Ilac Kanada Dil Okulu Toronto ve Vancouver’da kampüsleri bulunan, fiyatları diğer okullara göre daha uygun olmasına rağmen çok kaliteli bir eğitim sunmasıyla ünlenmiş dil kursu’dur. Kanada’da dil eğitimi almak isteyen tüm adayların mutlaka incelemesi gereken yabancı dil özellikle ingilizce eğitim merkezidir. ILAC Kanada her yıl en iyi dil okulu ödülünü almaktadır.

 

Ilac Toronto ve Vancouver biribirinden ayrılamayacak kadar iyi iki kampüstür. İkisi de son yenilikler, interaktif sınıflar, çok kültürlü, yetenekli, deneyimli ve başarılı yabancı dil eğitmeni öğretmenler ile hizmet vermektedirler.

 

ilac-dil-okulu-sinif-fotografi

Ilac Toronto Dil Okulu

 

Ilac Toronto Dil Okulu binası şehrin tam merkezinde, alışveriş ve eğlence alanlarının içinde yer alır. Çok canlı, çok kültürlü ve birçok milletten öğrenciye ev sahipliği yapan bir kampüstür. CN Tower, skydome, Harbourfront ve daha birçok Kanada öğrenci ve yaşam rehberi sayfasında görebileceğiniz birçok aktivite alanına yakındır. Okul “alabildiği kadar fazla öğrenci” mantığına göre dizayn edilmemiştir. Girdiğinizde hemen anlayacağınız gibi, öğrencilere butik hizmet sunabilmek için rahat, geniş ve huzurlu bir ortam düşünülerek hazırlanmıştır. 920 Yonge Street, 4th floor Toronto, ON, Canada, M4W 3C7 adresinde yer alan okul cazibe merkezidir. Toronto – Vancouver arasında oldukça fazla kararsızlık mevcuttur. Önerimiz daima kalabalık ve çok insan olan bir şehirden yanaysanız Toronto, daha sakin bir yaşam istiyorsanız Vancouver dil okullarını seçmenizdir.  Her şehirde okulun birden çok kampüsü bulunuyor. Seviyelerinize göre bu kampüslerden birine yerleştiriliyorsunuz. Tüm bu kampüsler şehrin tam merkezinde. Okuldan çıktığınızda hemen ardınızda çok güzel bir park ve yeşil alanlar bulunmakta. Bu alan içerisinde yürüyerek bitiremeyeceğiniz kadar uzun parkurlar bulunuyor. Toronto’da bu tarz bir yaşam gerçek anlamda her insana bir hediye. Stres ve gürültüden uzak ama yine de çok insanın içerisinde yaşayabiliyorsunuz. Kanada yaşam rehberi sayfamızı gezerek genel bir bilgiye kavuşabilirsiniz. Bu okulun alternatifi olan ILSC Kanada Dil Okulu Sayfamızı da gezebilirsiniz.

 

Aşagıdaki görüntülerden okulu ve hemen okulun dışını gezebilirsiniz.

ILAC Kanada Dil Okulu’nda Vancouver ve Toronto’da dil kursuna katılabilir, eğitim alabilirsiniz. Ilac çok köklü ve büyük bir dil okuludur. Kanada’daki en büyük dil okuludur.

 

8  hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 30 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 4120 CAD

8  hafta aile yanı çift  kişilik odada haftada 30 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 3960 CAD
8  hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 38 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 4440 CAD

8  hafta aile yanı çift  kişilik odada haftada 38 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 4280 CAD

 

12 hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 30 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 6036 CAD

12 hafta aile yanı çift  kişilik odada haftada 30 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 5796 CAD
12 hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 38 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 6564 CAD

12 hafta aile yanı çift  kişilik odada haftada 38 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 6324 CAD

16 hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 30 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 8048 CAD

16 hafta aile yanı çift  kişilik odada haftada 30 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 7728 CAD
16 hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 38 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 8752 CAD

16 hafta aile yanı çift  kişilik odada haftada 38 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 8432 CAD

24 hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 30 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 10728 CAD

24 hafta aile yanı çift  kişilik odada haftada 30 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 10248 CAD
24 hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 38 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 11592 CAD

24 hafta aile yanı çift  kişilik odada haftada 38 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 1112 CAD

36 hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 30 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 15840 CAD

36 hafta aile yanı çift  kişilik odada haftada 30 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 15120 CAD
36 hafta aile yanı tek kişilik odada haftada 38 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 17172 CAD

36 hafta aile yanı çift  kişilik odada haftada 38 ders, 3 öğün yemekli konaklama ve eğitim: 16452 CAD

ILAC Kanada Dil Okulu’nun Toronto ile ilgili hazırladığı tanıtım videosu buradan izlenebilir.

Yine okulun Vancouver için hazırladığı dil kursu tanıtım videosu aşağıda izlenebilir.

ILAC Vancouver

Vancouver çok daha az nüfus barındıran, daha fazla doğa, gençlere yönelik aktiviteler ve göreceli sakin bir hayat içerir. Çok temiz, suçtan uzak, keyifli, barış dolu ve insanı gülümseten bir enerjiye sahiptir. Burada diğer Kanada şehirlerine göre iklim daha sıcaktır. İnsanlar bunun da etkisiyle daha fazla sosyalleşirler ve olanaklardan faydalanırlar.  Okul Vancouver’ın tam merkezinde konumlandırılmış birkaç kampüsten oluşur. Sizler yine dil seviyenize göre bunlardan birinde yer alır, eğitiminizi alırsınız. Vancouver 60 milletten insanı barındıran bir yapıya sahip. Çok kültürlü ve uzlaşmacı insanlar ile vakit geçirmek sizleri de dinlendirecek ve ülkeye daha farklı bir bakış açısıyla gelmenizi sağlayacak.  1199 W. Pender Unit 100 Vancouver BC, Canada V6E 2R1 adresinde bulunan okulu aşağıdaki bağlantılar sayesinde gezebiliriz. Vancouver dil okulları Kanada’da seçilebilecek en eğlenceli ve doğaya yakın kursları içeriyor. Eğer yaşam şartları daha kolay ve uygun olsun istiyorsanız, biraz daha okula yakın konaklamalara sahip olmak istiyorsanız Vancouver’da eğitim almayı seçebilirsiniz.

 

Vancouver’da daha sıcak bir iklim ve daha az nüfus sizi bekliyor. Araba kiralayabilirsiniz, bisiklet ile seyahat edebilirsiniz ya da toplu tasıma için trenleri, otobüsleri kullanabilirsiniz. Vancouver dil eğitimlerinde sınıf mevcutları az, ulaşım rahat ve insanlar barış doludur. Toronto’da aynı koşulları sağlar ancak biraz daha soğuk ve kalabalıktır.

Okulda alabileceğiniz yabancı dil programları İngilizce ve Fransızca dil eğitimi olarak ayrılmış durumda. Bunların da alt dalları bulunuyor. Eğer hayatınızda İngilizceye yer vererek geliştirip  tüm çevrede kullanabilir hale gelmek istiyorsanız genel İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz.  Toefl, IELTS, Cambridge gibi sınavlara hazırlanıyorsanız sınav hazırlık İngilizcesi eğitimlerine gidebilirsiniz. Yine Üniversite girişi için katılıyorsanız akademik eğitimler mümkündür. Sizler seçiminizi bize İngilizceyi öğrenip nerede kullanacağınızı söylerek fikir alabilir ve sağlıklı bir şekilde seçebilirsiniz.

 

1-9 kişilik sınıf mevcutlarında rahatlıkla katılım sağlayabilirsiniz. Öğretmenler çok ama çok deneyimlidirler. Burada 10. Seviye denilen pre-advanced yani neredeyse ana dile yakın bir öğrenim sağlamanız mümkündür. Eğitiminizin ilk günü sınava girerek dil seviyenizi tespit ederler ve sonrasında eğitiminize bu şekilde başlarsınız.  Haftada 30 ve 38 derslik eğitimleri seçebilirsiniz.  30 derslik eğitim 8:45’de başlar, 1:45’de biter, 38 derslik eğitim ise 15:30’da sona ermektedir. Yabancı dil eğitim programı ne kadar sürüyor? Ilac Kanada Dil Okulu Vancouver ve Toronto şubesinde aynı müfredatı uygular. Buna göre 17 seviyesi bulunan okulda her seviye 4 hafta sürer. Öğrenciler vize prosedürlerine göre 4 haftadan 68 haftaya kadar eğitim alabilirler.

 

Kanada ILAC Dil Okulu başlangıç tarihlerine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Kırmızı ve mavi kareler içine alınmış tarihlerde okula katılabiliyorsunuz.

 

Konaklamalar için aile yanı ya da oteller, yurtlar seçilebilir. Ancak Kanada’da aile yanı konaklamalar gerçekten müthiş keyifli ve önerimiz başka bir alternatif düşünmemeniz. Aile yanı konaklamalarda tüm ihtiyaçlarınız (yemek, çamaşır, oda temizliği) aile tarafından karşılanıyor birlikte zaman geçirip pratik yapabiliyorsunuz. Kendinize ait bir odanız oluyor ve burada keyifle kalabiliyorsunuz. Aileler okullar tarafından özenle seçiliyor, iç mekanları size uygun şekilde değiştiriliyor, kanada kültürü ve aile yapısını yaşıyor, pratik yapıyorsunuz. Size dilediğiniz sorular ve Kanada hayatı hakkında yol gösteriyorlar. Böylece mutlu bir eğitim dönemi geçirmiş oluyorsunuz. Haftanın 7 günü 3 öğün yemek müthiş bir kazançtır. Böylece karnınızı doyurmak için çaba ve para harcamadan diğer aktivitelerin keyfine varabilirsiniz.  Evde sizden başka arkadaşlar da kalıyor olabilir, çift kişilik odada kalabilirsiniz, sabahları kahvaltı masaya bırakılır ve herkes dilediği şekilde yer, öğlenleri paketlenmiş yemek okula giderken yanınıza verilir, akşam ise sofrada sıcak yemek verilmektedir.  Yine yalnız kalmak isterseniz farklı seçenekler mümkün. Aile yanı konaklamak durumunda değilsiniz. Lakin bizim giden geçmiş öğrencilerimizin geri bildirimleri hep aile yanından yönelik olmuştur.

kanada-dil-okulu-baslangic-tarihleri

Aile yanı konaklama videosu

Kanada’da Üniversite yerleştirme programları

 

Eğer Kanada’da üniversite okumak istiyorsanız ILAC bu konuda tıpkı ILSC dil okulu gibi çok başarılı. Sizi alıp belli seviyeye kadar İngilizce eğitimine yerleştiriyorlar. Bu arada okumak istediğiniz alanlar için araştırma yapmaya başlıyorlar. Eğitiminizin ikinci yarısında başvurularınızı yapıyor, şartlı kabullerinizi alıyorlar. Eğitimleriniz bittiğinde anlaşmalı oldukları üniversitelerin birçoğu ielts toefl istemeden sizi kabul ediyor. Kimi girişi çok zor üniversiteler dil sınavı isteyebiliyorlar.

 

Lise mezunu her aday üniversite başvuruları için Kanada’da hak sahibidir. Kanada’da üniversite kabul şartları öncelikle iyi seviyede İngilizce bilmek başvuru ve kabul için yeterlidir. Kanada’da yeterli sayıda üniversite ve az sayıda nüfus olduğundan kabuller ülkemize göre daha kolay ve eğitim kalitesi çok yüksek. Lise mezuniyet diplomanızın hangi bölümden olduğunun bir farkı olmaksızın istediğiniz bölüme girebilirsiniz.

 

Biraz soru cevap şeklinde gidelim;

 

Kanada’da üniversite eğitimi kaç yıldır?

Kanada’da üniversite eğitimi 4 yıldır.  Lise sonrası eğitim iki dala ayrılır. Biri 4 yıllık üniversite eğitimleridir. Akademik ve mesleki eğitimler burada verilir. Mezuniyet ile birlikte lisans ya da üzerini okursanız yüksek lisans dereceleri kazandırır.  Diğeri eğitim tipi de tıpkı bizdeki gibi 2 yıllık üniversitelerdir.  Bunlar sanat ve mesleki teknik eğitim verirler. Bu yüksekokul mantığıyla işleyen üniversitelerden 4 yıllık okullara geçmek oldukça kolaydır. Öğrenciler genellikle daha kolay kabul edildikleri için önce 2 yıllık programlara katılır, daha az para ödeyerek buradaki eğitimlerini bitirir ve 4 yıllığa devam ederler.

 

ilac-canada-universite-yerlestirme

Kanada Üniversitelerinin YÖK denkliği var mı?

Kanada’daki birçok üniversitenin yök denkliği vardır, diğer dünya ülkelerinde de kabul görür. Kanada eğitim sistemi kaliteli ve çizgiüstü olduğu için diğer ülkeler kanada üniversite mezunlarını çalıştırmak isterler. Öğrenciler dilerse Kanada’da lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilirler. Yarızamanlı ve tamzamanlı sertifika programlarına katılabilirler.

 

Kanada’da Üniversite eğitimi kaç yıl?

Üniversiteler 4 yıllık olmasına rağmen yaz dönemlerinde de ders alarak eğitiminizi 2.5 senede tamamlayabilirsiniz.  LYS LGS gibi sınavlara girmeden Kanada’da diplomanızın hangi bölümden olduğu da gözetilmeden dilediğiniz bölümde okuyabiliyorsunuz.

 

 

Kanada’da çalışma izni Üniversite ücretleri ne kadar?

 

Kanada üniversite ücretleri ise Türkiye vakıf üniversiteleri ile yakındır. Ayrıca üniversite okurken çalışma izni de haftada 20 saat, yaz tatillerinde tam gün olarak sizlere hak olarak tanınmaktadır.

 

Kanada Üniversite mezunları göçmenlik hakkı

 

kanada-universite-kayit-nasilKanada’da üniversite derecesince lisans, yüksek lisans, doktora öğrenimi gören adaylara mezuniyetlerinden sonra 3 sene çalışma izni verilmektedir. Böylece kanada göçmenliği için ilk adımınızı atmış olursunuz. Sonrası da çeşitli başvuru ve prosedürler ile kanada vatandaşlığı almak sonucuna giden bir prosedür sürecidir.

 

 

  Adınız (gerekli)

  Epostanız (gerekli)

  Mesajınız

  [honeypot email]

  Wayout yani bizler ILAC Kanada Dil Okulu Türkiye Kayıt Ofisiyiz. Sizlerden başvurularınız için hiçbir ücret almadığımız gibi, eğitiminiz süresince de destek oluyor ve sorunlarınızda yardımcı oluyoruz. Bize iletişim formu ve bağlantılardaki telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Eğer formu doldurarak ne zaman eğitime gidip ne kadar süreyle kalmak istediğinizi yazarsanız, fiyatlar tarafınıza ulaştırılacaktır.

  Comments are closed.