2 bilgisayar laboratuvarı, öğrenci alanları, mutfak, internet hizmetleri sunar. Sydney’de öğrenci olmak çok eğlencelidir ve eğer yeterli çabayı gösterip prosedürleri yerine getirirseniz günü geldiğinde burada vatandaşlık ve yaşama izni alabilirsiniz.

 

Sydney hiç uyumayan çok hareketli bir şehir. Turistler nedeniyle oranın yerlisi olmayanlar için sunulan aktiviteler ve imkanlar sınırsız. Eğer çabuk sıkılan biriyseniz burada özgürce zaman geçirebilir ve çok eğlenebilirsiniz. Sydney öğrenci hayatı diğer şehirlere göre daha hareketli ve keyiflidir.

 

 

 

Sydney Hava Durumu Aşağıdaki gibidir

 

sydney-hava-durumu

 

ILSC dil okulları ayrıca sertifika programları, tesol eğitimleri gibi birçok alanda eğitimler de vermektedir. Dilerseniz seviyeniz ilerledikten sonra bunlara da katılabilir ve uzmanlaşabilirsiniz.

 

ilsc-sertifika-programlari

 

Okulun herhangi bir kampüsüne kayıt olmak için bize iletişim formundan ulaşabilirsiniz. Gitmek istediğiniz zaman, süre, konaklama tercihi ve kampüs adını yazarsanız kısa süre içerisinde size uygun teklifi gönderebiliriz.  Lütfen unutmayın, bizler ILSC dil okulunun resmi Türkiye kayıt ofisiyiz. Bu nedenle Wayout sizlerden hiçbir ücret almaz. Tüm danışmanlık desteğini bedelsiz sunar.

 

ilsc-dil-okulu-nasil

[bestwebsoft_contact_form]