Avrupa’da ya da kısaca yurtdışında işletme okumak, master ( yüksek lisans ) ya da lisans eğitimi için en iyi üniversite European University’dir. Burada İletişim ve halkla ilişkiler, turizm yöneticiliği, spor yöneticiliği, işletme ekonomisi, dijital medya yönetimi, işletme ve sürdürülebilirlik yönetimi, işletme ve tasarım yönetimi, çift dal lisans programları gibi birçok yurtdışı lisans programına kayıt olabilir ve eğitim alabilirsiniz.

 

european-university-isletme

 

 

Okulun Genova’daki kampüsü, Barcelona Kampüsü, Munich Kampüsü, Montrö Kampüsü haritalarda görmek için şehir isimlerinin üzerine basarak google haritalara gidebilirsiniz. Yine okulun youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Ayrıca bu okulda avrupa’da yüksek lisans eğitimleri adına MBA altında ayrılan; uluslararası işletme, iletişim ve halkla ilişkiler, uluslararası pazarlama, küresel bankacılık ve finans, turizm yönetimi, girişimcilik, liderlik, e-işletme, spor yöneticiliği, insan kaynakları yöneticiliği eğitimleri de alabilirsiniz.

 

Online MBA yani online işletme master’ı – yüksek lisansı eğitimi de bu okulda dünyanın en başarılı bilgisayar üzerinden eğitimini sunar. Sınav dönemlerinizde seyahat edip sınavlarınıza girersiniz ve böylece buradaki döngünüzü, yoğun iş hayatınızı ya da ayrılmak istemediğiniz şeyleri bırakmadan eğitiminizi tamamlamış olursunuz. Bilgisayar üzerinden işletme master eğitimi yüksek lisanslar arasında en çok tercih edilen seçimlerdendir. Öğrenci yorumlarına bakıldığında oldukça başarılı ve tatmin edici görünüyor.

Yurtdışında işletme mühendisliği için European University Ispanya ( Barselona İşletme Eğitimi ), Isviçre, Almanya (Münih üniversite eğitimi), Ingiltere, Kazakistan, Tayvan, Hong Kong, Çin ve Malezya’da kampüsleri bulunuyor. 120 ülkeden 30 bin’in üzerinde mezun vermiş olan bu okul çokuluslu ve avrupanın en iyi işletme okulu sayılabilir. Bunun nedeni diğer okulların gerçekçi giriş koşullarına sahip olmamasıdır. Örneğin top mba list sıralamalarında ilk sıralardaki okulların 100 bin sterline yakın para istemesi, öğrencileri müthiş bir sıkılıkla elemesi, kontenjanlarının çok az oluşu, gerçekçiliğini yitirmesine neden olur. Geriye kalan okullarda girilebilir, bütçelendirilebilir ve kaliteli eğitim verenlerden biri bu okulumuz. Okulda sürekli işverenlerin katıldığı fuarlar, işyerlerine yapılan endüstri gezileri, işadamlarının gözünde okulu bilinir hale getirmiştir. European University mezunları iş yerleştirmelerinde neredeyse % 99 başarı ile iş bulmaktadır. QS adındanki çok saygın değerlendirme kurumlarında ilk 30’a China Economic Review’da ilk 10’a, Capital France adlı iş değerlendirme kurumunda ise en iyi 5. İşletme eğitimi okulu seçilmiştir. ACBSP (Accreditation Council for Business Schools and Programs), CHEA (Council for Higher Education Accreditation) ve IACBE (International Assembly for Collegiate Business Education), EDUQUA, EFMD, CLADEA, SWISS, CHEA, IQA, The Academy of Business in Society okulu onaylamış akredite etmiştir. 1973 yılında kurulmuş olan okulun İspanya, İsviçre ve Almanya’da kampüsleri vardır.

 

yurtdisi-isletme-masteri

 

Yurtdışında işletme masterı ya da lisans eğitiminde European University kampüsler arasında geçiş yapabileceğiniz bir okuldur. Müfredat ve eğitim dilleri tüm kampüslerde aynı zamanda aynı şekilde devam eder. Bir kampüste başladığınız eğitime eger diğer kampüslerde ve şehirlerde yaşam deneyimi kazanmak istiyorsanız geçiş yaparak devam edebilirsiniz. Öğrenci sayıları 20 sınıflık maksimum mevcutlara sahiptir. Genellikle 15 öğrencilik bir sınıfta ders alırsınız.

 

Yurtdışı foundation, Lisans – degree ve Yüksek lisans – master eğitimleri başvuru için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir. Daha aşağıda ise okulların fiyatları, ve sonrasında programların açıklamalarına ulaşacaksınız. Böylece esas merak ettiğiniz kilit cevapları yukarı, daha sonra okumak isteyeceklerinizi aşağıda derlemiş olduk. Bizler Wayout Yurtdışı Eğitim olarak European University’nin Türkiye Kayıt Ofisi olarak sizlere kayıt, kabul ve tüm düzenlemelerde ücretsiz destek veririz. Danışmanlık vb ücretler almayız. Ödemelerinizi okula kendiniz yaparsınız. Okul bizleri burada yani ülkemizde bir ofis açmamak için tutar ve size tıpkı kendi kurduğu bir kayıt ofisi gibi destek vermemizi sağlar. Bu bağlamda güvenle, tedirgin olmadan bizlerden destek alabilirsiniz. Okulun kendi internet adresi de : https://www.euruni.edu/ ‘ dir.

 

yurtdisinda-isletme-okumak

 

Yurtdışında işletme bölümü başta olmak üzere Program süreleri ile ilgili: 1 sene = 1 eğitim yılı demek. Yani eylülde başlar, haziran sonu gibi biter. 365 gün ile hesap yapmayın lütfen.

Foundation of Business Kabul evrakları :
Program Süresi: 1 sene

Lise Transcripti
IELTS 5.0 (akademik) puan
Toefl 173
Niyet Mektubu (neden European University’de eğitim almak istediğinizi anlatmanız beklenir.)

 

Lisans Eğitimi (işletme vb)

Program Süresi: 3 sene
Lise Diploması ve Transcripti
TOEFL 80 / IELTS 6.0 / CAE Ca
2 akademik (öğretmenlerinizden) referans mektubu
Niyet Mektubu

 

Yükseklisans ( avrupa’da mba için gerekli kabul evrakları)

Program Süresi: 1 sene
Lisans Diploması ve Transcript
Toefl 80 ya da Ielts 6.0
2 akademik (üniversite hocalarınızdan) referans mektubu
Niyet Mektubu
Eğer varsa: 2 yıllık iş deneyimi, min 3 üzeri lisans ortalaması ve GRE – GMAT skoru

 

Başvurumuz için gerken evraklarımız bunların dışında dolduracağımız bir başvuru formu, 3 fotograf, pasaportumuzun fotoğrafı (pasaportunuzun süresi 1 seneden az kaldıysa yeniletin.) , 200 € ya da CHF başvuru ücreti (bize değil okula ileteceksiniz) banka mektubu (bankada sizin ya da maddi geliriniz yoksa sponsorunuzun yeterli parası olduğunu gösterecek mektup gerekmekte. Bu evrakları topluca gönderdiğimizde başvurumuz tamamlanır, okuldan kabul alırsak vize aşamasına geçeriz. Online MBA yani online işletme master programı için vize gerekmiyor, sadece sınavlara giderken o ülke için vize almalısınız.

 

Okula eğitiminiz başlamadan en azından 2-3 ay önce başvurmalısınız. Son anda başvurmak için yapılan girişimler olumsuz sonuçlanıyor.

Avrupa’da Barselona-Ispanya, Münih – Almanya, Cenova ve Montrö – Isviçre tüm kampüsler için

 

Yurtdışında işletme lisans yüksek lisans okumak için Eğitim fiyatları yani okul ücretleri

 

İlk başvuru formumuzu gönderirken 200 € istiyorlar. Kabulden sonra aşağıdakilerden sorumluyuz.

Foundation Program – Business – Işletme programı

Program Süresi: 1 sene – 2 dönem.
Okul başlamadan, kabulünüz geldikten sonra yatırmanız gereken bedel: 2000 €
1. Dönem Ücreti: 5150 €
2. Dönem Ücreti: 5150 €
Toplam: 12.300 €

 

Eğer İngilizceniz yetmediyse İngilizce eğitim programı 12 hafta için 4800 €

 

Lisans (Bachelor Degree) Programları:

Program süresi: 3 sene yani 6 dönem.

İlk sene 3 taksitle, ikinci ve üçüncü sene 2 şer taksitle ödenebiliyor.
Okul başlamadan, kabulünüz geldikten sonra yatırmanız gereken bedel: 2000 €
1. Dönem Ücreti: 5150 €
2. Dönem Ücreti: 5150 €
Yıllık Toplam: 12.300 €

2 ve 3. Sene Her bir sene için:

1. Dönem Ücreti: 6150 €
2. Dönem Ücreti: 6150 €
Toplam Ücret: 12300 €

Eğer çift ana dal yapmak istiyorsanız 7. Dönemi okumalısınız bunun için de 6150 € istiyorlar.

 

Executive BBA (iş deneyimi olan adaylar için 1 sene süren ve çok sıkı eğitim içeren bir MBA programı) açıklaması daha aşağıda.

Program Süresi 1 sene – 2 dönem.

Okul başlamadan, kabulünüz geldikten sonra yatırmanız gereken bedel: 2000 €
1. Dönem Ücreti: 5150 €
2. Dönem Ücreti: 5150 €
Yıllık Toplam: 12.300 €

 

MBA Master İşletme Yüksek Lisans Eğitimleri

Program Süresi: 1 sene – 3 dönem

Okul başlamadan, kabulünüz geldikten sonra yatırmanız gereken bedel: 3000 €
1. Dönem Ücreti: 5650 €
2. Dönem Ücreti: 5650 €
3. Dönem Ücreti: 5650 €
Yıllık Toplam: 19.950 €

Ek olarak MBA ya da MSC derecesi isterseniz: 3800 € ödemelisiniz.

 

MSC yani Master of Science Programları Bu program Munih’de Uluslararası Yöneticilik olarak geçer.

Program Süresi: 1 sene – 3 dönem

Okul başlamadan, kabulünüz geldikten sonra yatırmanız gereken bedel: 3000 €
1. Dönem Ücreti: 5650 €
2. Dönem Ücreti: 5650 €
3. Dönem Ücreti: 5650 €
Yıllık Toplam: 19.950 €
Online MBA Online Yüksek lisans işletme master programı.

Bu programlarda ikiye ayrılıyor.

Online Executive BBA (iş deneyimi olan adaylar için 1 sene süren ve çok sıkı eğitim içeren bir MBA programı) açıklaması daha aşağıda.

Program süresi: 1 sene – 2 dönem.

Okul başlamadan, kabulünüz geldikten sonra yatırmanız gereken bedel: 2000 €
1. Dönem Ücreti: 4200 €
2. Dönem Ücreti: 4200 €
Yıllık Toplam: 10400 €

 

Online MBA İşletme Yüksek Lisans Avrupa Dijital Master Eğitimi

Program Süresi 1 yıl – 3 dönem

Okul başlamadan, kabulünüz geldikten sonra yatırmanız gereken bedel: 3000 €
1. Dönem Ücreti: 4800 €
2. Dönem Ücreti: 4800 €
3. Dönem Ücreti: 4800 €
Yıllık Toplam: 17400 €

Ek olarak farklı bir dalın MBA ya da MSC diplomasını almaya hak kazanmak istiyorsanız verecekleri ek dersler için 3800 € ek ödeme isterler.
Hangi Program Hangi şehirde?

 

yurtdisinda-isletme-masteri

 

Aşağıda hangi şehirlerde hangi eğitimleri alabileceğinizi görebilirsiniz. Ingilizce bildiğinizi varsayıyoruz ancak eğer çocukları için araştırma yapan biriyseniz ve yeterli İngilizceniz yoksa diye sizin için bölüm adlarını çevirdik:

 

Barcelona Ispanya’da bulunan üniversite ve yüksek lisans eğitimleri :

-Ingilizcesi yetersiz olanlar için eğitim programı

-Business Foundation Program > işletme temelleri olarak çevirebiliriz. Yani bu ielts puanı düşük olan ya da diğer programlarda zorlanacak öğrenciler için var olan bir programdır.

Lisans Programları

Business Administration – İşletme Yönetimi
Communication & Public Relations – İletişim ve Halkla Ilişkiler
Leisure & Tourism Management – Turizm yöneticiliği
International Relations – Uluslararası İlişkiler
Sports Management – Spor yöneticiliği
Business Finance – Işletme Ekonomisi
Digital Media Management – Dijital Medya Yönetimi
Business & Sustainability Management – İşletme ve Sürdürülebilir Yöneticilik
Business & Design Management – Işletme ve Tasarım Yönetimi
Family Business Management – Aile işletmeleri yönetimi
Hon lisans dereceleri – yüksek başarı beklenilen bölümler –
Dikkat: bu bölümlere girerken zorlanacağınızı ve yüksek başarı oranı beklendiğini bilmelisiniz. Ancak mezuniyetleri de bu ölçüde uluslararası iş camiasında kabul görür ve değer bulur.
Business Management – İşletme yönetimi 
Business (International Business) – Uluslararası işletme
Business (Marketing) – Pazarlama
Business (Finance) – Finans 
Business (Enterprise) – Girişimcilik
Business (HRM) İnsan kaynakları yönetimi 
EBBA – Executive BBA – 1 yıllık sıkıştırılmış müfredatlı ve mesleki deneyimi olan adaylara yönelik işletme programı.

Çiftanadal

BSc (Hons) International Business (University of Roehampton) Uluslararası İşletme Programı
BA (Hons) International Business – Top up (University of Derby)- Uluslararası İşletme Programı
Graduate/MBA Master of Business Administration Programs – Avrupa’da işletme ve diğer alanlarda yüksek lisans eğitimi

International Business – Uluslararası İşletme
Communication & Public Relations – İletişim ve Halkla ilişkiler
International Marketing – Uluslararası Pazarlama
Global Banking & Finance – Uluslararası Bankacılık ve finans
Leisure & Tourism Management – Turizm Yöneticiliği
Entrepreneurship – Girişimcilik
Leadership – Liderlik
E-Business – Eticaret Master Eğitimi
Sports Management – Spor Yönetimi
Human Resources Management – İnsan Kaynakları Yönetimi
Design Management – Tasarım yönetimi 
Reputation Management – Imaj yönetimi
International Management (University of Roehampton) – Uluslararası yöneticilik
DOUBLE QUALIFICATIONS ON CAMPUS – Çiftdal Eğitimleri
MSc – International Management (University of Roehampton) – Uluslararası
MBA – (University of Roehampton) – Uluslararası İşletme Eğitimi

International Summer School – Yaz okulları (sınıfta kalanlar için vs.)

 

Cenova Isviçre işletme lisans ve yüksek lisans eğitimi master.

Hon dereceleri hariç tüm lisans programları üstteki Barcelona ile aynı.

Çift ana dallarda ise farklı olarak: BSc (Hons) International Business (University of Roehampton) Uluslararası işletme programı veriliyor.
Yüksek Lisans Eğitimleri:
Yüksek lisans eğitimleri Barcelona ile aynı. Ek olarak:
MSc – International Management (University of Roehampton)
MBA – (University of Roehampton)
Executive MBA – en az 5 yıllık iş deneyimi ile girilebilen bir işletme yüksek lisans programı.
DBA – İşletme yönetimi üzerine doktora programı. İşletme master eğitimini tamamlamış adaylar girebiliyor.
programlarını sunuyor.
Montrö – Isviçre’de yüksek lisans ve lisans eğitimleri.

Hon dereceleri hariç tüm lisans programları üstteki Barcelona ile aynı.

Ek olarak: EBBA – Executive BBA – 1 yıllık sıkıştırılmış müfredatlı ve mesleki deneyimi olan adaylara yönelik işletme programı.

Yüksek Lisans Eğitimleri:
Yüksek lisans eğitimleri Barcelona ile aynı. Ek olarak:
Çiftdal yaparak : MBA – (University of Roehampton) İşletme Yüksek Lisansı
MSc – International Management (University of Roehampton) Uluslararası Yöneticilik Yüksek Lisansı
Executive MBA – en az 5 yıllık iş deneyimi ile girilebilen bir işletme yüksek lisans programı.
DBA – İşletme yönetimi üzerine doktora programı. İşletme master eğitimini tamamlamış adaylar girebiliyor.
programlarını sunuyor.

 

Münih Almanya Üniversite – Yüksek Lisans Eğitimi

Lisans Programları Hon derecesi olarak
BSc – (Hons) International Business Uluslararası İşletme programı sunuyor. Bunların altında sertifika olarak aşagıdaki eğitimleri alarak mezun olabilirsiniz.
Business Administration – İşletme Yönetimi
Communication & Public Relations – İletişim ve Halkla Ilişkiler
Leisure & Tourism Management – Turizm yöneticiliği
International Relations – Uluslararası İlişkiler
Sports Management – Spor yöneticiliği
Business Finance – Işletme Ekonomisi
Digital Media Management – Dijital Medya Yönetimi
Business & Sustainability Management – İşletme ve Sürdürülebilir Yöneticilik
Business & Design Management – Işletme ve Tasarım Yönetimi
Family Business Management – Aile işletmeleri yönetimi

Graduate/MBA Programs

Yüksek lisans eğitimlerinde de aynı şekilde.
MSc – International Management – Uluslararası yöneticilik ya da MBA işletme yüksek eğitimini seçerek aşağıdaki altdallardan birine yoğunlaşarak sertifikasına sahip olabilirsiniz.
International Business – Uluslararası İşletme
Communication & Public Relations – İletişim ve Halkla ilişkiler
International Marketing – Uluslararası Pazarlama
Global Banking & Finance – Uluslararası Bankacılık ve finans
Leisure & Tourism Management – Turizm Yöneticiliği
Entrepreneurship – Girişimcilik
Leadership – Liderlik
E-Business – Eticaret Master Eğitimi
Sports Management – Spor Yönetimi
Human Resources Management – İnsan Kaynakları Yönetimi
Design Management – Tasarım yönetimi 
Reputation Management – Imaj yönetimi
International Management (University of Roehampton) – Uluslararası yöneticilik
Online Eğitimler:
Online Executive BBA – Bu iş deneyimine sahip adaylar için işletme online yüksek lisansı.
Online MBA – tüm üniversite mezunlarının katılabileceği online işletme yüksek lisansı.

 

 

isletme-degree-diploma-lisans-ispanya
Eğitimlerin Açıklamaları ve Ders Planları:

 

EU Business School English Foundation Program – Ingilizce eğitimi

Okuyacağınız bölümlerin tümü ingilizce eğitim veriyor. Bunlar özel yetenek ya da basit eğitimler olmadığı için çok iyi derecede ingilizce biliyor olmanız şart. Sizden ielts skoru istediklerinde yeterli sonuca ulaşamadıysanız okulun ingilizce eğitimine katılabilirsiniz. 12 hafta sürecek eğitim sonunda 13. haftada final sınavına girersiniz. Eğer sınavda başarı sağlarsanız ielts skoru sunmadan bölümlere girebilirsiniz. Bu programa başlamak için Toefl’dan 173, Ielts’den 5.0, CAE’den B2, PTE’den 36 puan almış olmalısınız. Sonbaharda 18 eylülde, baharda 29 ocak’da eğitimler başlıyor. Eğer dil skorunuz yetmediyse mutlaka bu programa katılıp kendinizi geliştirip devam etmeye çalışın.
Business Foundation Program – İşletme 1 yıllık işletme hazırlık eğitimi

BF adını verdikleri bu eğitim; iki dönem süren 60 kredilik, European University ya da diğer üniversitelerin işletme bölümlerinin daha ileri düzey programlarına giriş ve hazırlık okulu olarak düşünülebilir. Bu eğitime devam ederken, akademik literatür, işletme ve finans bilgileri, mesleki ingilizce eğitimi üzerine çalışacaksınız. Buradan lisans eğitiminize devam edebilirsiniz. Bu bölüme hazırlık eğitimi gözüyle de bakılabilir. Eğer liseden ya da işletme ile çok uzak bir bölümden mezunsanız ancak kariyerinizi bu alanda devam ettirmek istemenize rağmen okul tarafından eğitime yeterli görülmediyseniz bu bölüm size göre. Mesleki terminoloji ve ingilizce eğitimi ağırlıklı bir programa sahip. Sizi oldukça ileri taşır ve esas eğitiminize başladığınızda herkesin önünde, hazır olursunuz.

 

isletme-hazirlik-dersleri

 

 

Işletme ve diğer alanlarda Lisans Eğitimleri

Dikkat: Tüm bölümlerde Ingıltere’de Roehampton Universitesi’nde çift dal yaparak iki diploma alabilir, bu sayede yurtdışı üniversite okuyarak YÖK denkliğinizi almış olursunuz.

Business Administration – Işletme Yönetimi
Tüm iş hayatı liderleri mutlaka bu tarz bir eğitim alıyorlar. Çünkü burada verilen eğitimler; yönetim, pazarlama, finans alanında size sağlayacağı deneyim ile ancak gerçek iş yaşantısında tutunabilir hale getiriyor. Küçük esnaf, bir bankada belli yere kadar memur, finans şirketlerinde orta düzeye kadar yönetici olmak sizi finans ve işletme bilgisine sahip bir üst kademe çalışan ya da kendi firmanız ise güçlü bir patron yapmaz. Eğer tepelere tırmanmak istiyorsanız liderlerden, piyasa tecrübesi sahibi üstadlardan ders almalı ve önünüze çıkacak ekonomik satranç oyunlarına hazır hale gelmelisiniz. 3 yıl sürecek bu eğitimde yaz okullarına da katılarak eğitiminizin süresini kısaltabilir, kısa sürede lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Eğer yök denkliği olan bir işletme lisans eğitimi istiyorsanız, 20 kredi fazla ders alarak (1 dönem) University of Roehampton Londra’dan da diploma alabilir, çift diploma sayesinde denkliğe sahip olursunuz.

 

avrupa-isletme-lisans-dersleri

 

Okul yurtdışında alınabilecek ve makul fiyatlara okunabilecek en doğru seçimdir. European University İşletme Eğitimi alanında liderdir. Dersler tamamen sizi sektöre hazır hale getirmek adına biçimlendirilmiştir. Bu bölümden mezun olduğunuz an piyasada çalışabilir hale gelirsiniz.

 

avrupa-isletme-lisans-dersleri-1

 

Mezunlar marka yöneticisi, finans danışmanı, pazarlama yöneticisi, borsa ve hisse senedi uzmanları, performans analizcileri, yönetici, yönetici asistanları, proje yöneticileri, pazar analizcisi gibi birçok alanda çalışır.

 

 

avrupa-isletme-lisans-dersleri-2

 

 

Communication and Public Relations – Avrupa’da Iletişim ve Halkla İlişkiler Lisans Eğitimi

Organizasyon ve iletişim üzerine uzmanlaşmak, dijital dünya tüketicilerin artık herşeye müdahil ve dahil olabildiği bir dünyada bu bölüm işletmeler ile tüketicilerin arasındaki köprüyü oluşturuyor. Bu eğitimin sonunda firmaların marka iletişimi, halkla ilişkiler, reklam, pazarlama, araştırma ve kriz yönetimi gibi konularında yönetimini üstlenirsiniz. Günümüzde çok yüksek maaşlarla işe giren ve kolay bulunamayan çalışanlar olarak aranmaktalar. Çünkü üniversitelerdeki iletişim, halkla ilişkiler gibi bölümler tamamen içi boş bir eğitim sunuyor. Normal koşullarda gereken işletme, finans, markanın nasıl işlediğine, süreçlere ve akışlara dair bir eğitim verilmediğinden bu mezunlar da işletmede nasıl yer bulacaklarını ve çözüm gerektiren konulara nasıl dahil olacaklarını bilmiyorlar. Bu bölüm tümünü gözeterek farklı bir perspektiften yaklaşıyor. Yine bu bölümde de yök denkliği için ingiltere Roehampton Universitesinde bir dönem çiftdal yaparak yök denkiğine sahip olmak için ikinci diplomanızı alırsınız. Medya iletişimi, çalışan – işveren iletişimi, internet iletişimi, çokuluslu işletmeler, halkla ilişkiler ajansları, hastaneler ve hastane yönetimi, hükümet ve dışişleri, ticaret üzerine uzman şirketler, finans enstitüleri ve eğlence sektöründe iş bulabilirsiniz.

 

 

Leisure & Tourism Management – Turizm ve Otel Yönetimi Lisans Eğitimi

Turizm en hızlı yükselen trend mesleklerden. Artık eskisi gibi otel hayatında yetişmiş deneyimli elemanlar otellerin başına geçirilmiyor. Standartlar dünya çapında belirlendi ve herkes eğitimli bireylerin otellerini yönetmesini istiyorlar. Bu bölüm verilen çift diploma ile yök denkliği imkanıyla sunuluyor. Turizm üzerine gerçek bir piyasa lideri olmak, otellerin aradığı yönetici daha doğrusu işletmecilerden biri haline gelmek için mutlaka bu bölümü tercih etmeliyiz. İşletme lisansı okuyup heryere yetişmeye çalışmak mantıklı değil. Eğer amacınız turizm sektörüyse ve buna eminseniz sizin için uygun bölüm bu. Sadece otel de değil, turizm acentaları, organizasyon yöneticileri, tatil tesisi sahipleri, politikanın turizm alanıyla ilgilenen bireyler, otel sahipleri ve gelecekte yetiştirmek istedikleri çocukları için işletme eğitimi olarak görülebilir. Mezunların rahatlıkla iş bulabildiği bir bölüm, %98 e yakın mezun yerleşmiş olarak bildiriliyor.
International Relations – Uluslararası İlişkiler Lisans Eğitimi

Uluslararası İlişkiler küçülen ve sınırların kalktığı dünyada (en azından iş hayatı için) oldukça popüler ve aranan bir bölümdür. Lisans eğitimlerinde uluslararası ilişkileri iş hayatında kullanabilecek yetenek ve deneyim sizlere kazandırılır. İşletme ve politik hamlelerin nasıl uluslararası firmalarda kazanca dönüştürüleceğini ve ilişkilerin nasıl dünya çapında kabul gördüğü haliyle yürütülebileceğini öğreneceğiniz yegane bölümdür. Bu bölümde ek bir semestre ile ingiltere’deki tıpkı üstteki bölümlerde olduğu gibi çift diploma sayesinde yök denkliği alabilirsiniz.
Diğer alabileceğiniz eğitimler;

Sports Management – Spor yöneticiliği
Business Finance – Işletme Ekonomisi
Digital Media Management – Dijital Medya Yönetimi
Business & Sustainability Management – İşletme ve Sürdürülebilir Yöneticilik
Business & Design Management – Işletme ve Tasarım Yönetimi
Family Business Management – Aile işletmeleri yönetimi

tek tek bölümleri açıklamak istemedik, eğer ilgilendiğiniz alan varsa bize ulaşın ve alan ile ilgili detaylı bilgi isteyin lütfen.

Yüksek Lisans Eğitimlerinde İşletme üzerine birkaç şey ekleyebiliriz.

Özellikle EBBA MBA iş hayatında yöneticilik tecrübesi olanlara yönelik MBA programlarıdır. Executive MBA öğrencileri, profesyonel iş deneyimine sahip kişilerden oluşmakta ve çok yoğun bir program takip edilmektedir. Belli bir sene yöneticilik deneyimine sahip olmayanlar bu programa kabul edilmezler. İşletme Yüksek Lisans Eğitimleri için yine aşağıdaki alanlardan birini seçebilirsiniz.

Uluslararası işletme sizlerinde aşina olduğu ve özellikle araştırmasını yaptığınız yurtdışında ingilizce işletme yüksek lisans eğitimi olmakta. Lütfen daha detaylı bilgi için bizlere ulaşın.

International Business – Uluslararası İşletme
Communication & Public Relations – İletişim ve Halkla ilişkiler
International Marketing – Uluslararası Pazarlama
Global Banking & Finance – Uluslararası Bankacılık ve finans
Leisure & Tourism Management – Turizm Yöneticiliği
Entrepreneurship – Girişimcilik
Leadership – Liderlik
E-Business – Eticaret Master Eğitimi
Sports Management – Spor Yönetimi
Human Resources Management – İnsan Kaynakları Yönetimi
Design Management – Tasarım yönetimi 
Reputation Management – Imaj yönetimi
International Management (University of Roehampton) – Uluslararası yöneticilik

[bestwebsoft_contact_form]