Yurtdışında Turizm Okumak

 

Yurtdışında Turizm Okumak için mutlaka saygın üniversitelere yönelmeliyiz. Turizm otel işletmeciliği, aşçılık ve benzeri bölümler için Wayout oluşturduğu köprü ile yurtdışında bulunan seçkin Turizm Otelcilik ve Gastronomi Sanatları okulları ile eğitimlerini seçkin okullarda, uluslararası standartların üzerinde sürdürmek isteyen sizleri bir araya getirir.

Wayout; Le Cordon Bleu, Glion Institute of Higher Education, Les Roches International School of Hotel Management, LRG Les Roches-Gruyere University of Applied Sciences, Kendall College, Australian International Hotel School, Blue Mountain International Hotel Management School gibi seçkin okullarla çalısmaktadır.

Wayout Sergilenen okullarla iyi ilişkiler içerisinde olan bu ekip size ve kariyer planlarınıza en uygun seçimi yapmanıza yardımcı olur, başvuru ve kayıt aşamalarında adayları destekler ve tüm işlemlerini gerçekleştirir. Mezuniyeti sonrasında eğer aday talep ederse iş başvuruları konusunda bedelsiz olarak destek olur.

Yurtdışında turizm otelcilik eğitimi almak isteyen adaylar Wayout aracılığı ile okullara ulaşır, kayıt işlemlerini sürdürür. Wayout verdiği hizmetler karşılığında öğrenci ve adaylardan ek ödemeler talep etmez. Öğrenci okula yapacağı bireysel başvuruda ödemesi gereken eğitim tutarı harici ekstra bir ödeme yapmaz.

Wayout ayrıca yurtiçinde yer alan turizm otelcilik fakülte ve okulları ile yakın ilişkiler içerisindedir ve yurtdışı okullar ile aralarında köprü görevi görmektedir. Anlaşmalı olduğumuz okullardan gelen temsilci, eğitmen ve akademisyenler düzenli olarak iletişim içerisinde olduğumuz üniversitelerde; çeşitli atolye çalışmaları, seminer ve sunumlar gerçekleştirmektedirler.

Platformumuz sadece eğitim kalitesi ve geçmişi ile gücünü kanıtlamış okulları temsil etmektedir. Eğitim alabileceğiniz bütün okullar ile ilgili detaylı tüm bilgilere platformumuzdan ulaşabilirsiniz ve dilediğiniz zaman bize sorularınızı ileterek fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Wayout ile başvuru aşamaları şu şekilde işler;

 • Aday eğitim geçmişini bizlere tanıtır.
 • Aldığı egitime ve gelmek istedigi noktaya göre kendisine uygun hedef belirlenir.
 • Hedeflerine yönelik belirlenen okullar ile iletişime geçilerek adayımız tanıtılır.
 • Okulların gereklilikleri ve taleplerine göre başvurular ve istedikleri dökümanlar okullara gönderilir.
 • Adayın kabulü alındıktan sonra vize prosedürleri için çalışmalar başlar. Adaydan hazırlaması gereken evraklar talep edilir ve vize başvurusu için yönlendirmelerimiz ile gerekli işlemler gerçekleştirilir.
 • Konsoloslukların adayların kendilerinin özellikle yapmasını belirtmediği tüm aşamalarda ve görüşmelerde adayların yanındayız!
 • Aday için konaklama seçenekleri araştırılır ve sunulur. Aday konaklamalarında daima opsiyon sunulması haricinde bağımsızdır ve seçenekleri değerlendirerek kendi araştırmasını da yapar.
 • Alınabilen uygun fiyatlı uçak biletleri, yurtdışı seyahat sigorta teklifleri adaya sunulur.
 • Vize ve okul kabülleri tamamlandıktan sonra artık ögrenci seyahat etmeye hazırdır.
 • Tüm eğitim süreci boyunca ögrenci daima bizden tüm soruları ve sorunları için destek alacaktır.
 • Eğitim tamamlandıktan sonra ilgili meslek dallarında eğer isterse mezunumuz için kariyer çalışması yine ücretsiz olarak sunulacak ve özgeçmişi ilgili tüm kurumlara iletilecektir.

Apicius International School of Hospitality Master

Apicius Gastronomi Okulu Floransa’da yer alan Florence University of the Art’ın bünyesinde yer alan, Consorzio Educativo Palazzi grubu üyesi aynı zamanda Europea ISO 9001/2008 kalite sertifikasına sahip olan ilk eğitim kurumudur. Palazzi Floransa’daki en iyi eğitim kurumlarını bünyesinde toplamıştır. Apicius İtalya’nın en iyi gastronomi ve aşçılık okullarından birisidir. Okul İtalya Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bir kurumdur.

Apicius’un en önemli özelliklerinden biri öğrencilerine çok iyi referans olabilecek Four Seasons gibi Floransa’nın en iyi restoranlarında staj yapma imkânı sunmasıdır. Aynı zamanda öğrenciler, Palazzi bünyesindeki Ganzo’da devamlı olarak uygulamalı eğitimde staj yaparlar.
Apicius’da iki alan üzerine master eğitimi verilmektedir.
*Italian Cuisine Master Programı
Program her sene Eylül ayında başlar ve eğitim dili İngilizcedir. Master programları için önkoşul bu alanda lisans eğitimi almış olmaktır. Eğer aşçılıkla ilgileniyorsanız ve ön eğitiminiz yoksa Apicius’un bu konuda farklı eğitimleri var.
Master in Italian Cuisine’nin eğitim ücreti 10.550 Eurodur.
Okulda konaklama bedeli:
Paylaşımlı oda: 5.250 Euro
Tek kişilik oda: 6.750 Euro
*Master In Organizational Management
Amerika’da bulunan Endicott College ile ortak sunulur. Bu programın eğitim bedeli 23.000 USD’dır. Konaklamalar için yine Endicott ve Palazzi anlaşmalıdır.
Paylaşımlı oda: 7250 USD
Tek kişilik oda: 8450 USD
Program Endicott ile bir arada götürüldüğü için GRE ya da MAT score tercih nedenidir.

Australian International Hotel School

Avustralya Uluslararası Turizm Otelcilik Okulu

1995 yılında kurulan okul kampüs içerisinde çok geniş olanaklar sunmaktadır. Kurrajong otelini bünyesinde bulunduran ve içerisinde eğitim imkanı veren okul bu sayede mesleki deneyim sahibi bireyler yetiştirmektedir. Otel uluslararası ve kaliteli bir müşteri potansiyeline sahip olduğundan ögrenciler çok kültürlü bir pratik eğitimi kazanmış olurlar.
Avustralya Uluslararası Turizm Otelcilik Okulu’nu Farklı Kılan Özellikler
26 odalı ve 4 yıldızlı bir otele sahip olması
Çalışırken eğitim alma imkanı
Akredite eğitim vermesi
University of Queensland ile akredite oluşu
Lisans Eğitiminde 20 hafta pratik eğitim alınması
Blue Mountains International School of Hotel Management ile aralarında transfer anlaşması bulunması
Çok yönlü uzmanlaşma imkanı
Hızlı mezuniyet imkanı
Australian International Hotel School lisans ve yüksek lisans eğitim imkanları sunar. Bu imkanları otelcilik ya da organizasyon yönetimi alanında 1 ile 3 yıl arasında süren eğitimler ile sağlar.
Lisans Eğitimleri:
Otel İşletmeciliği Diploması: (1 yıl-2 dönem ve + 1 staj)
Uluslararası Otel Yönetimi
Uluslararası Organizasyon Yönetimi
Otel İşletmeciliği (Associate Degree) (2 yıl-4 dönem ve + 2 Staj)
Uluslararası Otel Yönetimi
Uluslararası Organizasyon Yönetimi
Otel İşletmeciliği Lisans Eğitimi (2.5 yıl- 6 dönem ve + 2 staj)
Uluslararası Otel Yönetimi
Uluslararası Organizasyon Yönetimi
Turizm Otelcilik Yüksek Lisans Eğitimleri:
Yüksek Sertifika Eğitimi:  (1 yıl-2 dönem ve + 1 staj)
Yüksek Diploma Eğitimi:  (1.25 yıl-3 dönem ve + 1 staj)
Yüksek Lisans Eğitimi:  (1.5 yıl-4 dönem ve + 1 staj)
Akreditasyonlar:
Uluslararası Dolaşım İmkanı
Dünya Turizm Organizasyonları
İngiltere Turizm Otelcilik Enstitusu
EUHOFA Uluslararası turizm otelcilik okulları birliği
Ödüller:
2004 Turizm Otelcilik Platin ödülü
2005 Turizm Otelcilik Platin ödülü
2006 Turizm Otelcilik Ulusal Eğitim Efsanesi Ödülü
2007 Turizm Bakanlığı öğrenci kusursuzluk ödülü
2008 Turizm Bakanlığı öğrenci kusursuzluk ödülü
2009 Turizm Bakanlığı öğrenci kusursuzluk ödülü
2009 Turizm alanında ülke mükemmelliği ödülü
2009 NSW Turizm Otelcilik mükemmelliği Final ödülü
2009 Turizm Otelcilik Platin ödülü

Blue Mountains Avustralya

Blue Mountains International Hotel Management School, Laureate Uluslararası Üniversiteleri ağında olan, Avustralya’nın en iyi Turizm Otelcilik Üniversitesidir. Üniversite, uluslararası eğitimin ve çok kültürlü bir ortamda öğrenmenin, öğrencilerine katıcağı dünya görüşünün öneminin farkındadır. Farklı ülkeden gelen öğrencilerileriyle Turizm Otelcilik ve Otel Yönetimi konusunda kalitesinden asla ödün vermeyerek eğitim vermektedir.

Blue Mountains International Hotel Management School, sadece bir etiket değil, gerçekten en iyi eğitimi ve öğretimi alabileceğiniz üniversitelerdendir. Eğitiminize başlamanızla beraber stajlarınız başlar. Mezun olduğunuzda tecrübe sahibi olması gereken yeni bir mezun değil, her konuda tecrübeli olan yeni bir mezunsunuzdur. İşin mutfağından başlamış, son senenize geldiğinizde yönetici konumunda stajınızı yapmış, bir oteli idare edebilmek için her konuda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmuşsunuzdur.
İlk sene housekeeping, mutfak, servis alanlarında staj yaparken buradaki sorunlara çözüm getirebilmeyi öğrenmiş, sonraki senelerde belki bir otel inşaatı üzerine projeye katılmış, mimarı planları okumayı öğrenmiş ve buna müdahale edebilecek bilgiyi edinmişsinizdir. Verilen finans ve yönetim eğitimleri ile, maddi konularda da her konuda çözüm üretebilecek bir seviyeye gelmişsinizdir. Laureate Hospitality Üniversiteleri, Turizm sektöründe çalışmak isteyen kişilerin, her yönden donanımlı olması gerektiğinin bilincindedir ve öğrencilerinin her yönden gelişmesi için en iyi eğitimi verir.
Blue Mountains International Hotel Management School, Laurate Hospitality üyesi olmakla beraber, kendisi de bir etikettir. Bugün dünyanın en büyük oteller zincirlerinde yönetici olanlar Laureate mezunlarıdır ve sadece en iyi eğitimi almakla kalmazsınız daha öğrenciyken bu networkün bir parçası haline gelirsiniz. Four Seasons, Kempinski, The Ritz Carlton, Accor, Holiday Inn, Marriott gibi dünyanın en prestijli otel zincirlerinde staj yaparsınız.
Mezun olduğunuzda bu prestijli kurumlardan birinde yönetici pozisyonunda çalışmaya başlarsınız. Blue Mountains International Hotel Management School’dan mezun olduktan sonra hala bir Lauraete Hospitality üyesisinizdir ve devamlı en iyi iş imkanlarını takip edersiniz. Dünyada açılacak olan tüm iyi oteller ve buralardaki üst yönetim iş imkanlarından ilk sizin haberiniz olur.
Blue Mountains International Hotel Management School’un sunduğu programlar:
Uluslararası Otel ve Resort Yönetimi Lisansı Bachelor of Business (International Hotel & Resort Management)
İngilizce Hazırlık Programı
Sertifika programları
Certificate III in Hospitality SIT30707
Certificate III in Tourism SIT30107
Diploma of Hospitality SIT50307
Diploma of Tourism SIT50107
Advanced Diploma of Hospitality SIT60307
Advanced Diploma of Tourism SIT60107

Yurtdışı Turizm Otelcilik Eğitimlerinde okulumuzu 1991 yılında kuruluşundan bu güne turizm ve otelcilik sektörüne 3000’den fazla kaliteli ve seçkin mezun kazandırmıştır. İşverenler tarafından aranılan ve özellikle talep edilen mezunlar üst düzey yöneticiliğe kadar çeşitli konumlarda işe yerleşmiştirler.

Yurtdışı Turizm Otelcilik Eğitiminde Blue Mountains’ı farklı kılan nedir?

30 ülkeden öğrenci kabul eder ve okulun neredeyse tamamı karışık ülkelerden öğrencilerle doludur.
Yıl içerisinde 4 defa ögrenci kabulu yapar.
Çalışırken okuma imkanı sunar.
Uluslararası tanınmışlığa sahiptir.
Queensland University ile akreditedir.
Lisans eğitimlerinde minimum 20 hafta çalışma imkanı sunar
Australian International Hotel School ile transfer imkanları sunar.
Çok yönlü uzmanlaşma imkanı sunar
Hızlı Mezuniyet imkan ve programlarına sahiptir.
Okulda şu anda bulunan öğrenci sayısı:450
Öğrencilerin geldiği ülke sayısı: 30

Lisans Eğitimleri:

Diploma Turizm Otelcilik- Uluslararası Otel ve Resort İşletmeciliği (1 yıl 2 dönem eğitim + 1 staj)

Otel ve Resort İşletmeciliği (Associate Diploma) (2 yıl 4 dönem eğitim + 2 staj)

Lisans Eğitimi Otel ve Resort İşletmeciliği (2.5 yıl 6 dönem + 2 Staj)

Akreditasyonlar:
Uluslararası Dolaşım İmkanı
Dünya Turizm Organizasyonları
İngiltere Turizm Otelcilik Enstitusu
EUHOFA Uluslararası turizm otelcilik okulları birliği

Ödüller:

2004 Turizm Otelcilik Platin ödülü
2005 Turizm Otelcilik Platin ödülü
2006 Turizm Otelcilik Ulusal Eğitim Efsanesi Ödülü
2007 Turizm Bakanlığı öğrenci kusursuzluk ödülü
2008 Turizm Bakanlığı öğrenci kusursuzluk ödülü
2009 Turizm Bakanlığı öğrenci kusursuzluk ödülü
2009 Turizm alanında ülke mükemmelliği ödülü
2009 NSW Turizm Otelcilik mükemmelliği Final ödülü
2009 Turizm Otelcilik Platin ödülü

Glion İsviçre

Glion, Laureate Uluslararası Üniversiteleri ağında olan, İsviçre’nin en eski ve köklü Turizm Otelcilik Üniversitelerinden biridir. 1962 yılında kurulmuş olan üniversite, uluslararası eğitimin ve çok kültürlü bir ortamda öğrenmenin öğrencilerine katıcağı dünya görüşünün öneminin farkındadır. 60 farklı ülkeden gelen öğrencilerileriyle Turizm Otelcilik ve Otel Yönetimi konusunda kalitesinden asla ödün vermeyerek eğitim vermeye devam etmektedir.

Glion, sadece bir etiket değil, gerçekten en iyi eğitimi ve öğretimi alabileceğiniz üniversitelerdendir. Eğitiminize başlamanızla beraber stajlarınız başlar. Mezun olduğunuzda tecrübe sahibi olması gereken yeni bir mezun değil, her konuda tecrübeli olan yeni bir mezunsunuzdur. İşin mutfağından başlamış, son senenize geldiğinizde yönetici konumunda stajınızı yapmış, bir oteli idare edebilmek için her konuda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmuşsunuzdur.
İlk sene housekeeping, mutfak, servis alanlarında staj yaparken buradaki sorunlara çözüm getirebilmeyi öğrenmiş, sonraki senelerde belki bir otel inşaatı üzerine projeye katılmış, mimarı planları okumayı öğrenmiş ve buna müdahale edebileek bilgiyi edinmişsinizdir.
Verilen finans ve yönetim eğitimleri ile, maddi konularda da her konuda çözüm üretebilecek bir seviyeye gelmişsinizdir. Laureate Hospitality Üniversiteleri, Turizm sektöründe çalışmak isteyen kişilerin, her yönden donanımlı olması gerektiğinin bilincindedir ve öğrencilerinin her yönden gelişmesi için en iyi eğitimi verir.
Glion, Laurate Hospitality üyesi olmakla beraber, kendisi de bir etikettir. Bugün dünyanın en büyük oteller zincirlerinde yönetici olanlar Laureate mezunlarıdır ve sadece en iyi eğitimi almakla kalmazsınız daha öğrenciyken bu networkün bir parçası haline gelirsiniz. Four Seasons, Kempinski, The Ritz Carlton, Accor, Holiday Inn, Marriott gibi dünyanın en prestijli otel zincirlerinde staj yaparsınız.
Mezun olduğunuzda bu prestijli kurumlardan birinde yönetici pozisyonunda çalışmaya başlarsınız. Glion’dan mezun olduktan sonra hala bir Lauraete Hospitality üyesisinizdir ve devamlı en iyi iş imkanlarını takip edersiniz. Dünyada açılacak olan tüm iyi otteller ve buralardaki üst yönetim iş imkanlarından ilk sizin haberiniz olur.
Glion’un sunduğu programlar:
Uluslararası Otel Yönetimi International Hospitality Management Bachelor Degrees
Organizasyon, Spor ve Eğlence Yönetimi Event, Sport and Entertainment Management Bachelor Degrees
Uluslararası Otel Yönetimi üzerine PostGraduate Diploma Postgraduate Diploma in International Hospitality Management
Uluslararası Turizm ve Servis Endüstrisi Yönetimi üzerine MBA MBA in International Hospitality & Service Industries Management

Glion Institute of Higher Education

Yurtdışı Turizm Otelcilik alanında 1962 yılında kurulan Glion Institute of Higher Education dünyanın önde gelen ve otel yönetiminde işe alımlarda mezunlarına TNS Global Survey tarafından 2010 yılında 5 Star ödülü verilen dünyanın en güçlü okullarından biridir.

Glion’u Farklı yapan özellikler:

Glion Institute of Higher Education TNS tarafından, öğrencilerinin mezun oldukları andan itibaren deneyim ya da staj gereksinimi olmadan üst düzey işlere yerleştirilebilmesi ve kalitelerinin en üst düzeyde olması nedeniyle turizm otelcilik alanında 5 Stars ödülüne layık görülmüştür.
45 yıldır okul turizm otelcilik alanında uluslararası kurum ve otellerle yaptıgı işbirliği sonucunda tüm bu kuruluşlardan tam not almış ve mezunlarını daima en üst konumlarda işe yerleştirmiştir.
Benzersiz eğitim planlarıyla Öğrencilerinin sadece teorik eğitimler ve basitleştirilmiş stajlar degil, güçlü kurumlarda, onların liderlik ve işletme yeteneklerini geliştiren stajlar yapmalarını sağlamaktadır.
İnteraktif öğrenme metodu ile öğrencilerini kritik düşünsel sistemlere, analitik çözümlere ve kriz yönetimlerine mezun oldukları anda hazır hale getirmektedir.
Kaliteli ve ululararası bir kampüse sahiptir.
Swiss Cantonal otoriteleri ve endüstrideki tüm çizgiüstü oteller tarafından tanınmakta ve kabul görmektedir.
Uluslararası öğrenci kitlesine sahiptir. 85 ülkeden kabul ettiği öğrencileri ile inanılmaz bir çokkültürlü yapıya sahiptir.
İngiltere ve birçok ülke tarafından otoritelerce kabul edilmekte ve seçkin okullardan oldugu bildirilmektedir.
İki devasa kampüs ile birey odaklı, arkadaş canlısı ve 24 saat yaşayan bir eğitim vermektedir.
Şeffaflık, dürüstlük ve profesyonel etik anlayışıyla eğitim vermektedir.

Lisans Programları:

3.5 yıl 5 ağırlaştırılmış dönem ve 2 dönemlik stajları kapsar.

Turizm ve Otel Yönetimi Bölümü:

Otel Yönetimi
Turizm Yönetimi
Pazarlama
İnsan Kaynakları
Finans ve Bütce Yönetimi
Çevre Yönetimi
Organizasyon Yönetimi

alanlarında eğitim vermektedir.

Organizasyon, Spor ve Eğlence Bölümü:

ESE Yönetimi
Organizasyon Yönetimi
Eğlence Yönetimi
Spor ve Pazarlama Yönetimi
Organizasyon ve Eğlence Merkezleri Yönetimi
alanlarında eğitim vermektedir.

Otel ve Restorant Operasyonları Diploması: 1.5 yıl- 2 dönem + 1 staj olarak sunulmaktadır.

Yüksek Lisans Eğitimleri:

Yüksek Lisans Diploması(1.5 yıl 2 dönem +1 staj) ve Yoğunlaştırılmış Yüksek Lisans Eğitimleri(2 yıl 3 dönem + 1 staj) olarak iki alanda eğitim verir.

Yüksek Lisans Eğitimleri
Otel Yönetimi
ESE Yönetimi
Spor Kompleksleri Yönetimi (golf sahalarından olimpiyat merkezlerine kadar)

Yoğunlaştırılmış Yüksek Lisans Eğitimleri
Otel Yönetimi
ESE Yönetimi
Spor Kompleksleri Yönetimi (golf sahalarından olimpiyat merkezlerine kadar)

MBA Eğitimleri

Uluslararası Otel ve Servis Endüstrileri Yönetimi eğitimi (1 yıl)
Özellikle Liderlik ve pazarlama üzerine sıkıştırılmış eğitimler sunar

Turizm ve Otelcilik Organizasyon Yönetimi (1 yıl)

Uluslararası Otelcilik ve servis Endüstrileri Yönetimi (1 yıl)

 

Kendall College Amerika

Kendall College, Laureate Uluslararası Üniversiteleri ağında olan, Amerika’nın en eski ve köklü Turizm Otelcilik Üniversitelerinden biridir. Kendall College 1934 yılında kurulmuştur, uluslararası eğitimin ve çok kültürlü bir ortamda öğrenmenin öğrencilerine katıcağı dünya görüşünün öneminin farkındadır. Birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerileriyle Turizm Otelcilik ve Otel Yönetimi konusunda kalitesinden asla ödün vermeyerek eğitim vermeye devam etmektedir. Kendall College Chicago’nun tam merkezinde olan çok özel bir okuldur.

Kendall College, sadece bir etiket değil, gerçekten en iyi eğitimi ve öğretimi alabileceğiniz üniversitelerdendir. Eğitiminize başlamanızla beraber stajlarınız başlar. Mezun olduğunuzda tecrübe sahibi olması gereken yeni bir mezun değil, her konuda tecrübeli olan yeni bir mezunsunuzdur. İşin mutfağından başlamış, son senenize geldiğinizde yönetici konumunda stajınızı yapmış, bir oteli idare edebilmek için her konuda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmuşsunuzdur.
İlk sene housekeeping, mutfak, servis alanlarında staj yaparken buradaki sorunlara çözüm getirebilmeyi öğrenmiş, sonraki senelerde belki bir otel inşaatı üzerine projeye katılmış, mimarı planları okumayı öğrenmiş ve buna müdahale edebileek bilgiyi edinmişsinizdir. Verilen finans ve yönetim eğitimleri ile, maddi konularda da her konuda çözüm üretebilecek bir seviyeye gelmişsinizdir. Laureate Hospitality Üniversiteleri, Turizm sektöründe çalışmak isteyen kişilerin, her yönden donanımlı olması gerektiğinin bilincindedir ve öğrencilerinin her yönden gelişmesi için en iyi eğitimi verir.
Kendall College, Laurate Hospitality üyesi olmakla beraber, kendisi de bir etikettir. Bugün dünyanın en büyük oteller zincirlerinde yönetici olanlar Laureate mezunlarıdır ve sadece en iyi eğitimi almakla kalmazsınız daha öğrenciyken bu networkün bir parçası haline gelirsiniz. Four Seasons, Kempinski, The Ritz Carlton, Accor, Holiday Inn, Marriott gibi dünyanın en prestijli otel zincirlerinde staj yaparsınız. Mezun olduğunuzda bu prestijli kurumlardan birinde yönetici pozisyonunda çalışmaya başlarsınız. Kendall College’dan mezun olduktan sonra hala bir Lauraete Hospitality üyesisinizdir ve devamlı en iyi iş imkanlarını takip edersiniz. Dünyada açılacak olan tüm iyi oteller ve buralardaki üst yönetim iş imkanlarından ilk sizin haberiniz olur.
Kendall College sadece Turizm alanında değil aynı zamanda, İşletme ve Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Lisans programları sunulmaktadır. Kendall College’ın İşletme Programlarında yine Turizm üzerine uzmanlaşabilirsiniz. Bunun yanında Kendall dünyanın en iyi aşçılık ve mutfak sanatı bölümlerinden birine sahiptir.
Kendall College’un sunduğu programlar:
Turizm Yöneticiliği Hospitality Management
İşletme Business
Aşçılık ve Mutfak Sanatı Culinary Arts
Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Early Childhood Education

Le Cordon Bleu

Le Cordon Bleu Dünyanın en ünlü mutfak sanatları eğitimini sunan kurumdur. Gastronomy ve Ağırlama yönetimi üzerine eğitimler verir. Paris – Fransa, Londra-İngiltere, Adelaide-Avustralya, Sydney-Avustralya, Melbourne-Avustralya, Tokyo-Japonya, Kobe-Japonya, Seoul-Kore, Ottowa-Canada, Mexico City-Meksika, Lima-Peru ülkelerinde kampüsleri bulunmaktadır.

 

Le Cordon Bleu dünyaca bilinen ve tüm entitülerce tanınan dünyanın en iyi mutfak sanatları ve konaklama eğitimlerini sunan okuldur. Le Cordon Bleu yaratıcı ve yenilikçi uzmanlarıyla sürekli olarak kendini mutfak geleneklerinden vazgeçmeyerek geliştirir. Lisans ve yüksek lisans, sertifika eğitimleri ve dönemlik kurslarla adaylara eğitim veren kurumun kabul ve eğitim koşulları zor ve güçlüdür. Le Cordon Bleu mezunları dünyanın tüm ülkelerinde en yüksek maaşlarla işe kabul edilen, en prestijli otel, gemi ve restorantlarda çok kolay iş bulabilen bireylerdir. Le Cordon Bleu eğitimlerinin neredeyse tamamı pratiğe dayalıdır. Dünyaca ünlü kampüs içerisindeki mutfaklarında eğitim alan öğrenciler mezun oldukları anda alanlarının en kaliteli çalışanları olmaktadırlar.

Usta şeflerin ve piyasa profesyonellerinin ders verdiği bu mutfaklarda daima sınırların ötesinde eğitimler verilerek adaylar zorlanır ve piyasadaki rakiplerinin önüne geçmeleri sağlanır. Le Cordon Bleu Fransız Mutfağı Tekniklerinin koruyucusu ve öncüsüdür. Aşçılık eğitimlerinde 500 yıllık Fransız Gastronomi Sanatları öğrencilere ustalar tarafından aktarılmaktadır. Le Cordon Bleu 100 yıllık eğitim deneyimini gelenekleri ve yenilikleri kusursuzlukla birleştirerek adaylarına sunmaktadır. Le Cordon Bleu ağı tüm kampüslerinin birbirine bağlı ve aynı standartlarda eğitim vermesini sağlamaktadır. Gastronomi, konaklama eğitimleri ve uluslararası oluşu, piyasayı yakından takip edişi ve sürekli aranılan çalışanlara yönelik eğitimler vermesi okulu vazgeçilmez kılmaktadır.

Le Cordon Bleu birçok okul, Gastronomi uzmanı ve otoriteler tarafından şu anda eğitim veren en iyi mutfak sanatları okulu olarak gösterilmektedir. Mezunları 100 yıllık deneyimin aktardıklarıyla parmakla gösterilen adaylar arasındadır. Le Cordon Bleu mezunları asla birbirinden ve okuldan kopmazlar. Sürekli olarak iletişim halinde olan mezunlar gerek kariyer yönlendirmeleri gerek birlikte çalışılan platformlarda yer almaları için davet edilirler. 80′i aşkın dünyanın en ünlü restoranlarında çalışan Le Cordon Bleu Şefi Michelin ödüllü tecrübelerini öğrencileri ile paylaşmaktadırlar. Bu paylaşımlar sadece teorik değildir. Pratik eğitimleri birebir mutfakta hocalarından öğrenen adaylara ayrıca ömürleri boyunca destek ve öncülük etmektedirler.

Le Cordon Bleu ayrıca üniversite profesorleri, uluslararası tanınmış kariyer uzmanları ve turizm-otelcilik alanında sektör uzmanlarını bünyesinde taşır. Katılmak isteyen adaylar Gastronomi, konaklama, turizm ve restoran yönetimi alanlarında sertifika, lisans, yüksek lisans ve MBA eğitimleri alabilirler. Mezunlar dünyanın en iyi restoran, otel, gemi ve resortlarında işe girebilecekleri gibi kendi alanlarında yazar, değerlendirmeci, kritiker, danışman ve girişimci olarak da çalışabilirler.

Le Cordon Bleu’da alacağınız eğitim uzun bir maceranın başlangıcı gibidir. Eğitim ile başlayan kariyer çalışmalarınız ve Le Cordon Bleu toplumu ömrünüzün tamamında kopamayacağınız bir serüvendir. Le Cordon Bleu bugüne kadar bilinen ve ödüllendirilmiş birçok yıldız yetiştirmiştir. Bunlardan bazıları;Dione Lucas, Julia Child, Nancy Silverton, Nathalie Dupree, Eric and Bruce Bromberg, Allen Susser, James Peterson, Lydia Shire, Giada De Laurentiis, Gaston Acurio ve Ming Tsai’dir. Bu birkaç örneğin dışında araştırıldıgında dünyadaki tüm gerçek aşçılık başarılarının ardında Le Cordon Bleu imzası görünmektedir.

 

Le Cordon Bleu Paris

Paris’de her köşe başında; açıkhava marketlerinde, bistrolarda ve boulangerielerde  mutfak sanatlarının kokusunu alırsınız. Gastronomi Sanatları üzerine eğitim almak için en ideal lokasyondasınız.
1895 yılında kurulan Le Cordon Bleu Paris tüm dünyadan öğrencileri kabul eder. Başarılı öğrenciler Paris Merkezli kurumlarda staj imkanlarına hatta mezuniyetlerinden sonra iş davetiyelerine kavuşurlar. Tüm eğitim fransızcadır ve simultane olarak ingilizceye çevrilir.
Programlar ve Kurslar;
Mutfak ve Patisserie Sertifika ve Diplomaları
Sommelier (şarap uzmanlığı) Sertifikası ve Diploması
Profesyoneller için üst seviye devamlılık eğitimleri
Hautes Etudes du Goût eğitimleri
Gastronomi İçin Fransızca Eğitimleri
Mutfak ve aşçılık meraklıları için kısa süreli eğitimler.
Gastronomi Sanatları için Le Cordon Bleu Paris’i seçen öğrenciler mutfak sanatları üzerine unutulmaz ve karşı konulmaz bir çekim ile alacakları eğitimden sonra dünyanın en güçlü şeflerinden biri olacaklardır.
Eğitim ve Diploma Alanlarında Bilgilendirme;
Pastry Diploma;
Pastacılık Diploması: Başlangıç, orta seviye ve Uzmanlık eğitimleri
Yurtdışında Pastacılık eğitimi için kabul edilebilecek tek adres olan Le Cordon Bleu, taleplere yönelik olarak sürekli güncellediği eğitimi ile The Pâtisserie Diploma’yı yetenekli adaylara kazandırmaktadır. Öğrenciler bu diplomayı kazanmaya başlangıç, orta ve uzmanlık seviyesindeki eğitimleri tamamladıktan sonra hak kazanırlar. Öğrenciler ayrıca her seviye pastacılık eğitimlerini tamamladıklarında sertifika almaya hak kazanırlar.
Başlangıç Seviyesi Pastacılık Eğitimi;
Fransız Pastacılık Sanatlarına Giriş
Temel Hamur işleri ve pasta teknikleri
Kremalar ve tamamlayıcılara giriş
Yerel tatlılar ve keklerin yapımı
Pasta ve hamur ürünlerü dekorasyon teknikleri, yemek makyajı.
Maskeleme ve sır teknikleri.
Mayalı Hamur ürünlerine giriş. (Crossantslar ve briochesler)
Basit Fransız Pastacılık terminolojisi
Orta seviye Pastacılık Eğitimi:
Gereklilik: Pastacılık başlangıç seviyesi eğitimi ve sertifikası
Estetik dekoratif yetenekler;
Restoran tatlılarında çeşitlilik
petits four yapımlarında lezzet ve tematikler
Ekmek yapımına giriş
Bavarian krem ve kremalar
Karamel ve nugat
Çikolata yapımına giriş el ayarı ve batırma teknikleri
İleri Seviye Pastacılık Eğitimleri
Gereklilik: Orta seviye pastacılık eğitimi ve sertifikası
Çağdaş Restoran Tatlıları Sanatı: Sıcak ve soguk restoran tatlılarının çağdaş kek ve kalıplar, tartlar, büche’ler dahil yapımı, makyajı ve sunumu. Aroma ve katkı malzemeleri hakkında detaylı incelemeler ve eğitimler.
Çikolata Sanatı: Çikolatayı ısıtma, el ile şekillendirme, kalıplara dökme, değişik türlerdeki çikolataları karıştırmak ve doku yaratmak, çikolata kutuları, çiçekler ve kalıplarla ortada bulunan bir büyük çikolata parçası için etrafına sanatsal yaratımlarda bulunmak.
Sanatsal Şeker Üretimi: Pişirme teknikleri, renklendirme ve şeker ilaveleri. Şekerden üretilmiş objelerin yapımları, Esmer şeker küp ve silindirleri.
Bu programları tamamlayan adaylar Le Grand Diplome programından indirim almaya hak kazanırlar. Le Grand Diplome, Diplôme de Cuisine and the Diplôme de Pâtisserie sahiplerine verilebilir.
Üniformalar ve ekipmanlar daima okul tarafından sağlanmaktadır.
Cuisine Diploma (Yemek Sanatları ve Aşçılık Diploması)
Fransız Mutfağına Giriş
Fransız mutfak terimleri ve tanımları
Mutfak organizasyonu güvenlik ve hijyen
Profesyonel Bıçak kullanımı ve kesme yöntemleri
Klasik Fransız Teknikleri
Stok, Sosis, baharatlı kıymalar,hamurlar.
Orta Seviye Fransız Mutfağı Eğitimi
Katılım Gerekliliği: Basit seviye Fransız Mutfağı Eğitimi
Ürün orjinleri ve yöresel mutfağa etkileri
Profesyonel Mutfak yeteneklerini kusursuzlaştırmak
Kesim ve sunum üzerine ileri teknikler
Sezonluk tatların ve baharatların klasik Fransız mutfağına uyarlanması
Renk, tat ve doku kombinasyonlarına giriş.
İleri Seviye Mutfak ve Aşçılık Eğitimi
Katılım gerekliliği: Orta Seviye Fransız Mutfağı Eğitimi
Mutfakta dikkat ve yeterlilik
Karışık teknik ve metodlar üzerine uzmanlaşmak
Yüksek kalite ve nadir bulunan tarifler üretmek
Klasik Mutfaklar üzerine uzmanlık
Sezonluk ve bulunabilir malzemelerle üretilebilen menüler yaratmak ve adaptasyon
Kişisel yaratıcılıgın geliştirilmesi
Bu programları tamamlayan adaylar Le Grand Diplome programından indirim almaya hak kazanırlar. Le Grand Diplome, Diplôme de Cuisine and the Diplôme de Pâtisserie sahiplerine verilebilir.
Üniformalar ve ekipmanlar daima okul tarafından sağlanmaktadır.
Le Grand Diplôme®
Le Cordon Bleu Diplôme de Cuisine ve Diplôme de Pâtisserie’i kombine ederek Le Grand Diplôme’u ortaya çıkartmıştır. Le Grand Diplôme klasik Fransız mutfağı için şimdiye kadar gerçekleştirilmiş en büyük organizasyonun sonucudur. Dünyanın en geliştirilmiş pastacılık, mutfak ve yan üretimler eğitimi bu diploma ile sunulmaktadır. Bu seviyede eğitim veren dünya üzerinde başka bir kurum bulunmamaktadır. Dünyanın alınabilecek en geçerli ve etkili gastronomi ve mutfak sanatları, türkçe haliyle bilinen aşçılık eğitimi Le Grand Diplôme’dur
Yoğunlaştırılmış ve öğrencilere Fransız mutfak tekniklerini tüm gittikleri bağımsız organizasyonlarda uygulama imkanı verecek olan bu eğitim sayesinde öğrenciler kendi yaratıcı ve estetik dışavurumlarını yaratabileceklerdir. Öğrenciler basit seviyelerden ileri seviyelere kadar tüm Fransız mutfağı ve pastacılık tekniklerini öğreneceklerdir. Bu öğretiler tüm dünyada kabul gören ve uygulanabilir prensiplere dayanmaktadır. Tüm aşçıların ortak görüşlerine göre Le Cordon Bleu’da alınan yurtdışı aşçılık eğitimi sonunda dünyanın tamamında aşçılar yemek üretseler dahi beğenilmeyen hiçbir toplum ya da kültür bulunamayacaktır.
Benzersiz Le Cordon Bleu eğitim sistemi öğrencilere deneyim kazanırken eğitim imkanı sunar. Öğrenciler sürekli olarak mutfakta deneyim kazanırlarken hocaları ve büyük üstadlar tarafından devasa anfi tiyatrolarda uygulamalı anlatımlara da katılmaktadırlar. Bu rahat gözlemlenebilir alanlarda usta şeflerin üretim aşamalarında nasıl teknikler kullandıkları gözlemlenebilmektedir. Öğrenciler sonrasında şeflerle birlikte mutfaklara giderek şefin hazırladıgı tarifleri tekrar izlemekte ve yöresel Fransız pastacılığı, restoran tatlıları ile ilgili pastacılık eğitimlerinde bilgi sahibi olmakta, yemek yapım ve Fransız mutfağı üzerine tüm detayları yakından izleyebilmektedirler. Öğrenciler üstadların yemek yapımlarını seyrederken detaylı notlar alabilmekte ve kendi Le Cordon Bleu tarif kitaplarını oluşturabilmektedirler. Bu uygulamalı eğitimler ayrıca öğrencilerin yemeklerinin ve şeflerin yapımlarının tadım imkanlarını sunar böylece kritik ve karşılaştırmalar yapılır. Tüm ögrenciler birbirlerinin yemeklerini tattıklarından değişik tatlara aşina olurlar ve kendilerince en doğru tarifi yaratırlar.
Uygulama eğitimleri profesyonel mutfakta gerçekleştirilir. Kullanılan malzeme ve gereçler son teknoloji ve kalitede seçilmektedir.
Şarap Ve Yöneticilik Diploması
Le Cordon Bleu Paris şarap ve yöneticilik diploması gastronomi sanatları içerisinde güçlü bir yere sahiptir. Günümüzde dikkatle seçilen bir şarap menüsü restoranların ünü için vazgeçilmez ve önemli bir yere sahiptir.
Restoranın şarap satış marjları geleceği ve ünü için önemlidir. Fransa ve içerisinde bulunan birçok şarap bağı dünya çapında üne sahiptir. Bunun yanında yurtdışı şarap sertifikaları eğitimi için seçilebilecek en iyi yerdir.
Katılım Tarihleri 5 Eylül- 1 Haziran arası devam eden bir programdır.
Program Tematiği;
Öğrenciler teorik ve pratik eğitim alırlar. Şarap konusunda uzman olmak ve gastronomi alanında şarap yönetimi-tadımı üzerine uzmanlaşmak, kariyer yapmak için bir eğitimdir.
Program Kimler için Tasarlandı?
Le Cordon Bleu ilgilileri
Kariyerini değiştirmek isteyenler
Mutfak ve pasta şefleri
Şarap brokerleri, keyif yöneticileri, ihracat ve ithalatçılar.
Gazeteci ve yazarlar, kritikerler.
Turizm endüstrisi uzmanları
Şarap Meraklıları
Program İçeriği
Le Cordon Bleu profesyonel Şarap Tadım Diploma Programı eşsiz ve güçlü bir eğitim sunar. Program 5 ana alanda bölünmüştür.
Şarap yapımı ve kültürü
Şarap merkezi ülkelerin incelenmesi
Şarabın iş yaşantısında yeri, şarap sektörü ve teknolojisi
Yemek ve tadım
Staj (2 ay boyunca şarap sektöründe hizmet veren firmalarda)
Le Cordon Bleu şarap tadım sertifikası egitiminde zaman zaman haftasonları ve aksamları eğitimlere katılmanız gerekebilir.
Kariyer İmkanları
Şarap üzerine gerçekleştirilen bu eğitimde birçok yeni alanda çalısabilirsiniz. Dünya çapında şarap uzmanlarını talep eden birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır ve şu anda gerçek uzmanlar oldukca az sayıdadır. Mezun oldugunuzda bu pazara katılarak, şarap satın alımcısı, şarap brokeri, şarap ithalat-ihracatcısı, turizm alanında şarap sektörü ya da bir yemek-içecek kritikeri olabilirsiniz.
Diploma
Diplomanız eğitimler sonucu gireceginiz sınavlar ve testler sonucu size sunulacaktır ve tüm dünyada yeni bir sektörün kapıları sizin için açılmış olacaktır.
Profesyoneller için Kısa Süreli Eğitimler
Kısa Süreli Pastacılık Eğitimi
Teori,organizasyon, malzeme kontrolü, yaratıcılık, işlevsel detaylar, pratik, tutku ve takım çalışması.
Programa Genel Bakış; Bu devamlı eğitim Le Cordon Bleu Paris tarafından hali hazırda profesyonel olarak çalışan ancak kendini geliştirmek isteyen mutfak sanatları uzmanları içindir.
Katılımcılar tüm yetenekli bireylere açıktır. Eğitim sonunda sertifikanız size sunulmaktadır. Kurs amatör katılımcılar için uygun degildir.
Eğitmenler Le Cordon Bleu Paris pastacılık uzmanlarıdır. Tutkulu ve enerjik uzmanlar dünya çapında üne sahiplerdir. Ayrıca kurs boyunca ünlü şefler misafir katılımcı olarak iştirak etmektedirler.
Çalışma Metodu: 10 kişilik bir ögrenci kontenjanı olan bu kurs Le Cordon Bleu Paris mutfaklarında sürekli ve ağır bir eğitime tabi tutulurlar. Sürekli olarak yeni ürünlerin üretildigi bu mutfaklarda üretimler şefler tarafından kritik edilerek düzenlenir ve geliştirilir.
Program:
Ara Yemekler 3 gün
Le Cordon Bleu  şefleri ile düzenleyeceginiz kekler sürekli olarak farklılık göstermekte ve hazırlanış biçimleri sınırları zorlamaktadır. Fransız mutfak gelenekleri ile yüksek kalitede yaratımlar sunmanız sağlanacaktır.
Restoran Tatlıları 2 gün
Le Cordon Bleu şeflerinin düzenlediği menülerin tamamına hakim hale geleceksiniz. Tabak sunumlarının çekici ve lezzetli olmasını sağlamak için organizasyon, malzeme ve görsel yönetimi nasıl yapacagınız hakkında eğitim alacaksınız.
Makaronlar 2 gün
Dünyaca ünlü Fransız tatlılarından olan makaron için birçok değişik yöntem ve çeşitlemelerle hazırlama esasları öğretilecektir.
Viennoiserie 2 gün
Birçok farklı çeşidiyle geniş yelpazeye sahip olan viennoiserie hazırlıkları için Le Cordon Bleu ustaları size geniş yelpazelerinde bulunan tüm detayları öğretecektir.
Tatlı çeşitleri 2 gün
Minyatür ya da büyük ölçülerde kekler, bisküvitler ve kurabiyeler hazırlanacaktır. Le Cordon Bleu ustaları bu iki günde sizi kıvam yakalama konusunda birhayli zorlayacaklardır.
Çikolata Eğitimi 4 gün
4 gün boyunca çikolata üretimlerinden sonra çikolata heykelleri yapımını ögreneceksiniz.
Şekerleme Sanatı 4 gün
Bu eğitim süresince tüm adaylar karıştırılmış, sadeleştirilmiş, düzenlenmiş, katkılı ve katkısız şekerlemeler, şekerleme pastaları ve tüm incelikleriyle sanatsal yaratımlar ortaya çıkartmayı öğreneceklerdir.
Kısa Süreli Mutfak Eğitimi:
Bu devam programında yeni dokular, tatlar ve tarifler keşfetmek isteyen, tekniğini geliştirmek isteyen profesyoneller için hazırlanmıştır. Le Cordon Bleu şefleri profesyonel deneyimlerini aktarmak için metodlar üzerine çalışmış ve kısa sürede alınabilecek maksimum bilgiyi aktarabilmek için bu sistemi kurmuşlardır.
Programlar:
Uluslararası Etkileşim 4 gün 27-30 Nisan ve 14-17 Eylül tarihleri arası
Bu programda uluslararası mutfak trendleri ve ekzotik içerikler kullanılarak yapılan yeni tarifler hakkında eğitim verilmektedir. İçeriklerin nasıl kullanılacağı, saklanıp düzenleneceği, satın alması ve onların nasıl yemeklerde eşsiz lezzetler verecek sekilde kullanılacagı ögretilmektedir.
Doğal ve hafif mutfak teknikleri 4 gün 4-7 Mayıs ve 21-24 Eylül tarihleri arası
Bu programda Le Cordon Bleu şefleri tariflerde nasıl hafif ve doğal seçimler yapılması gerektiği üzerine eğitim vermektedirler. Aşçılar gastronomik değerini kaybetmeden nasıl hafif yemekler hazırlayabileceklerini öğrenmektedirler. Sağlıklı beslenmenin lezzeti yitirmeden sunulan tariflerle nasıl birleştirilebileceği öğretilmektedir.
Modern Yıldız Mutfağı 4 gün 10-14 Mayıs ve 28 Eylül 1 Ekim tarihleri arası
Bu eğitimde seçmek, düzenlemek ve ödül alabilecek nitelikte yemekleri nasıl yaratabileceğimiz üzerine çalışılmaktadır.Yeni pişirme teknikleri ve ilham veren içerikler kullanılarak nasıl usta işi başyapıtlar yaratabileceğimiz hakkında eğitim verilmektedir.
The Hautes Etudes du Goût tadım, gastronomi ve masa sanatları eğitimi 
Program süresi 2 hafta 10-22 Ekim tarihleri arasında.
Bu multidisipliner eğitimde öğrenciler lezzet ve gastronomi üzerine eğitim alırlar
The Hautes Etudes du Goût Üniversitesi ile kordineli yürütülen bu eğitimde adaylar lezzet antropolojisi, yemek tüketim kültürü ve tarihi, moleküler gastronomi, şarap üzerine büyüsel düşünce, peynir kültürü, masa kurulumunun evrimi ve sunum tekniklerinin gelişimi, yemek sosyolojisi, çocuklar bakımından yemek ve tat psikolojisi, sensör iletişimi, gastronomi ekonomisi, tat nöropsikolojisi ve yemek pişirme eğitimi alırlar. Bunun sonunda üniversiteden alacakları sertifika ve Le Cordon Bleu diploması ile ödüllendirilirler.
Amatör İlgililer İçin Mutfak Sanatları ve Aşçılık Kursları
Mutfak Sanatları Keşifleri
Bütün sunulan uzun dönem ve profesyonellere yönelik egitimlerin yanında Le Cordon Bleu yemek aşıkları için kısa süreli eğitimler sunmaktadır.
Size uygun kursu nasıl seçmelisiniz?
Le Cordon Bleu kurslar görsel uygulamalar ve deneyim programları ile uygulanmaktadır. Temalar, malzemeler, zaman çizelgeleri ve süreler seçilen kurslara göre değişiklik göstermektedir.
Arkadaşlar İçin Pişirmek:
Günün 2.5 saatini görsel sunumlar ve hazırlıklarla geçirirsiniz. İzleyeceğiniz bu hazırlanan yemekleri kendiniz bir uzman aşçı eşliğinde hazırlamayı öğrenirsiniz. Evinize döndüğünüzde arkadaşlarınızı şaşırtmaya hazır olun.
Julia Yemekleri Programı:
Yogunluk olarak Amerikan mutfagından çocukların hoşuna gidecek tarifleri içeren yemekleri içermektedir.
Keşif Atolyeleri:
Geniş yelpazede yemek çalışmaları içeren bir kurstur. Çalışmalar mutfak ve pastacılık eğitimlerini içerir. Gizli tarifler ve şeflerin seçimlerinden oluşan menüler ögretilir.
Bu kurslar ayrıca ailesiyle birlikte katılmak isteyen çocuklara da açıktır.
Geleneksel Ekmek Yapımı:
Geleneksel Fransız ekmeği yapımında ekmek ve pastacılık üzerine çalışılır. Şefiniz un, malzeme ve süreler üzerine detaylı bir eğitimi paylaşır.
Klasik Fransız Mutfağı:
Bu geleneksel mutfak kursunda Fransız mutfagının yemekleri hakkında genel bir bilgilendirme ve öğreti görebilirsiniz.
Akdeniz Tatları:
Bu kursta akdeniz mutfagından seçkiler üzerine öğretiler gerçekleştirilmektedir.
Ayrıca Kısa Süreli Sarap kursları verilmektedir Bu kurslarda şarap tadımları seçimi ve şarap bağlarının tanıtılması-gezileri üzerine yogunlaşılmıştır.

Les Roches Gruyère University of Applied Sciences

Les Roches Gruyere İsviçre hükümeti tarafından tanınmış ilk uluslararası Uygulamalı Bilimler Üniversitesidir. Glion ve Les Roches bünyesinde Uluslararası Otel İşletmecisi lisans eğitimi verir.
Les Roches Gruyere neden farklıdır?
İsviçre’nin Turizm Otelcilik Eğitimi veren ilk özel Uygulamalı Bilimler Üniversitesidir.
İsviçre Hükümeti tarafından onaylanmıştır.
Dünyanın en iyi 3 Turizm okulunun 2si olan Glion ve Les Roches’un kaynaklarından yararlanır ve üniversite diploması verir.
2 ayrı kampüsü vardır. Biri Bulle – merkez, diğeri Bluche – Dağ
85′ten fazla uluslararası öğrencisi bulunur.
Her sene Haziran ve Ocak’ta yeni alım yapar.
Laureate Uluslararası Universitelerinim birinde 1 sömestir işletme okuma imkanı.
Staj ve İşe Yerleştirme
Uluslararası Otel Yönetimi konusunda uygulamalı eğitim
Yiyecek – İçecek (Food and Beverage) Departmanları ile ilgili uygulamalı eğitim
Les Roches Gruyere İsviçre ve Avrupa Bologna standartlarınca kabul görmüş olan, 4 senelik üniversite diploması verir ve böylece mezunları masterlarına devam etmek isterlerse dünyanın her yerinde, diledikleri üniversitede master yapma şansına sahip olurlar.
Lisans Programları
Uluslararası Turizm İşletmeciliği (Bulle Campus)
Yiyecek, İçecek ve Operasyon İşletmeciliği (Bluche Campus)
Master Programı
Turizm İşletmeciliği Masterı (Bulle Campus)
Les Roches Gruyere, sadece bir etiket değil, gerçekten en iyi eğitimi ve öğretimi alabileceğiniz üniversitelerdendir. Eğitiminize başlamanızla beraber stajlarınız başlar. Mezun olduğunuzda tecrübe sahibi olması gereken yeni bir mezun değil, her konuda tecrübeli olan yeni bir mezunsunuzdur. İşin mutfağından başlamış, son senenize geldiğinizde yönetici konumunda stajınızı yapmış, bir oteli idare edebilmek için her konuda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmuşsunuzdur.
İlk sene housekeeping, mutfak, servis alanlarında staj yaparken buradaki sorunlara çözüm getirebilmeyi öğrenmiş, sonraki senelerde belki bir otel inşaatı üzerine projeye katılmış, mimarı planları okumayı öğrenmiş ve buna müdahale edebileek bilgiyi edinmişsinizdir. Verilen finans ve yönetim eğitimleri ile, maddi konularda da her konuda çözüm üretebilecek bir seviyeye gelmişsinizdir. Laureate Hospitality Üniversiteleri, Turizm sektöründe çalışmak isteyen kişilerin, her yönden donanımlı olması gerektiğinin bilincindedir ve öğrencilerinin her yönden gelişmesi için en iyi eğitimi verir.
Les Roches Gruyere, Laurate Hospitality üyesi olmakla beraber, kendisi de bir etikettir. Bugün dünyanın en büyük oteller zincirlerinde yönetici olanlar Laureate mezunlarıdır ve sadece en iyi eğitimi almakla kalmazsınız daha öğrenciyken bu networkün bir parçası haline gelirsiniz. Four Seasons, Kempinski, The Ritz Carlton, Accor, Holiday Inn, Marriott gibi dünyanın en prestijli otel zincirlerinde staj yaparsınız. Mezun olduğunuzda bu prestijli kurumlardan birinde yönetici pozisyonunda çalışmaya başlarsınız. Les Roches Gruyere’dan mezun olduktan sonra hala bir Lauraete Hospitality üyesisinizdir ve devamlı en iyi iş imkanlarını takip edersiniz. Dünyada açılacak olan tüm iyi oteller ve buralardaki üst yönetim iş imkanlarından ilk sizin haberiniz olur.

Les Roches İsviçre

Les Roches, Laureate Uluslararası Üniversiteleri ağında olan, İsviçre’nin en eski ve köklü Turizm Otelcilik Üniversitelerinden biridir. 1954 yılında kurulmuş olan üniversite, uluslararası eğitimin ve çok kültürlü bir ortamda öğrenmenin öğrencilerine katıcağı dünya görüşünün öneminin farkına varara, 1979’dan itibaren İngilizce eğitim vermeye başlamıştır. 60 farklı ülkeden gelen öğrencilerileriyle Turizm Otelcilik ve Otel Yönetimi konusunda kalitesinden asla ödün vermeyerek eğitim vermeye devam etmektedir.

Les Roches, sadece bir etiket değil, gerçekten en iyi eğitimi ve öğretimi alabileceğiniz üniversitelerdendir. Eğitiminize başlamanızla beraber stajlarınız başlar. Mezun olduğunuzda tecrübe sahibi olması gereken yeni bir mezun değil, her konuda tecrübeli olan yeni bir mezunsunuzdur. İşin mutfağından başlamış, son senenize geldiğinizde yönetici konumunda stajınızı yapmış, bir oteli idare edebilmek için her konuda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmuşsunuzdur.

İlk sene housekeeping, mutfak, servis alanlarında staj yaparken buradaki sorunlara çözüm getirebilmeyi öğrenmiş, sonraki senelerde belki bir otel inşaatı üzerine projeye katılmış, mimarı planları okumayı öğrenmiş ve buna müdahale edebileek bilgiyi edinmişsinizdir.

Verilen finans ve yönetim eğitimleri ile, maddi konularda da her konuda çözüm üretebilecek bir seviyeye gelmişsinizdir. Laureate Hospitality Üniversiteleri, Turizm sektöründe çalışmak isteyen kişilerin, her yönden donanımlı olması gerektiğinin bilincindedir ve öğrencilerinin her yönden gelişmesi için en iyi eğitimi verir.

Les Roches, Laurate Hospitality üyesi olmakla beraber, kendisi de bir etikettir. Bugün dünyanın en büyük oteller zincirlerinde yönetici olanlar Laureate mezunlarıdır ve sadece en iyi eğitimi almakla kalmazsınız daha öğrenciyken bu networkün bir parçası haline gelirsiniz. Four Seasons, Kempinski, The Ritz Carlton, Accor, Holiday Inn, Marriott gibi dünyanın en prestijli otel zincirlerinde staj yaparsınız.

Mezun olduğunuzda bu prestijli kurumlardan birinde yönetici pozisyonunda çalışmaya başlarsınız. Les Roches’dan mezun olduktan sonra hala bir Lauraete Hospitality üyesisinizdir ve devamlı en iyi iş imkanlarını takip edersiniz. Dünyada açılacak olan tüm iyi otteller ve buralardaki üst yönetim iş imkanlarından ilk sizin haberiniz olur.

Les Roches Yurtdışı Turizm Otelcilik Eğitimleri Commission on Institutes of Higher Education CIHE tarafından New England Association of Schools and Colleges nezdinde de tanınmaktadır.

Les Roches Yurtdısı Turizm Otelcilik Okulları içinde en prestijli ve mezunlarının en kolay iş buldugu okuldur.

Les Roches Yurtdışı Turizm Otelcilik Okulu her dil, din, ırk, millet, renk ve cinsiyetten, lise eğitimin tamamlamıs tüm ögrencilere ingilizce eğitim verir. Eğitim çogunlukla pratige baglıdır. Öğrenciler seyahat ve turizm alanında alacakları egitimleri teori ve pratik olarak ögrenerek staj yapacakları otel, restoran ya da ilgili kurumlarda uygularlar. Amaç dünyanın neresine giderse gitsin, turizm ve otelcilik endüstrisinde her konuda yanıt verebilen ve yeterli bireyler yetiştirmektir. Les Roches Yurtdışı Turizm Otelcilik okullarından mezun olan adaylar teknik, organizasyon ve yönetim konularında uzman, yönetim hiyerarşisine hakim ve yetkin bireylerdirler. Öğrenciler okullarda günümüz endüstrisinde karsılasacakları tüm detaylar hakkında uzmanlaştırılır ve piyasada yer almaya hazır bir halde mezun edilir. Uluslararası sektörde farklı kültür ve milletlerden bireylerle çalısmaya alışık olan bu bireyler sürekli olarak takım çalısmasının içinde egitim alır ve kariyerinde karsılasacagı tüm zorlukları aşmayı eğitimi boyunca ögrenmiş olur.

Les Roches Yurtdışı Turizm Otelcilik okulu Sürekli dönüşen ve değişen bir eğitim sistemine sahiptir. Ders planları ögrencileri yöneticilik ve genel, temel tüm bilgilerden en ileri seviyeye kadar hakim kılar. 235 milyon çalısanı olan bu dev sektörde yer bulmak için adayların mutlaka fark sahibi olması gerekmektedir. Les Roches Yurtdışı Turizm Otelcilik Eğitimleri bu farkı yaratır ve tüm dünya sektörünün bildigi, mezun oldugunda hemen işe almak istedigi mezunlar yetiştirir.

Les Roches Yurtdışı Turizm Otelcilik Okulu diğer İsviçre Turizm otelcilik okullarından ayrılır, dünyadaki diger okullar ise Les Roches ve Laureate agıyla boy ölçüşemez. Bu farklar
İsviçre Eğitim disiplini ve prensiplerine bağlı kalmak, titiz ve yoğun ders programları, profesyonel ve global stajlar, kampüs içinde sürekli pratik yogunluklu liderlik ve işletme çalısmaları, tüm dünya listelerinde örnek TNS Survey Les Roche ilk 3 yurtdışı turizm otelcilik egitimi okululları arasındadır, NEASC akreditasyonu tasır, tüm dünyada tanınır, ayrıca çin, ispanya ve ürdünde kampüsleri bulunur. Les Roches Yurtdışı Turizm Otelcilik okulu isviçre kampüsünde 90 ülkeden insan bulunmaktadır, alacagınız egitim sonunda dünyanın neresine giderseniz gidin kültürel şoklar yaşamadan hızlıca adapte olur ve rahat çalısırsınız ve işverenler de bunun farkındadır.

Les Roches Yurtdışı Turizm Otelcilik Okulları Aktif olarak egitim alan ve veren 11000 üyelik dev bir ailedir. Bu aileden mezun oldugunuzda tüm dünya sizi bilir ve gücünü alacagınız çok özel iş tekliflerinde hissedersiniz. Dünyadaki çizgiüstü işverenler Les Roches Mezunlarının daima çok kaliteli ve belli standartları yakalamış bireyler oldugunun farkındadır.

İsviçre Alplerinin kalbinde alacagınız eğitim süresinde kişisel kaliteniz de artacak, modern, eglenceli, standartların çok üstünde bir hayat süreceksiniz. Eğitiminiz süresinde konforlu konaklamalarınızda tüm dünya kültürüyle harmanlanacak, dağ sporları ve birçok aktiviteye katılabileceksiniz.

Lisans Eğitimi

 İşletme Yönetimi Lisans Programları

Uluslararası Otel Yönetimi Lisans Programı

Proram 3.5 sene sürmektedir. Uluslararası Otel Yönetimi Programında ögrenciler yönetim, sektör uzmanlıgı dersleri alırlar. Spa ve Sağlık yönetimi, etkinlik yönetimi, organizasyon, pazarlama, tanıtım, finans, girişimcilik, inovasyon, sürdürülebilirlik, proje yönetimi, Mutfak işletmesi ve yönetimi gibi alanlarda uzmanlaşırlar.

Toplamda iki adet 6 aylık staj yapılmaktadır. Bu stajlar en az 4-6 ay arası süren herbiri oldukca yogun ve profesyonel deneyim saglamaktadır.

1. Dönem Dersleri

İlk dönemde tüm temel egitimi alırsınız. İnsanlarla birebir çalısacagınız tüm alanlarda eğitilir ve saha çalısmalarına hakim kılınırsınız.

Katering ve ziyafet, toplu yemek operasyonları,
Temizlik bilimi ve hizmet yönetimi,
Bar ve yan dallarında operasyonlar.
Fine dining, Casual ve Fast Food operasyonları
Oda hizmetleri operasyonları,
Turizm ve agırlama dünyasına giriş
Matematik ve bilgi teknolojileri

2. Dönem Dersleri

Eğitiminizin ikinci döneminde staj yapacak ve operasyon bölümlerinde (restoran, bar, oda servisleri, oda yönetim bölümleri resepsiyon vs gibi alanlarda uzmanlaşacak ve ögrendiklerinizi pratik uygulayarak anlayacak ve deneyimleyeceksiniz.

3. Dönem Dersleri

Okulun üçüncü döneminde arka plandaki işleyişe hakim olacak dersler alırsınız. Yönetim kısımlarını öğrenir ve otelcilik işleyişinin, misafirlere hissettirlmeden nasıl düzgün yürütüldügünü anlarsınız.

Yemek ve toplu ziyafetler nasıl organize edilir?
Pastacılık ve fırın aşcılıgı eğitimleri ve nasıl üretim yapıldığı.
Fine dining, casual ve fast food operasyonları. Mutfakta aşcılık ve pişirme eğitimleri de verilir.
Turizm otelcilik finans muhasebesi ve kontrolü eğitimleri
oda yönetimi
Beslenmenin ve yemek kültürünün Bilimsel disiplinleri
Organizasyon davranış bilimleri

üzerine uzmanlaşırsınız

4. Dönem Dersleri

Bu dönemde aldıgınız bilgilere ek olarak ileri düzey çalısmaları ve egitimleri verilecektir.

Konaklama Yönetimi ve konaklama sistemlerinin tüm esasları
Yemek ve lezzet yönetimi eğitimleri
Tesis yönetimi eğitimi
Turizm ve otelcilik yönetimi muhsasebesi
Turizm ve Otelcilik üzerine insan kaynakları eğitimi
Turizm ve Otelcilik Pazarlaması, marketing çalısmaları üzerine eğitim
Ekonomi
Psikoloji dersleri

5. Dönem Dersleri

Bu dönemde 4-6 aylık bir stajınız olacaktır. Bu stajda tüm ögrendiklerinizin uygulanısı esas olacak ve staj yaptıgınız yer bu baglamda sizi denetleyerek egitim almanızı saglayacaktır.

6-7. dönemler

Bu dönemlerde son olarak işletme pratikleri, stratejik yönetim ve aşagıdaki diger derslere agırlık verilen bir egitim yolu izlenir.

Yöneticilik modelleri
Uluslararası stratejik pazarlama
Finansal Yönetim
İnsan kaynakları ve Liderlik Yönetimi
Araştırma Metodları
Nicelik Teknikleri
Gelir ve Fiyatlandırma Yönetimi
Turizm Çalısmaları
Alanlara Yönelik nitelikli kurslar
Her dönem sonunda ögrenciler seçmeli dersler alabilmektedirler. Bu alacakları dersler dogrultusunda branşlara yönelik daha fazla uzmanlık sağlarlar.

Uzmanlık Alanları Seçimleri

Yurtdısında Turizm Otelcilik Eğitimlerinde Les Roches okullarını farklı kılan özelliklerden biri alanlara yönelik uzmanlaşma imkanlarıdır. Her ögrenci stajları sırasında görecegi tüm turizm ve otelcilik calısmalarında kendine uygun gördügü ve içinde bulunmaktan keyif aldıgı alanda daha fazla ders alarak ve yogunlaşarak uzmanlaşabilir. Bu diger alanlarda bilgi kaybı olacagı anlamına gelmez. Bir alanda uzmanlaşmak istemeseniz de sektörün tüm yönlerine hakim durumda mezun olursunuz. Bu alacagınız uzmanlaşma egitimleri tamamen size bonus olacaktır.

Uzmanlaşabileceğiniz alanlar;

Spa ve Sağlık Yönetimi
Organizasyon ve etkinlik yönetimi
Girişimcilik
Finans
Marketing
Yenilik ve Sürdürülebilirlik
Mutfak İşletmesi Yönetimi

bba-program-flowGlobal Turizm Otelcilik Lisans Programı

Bu programda ögrenciler tüm dünya üzerindeki Les Roches kampüsleri arasında birer dönemlik dönüşümler yaparlar. İsviçrede konaklama, çinde servis, ispanyada mutfak, tekrar isviçrede yönetim gibi egitimler alarak yine aynı sistemde stajlarını yapar ve 3.5 senede egitimlerini tamamlarlar.

Ders içerikleri üstteki programla aynıdır. Farklı ülkeler ve kültürlerini tanıma imkanı doğacaktır.

global-degree-program-flow

Otel Yönetimi Diploması

3 sene sürecek bu egitimden pratik agırlıklı alanlarda uzmanlaşmıs olarak mezun olursunuz. Diger eğitimler gibi staj programları ve tüm sistemleri içerir.

Oda yönetimi, resepsiyon, restorant operasyonları, temel otel yönetimi gibi egitimler alırsınız. Bu bölümden mezun olanlar otellerde temel alanlarda işe başlayabilirler ya da Uluslararası Otel Yönetimi Eğitimine devam edebilirler.

 

 

Yüksek Lisans Eğitimleri

 

İsviçrede Turizm Otelcilik Alanında Yüksek Lisans Eğitimleri İçin Les Roches Switzerland’da dört eğitim açılmıs durumda bunları sırasıyla Postgraduate Diploma, Higher Diploma MBA Hospitality Management ve Master of Science in Hospitality Leadership.

 

Postgraduate Diploma Eğitiminde iki dönem ve bir staj olarak toplamda 2 senelik bir eğitim alırsınız.

 

İlk dönemde sırasıyla otel yönetimi ve operasyonel alanlarda uzmanlaşır, deneyim gerektiren konularda gelişirsiniz.

 

otel finansmanı, hizmet pazarlaması, konaklama hizmetleri operasyonları, yemek ve gastronomi operasyonları yönetimi, pişirme ve servis sanatları üzerine eğitim alır ve deneyim kazanırsınız. Dilerseniz bir yabancı dil eğitimiyle bu zamanı destekleyebilirsiniz.

 

İkinci Döneminizde organizasyon yönetimi ve otel yönetiminin daha ileri aşamalarını çalısırsınız.

 

Oda ve konaklama hizmetleri yönetimi, turizm otelcilik insan kaynakları yönetimi, organizasyon yönetimi, yield & revenue yönetimi, yemek üretimi yönetimi üzerine dersler alır, ek olarak girişimcilik ya da sürdürülebilir tesisler üzerine çalısırsınız.

 

Staj dönemi 4-6 ay boyunca sürecektir. Bu sürede öğrenciler bilgilerini pekiştirir, yöneticilik, süpervizörlük, eğitim konularında operasyonel olurlar. Bu stajlar gerçek müşterilere hizmet veren dünyanın en iyi otellerinde gerçekleşir.

 

pg-semester

 

 

Higher Diploma Eğitiminde ek olarak 1 semestre daha sunulur. Bu sunulan dönemde 6 ders alınır.

Managing Across Cultures
Leadership and Development
Strategic Hospitality Management
Sustainability
Trends in Tourism and Hospitality
Data Analysis and Decision Making
Strategic Operational Management
Hospitality Financial Management and Budgeting
Business Economics
Strategic Management
Revenue and Pricing Management
Tourism Destination and Event Planning
Six Sigma and a Comparative Overview of Quality System

Derslerinden seçeceginiz 6 tanesi ile gelişiminize katkıda bulunursunuz.

pghd-semesters

 

MBA Hospitality Management

Yurtdışında Otel Yönetimi MBA programı için tam adıyla Master of Business Administration for Hotel Management, yüksek lisans programınızda Les Roches İsviçre en güçlü seçimdir.

Kariyerinde üst düzey yönetim sistemlerini ve üst düzey iş pozisyonlarını hedefleyen liderlik vasfına sahip olmak isteyen adaylar için bu program; problem çözme, sistemli ve çok yönlü kararlar verme, stratejik işletme ve liderlik gelişimi eğitimleri vermektedir. Programın ders içerikleri ve eğitim sistemi piyasadaki profesyonel sektör lideri bireylerce oluşturulmuş ve tümü deneyimlerini aktararak otellerin ihtiyacı olan kusursuz yöneticiyi ortaya çıkartmak için hazırlanmıştır. Program gerçek dünyada istenilen ve kabul gören lideri yetiştirmek adına eğitim verir. Marketing ve Finance alanlarında özellikle dersler fazla ve güçlüdür.

İki dönem sürecek eğitiminizde ilk dönemde, çok kültürlülük, liderlik ve geliştirme, stratejik otel yönetimi, sürdürülebilirlik, turizm ve otelcilik trendleri, data analizi ve karar mekanizmaları, stratejik operasyon yönetimi, finansal yönetim ve bütcelendirme dersleri alırsınız.

İkinci dönemde; işletme ekonomisi, stratejik yönetim, bütce ve fiyatlandırma yönetimi, turizm ve organizasyon yönetimi-planlaması, araştırma projesi.

Bunun dısında üç uzmanlık dersi alırsınız bunlar, turizm otelcilik emlak yönetimi, kurumsal finans, yatırım stratejileri, finansal pazar, tüketici davranısları, marka pazarlaması, e-pazarlama arasından seçilir ve size değer katar.
Master of Science in Hospitality Leadership

Bu Yüksek lisans programı turizm otelcilik yönetiminde profesyonellerin yönetimsel, girişimcilik yeteneklerini ve kariyerlerini pratik ve stratejik liderlik gelişimi ile hızlandırır.

Program İki dönem sürmektedir. Bu iki dönem içerisinde

Stratejik yönetim ve organizasyon, iletişim, problem çözme, kriz yönetimi, geliştirme, yenilik, yaratıcı ve kritik düşünme yöntemleri çalışılır.

İlk dönem 14 hafta ders, 1 hafta okumalar, 2 hafta sınavlar olarak geçer. Bu dönemde turizm otelcilik liderlik vasıfları, stratejik operasyon yönetimi, kültür ve organizasyon, finansal yönetim, araştırma yöntemleri dersleri alınır.

İkinci Dönem Yaratıcılık ve buluslar, stratejik yönetim, kriz yönetimi, liderlik organizasyonları, proje gibi sistemlere agırlık verilir.

 

 

Les Roches’un sunduğu tüm okullardaki diğer programlar:

Otel Yönetimi
İşletme Yönetimi
Uluslararası Otel Yönetimi ve Girişimcilik BBA (Honors) in International Hotel Management with Entrepreneurship
Uluslararası Otel Yönetimi ve Finans BBA (Honors) in International Hotel Management with Finance
Uluslararası Otel Yönetimi ve Pazarlama BBA (Honors) in International Hotel Management with Marketing
Uluslararası Otel Yönetimi ve Otel Tasarımı, Proje Yönetimi BBA (Honors) in International Hotel Management with Hotel Design and Project Management
Uluslararası Otel Yönetimi ve Aşçılık Yönetimi BBA (Honors) in International Hotel Management with Culinary Business Management
İşletme Yönetimi Masterı
Otel Yönetimi MBA ve Finans MBA IN HOSPITALITY MANAGEMETN WITH FINANCE
Otel Yönetimi MBA ve Pazarlama MBA IN HOSPITALITY MANAGEMENT WITH MARKETING
Postgraduate Eğitimi
Uluslararası Turizm Yönetimi POSTGRADUATE DIPLOMA in International Hospitality Administration
Uluslarası Turizm İşletmeciliği POSTGRADUATE HIGHER DIPLOMA in International Hospitality Management
Uluslararası Aşçılık Yönetimi POSTGRADUATE DIPLOMA in Business Administration for Culinary Arts Professionals

Libera Universita’ Di Lingue e Comunicazione

İtalya’da Turizm Otelcilik Yüksek Lisans Eğitimi Libera Universita’ Di Lingue e Comunicazione

IULM 44 senelik geçmişe sahip,  dünyada 79 üniversite iyi üniversite ile bağlantısı bulunan çok iyi bir üniversitedir. Özellikle İletişim ve Yönetim alanında uzmanlaşmış olan üniversite, bu sene Turizm Yönetimi konusunda uluslararası bir master programı açtı.
IULM Master in Tourism Managementı farklı kılan nedir?
Öncelikle program uluslararası bir program olduğu için kültürler arası çalışma öğrencilere farklı bakış açıları sunar.
IULM Turizm alanında çok iyi oteller ve şirketler ile çalışır. Master hocalarınızın büyük çoğunluğu bu otellerin yöneticileridir. Birebir onlarla çalışır, iş tecrübelerinden yararlanırsınız.
Stajlarınız yine büyük otellerde ayarlanır. Yöneticilerin yanında staj yapar, mezun olduğunuzda yönetici olarak çalışabilecek tecrübeyi edinirsiniz.
IULM mezunlarının %75′i staj için seçtikleri otellerde yönetici olarak işe başlama şansına sahip olmuştur. Tüm mezunlar istedikleri şekilde iş bulabilmişlerdir.
Mezun olmadan evvel okulla birlikte sizin için bir “CV Book” hazırlanır ve istediğiniz her yere okul aracılığı ile başvuru yapılır.
6 ay zorunlu olan stajınız işinizin garantisidir. Stajınızı İtalya’da ya da dünyanın herhangi bir yerinde yapabilirsiniz.
Genel olarak sunulan dersler:
Players and Roles in the Tourism System Armando Peres, IULM University
Sustainable Tourism Guidelines and Management Practices Raffaella Caso, IULM University and Green Step Consulting
Accounting Management Francesca d’Angella, IULM University
Communication Skills and Self Marketing Linda Williams, Janice Giffin, IULM University
Chess –  Roy Alvarez, Cornell University (USA)
Marketing Management Riccardo Spinelli, Genova University
Business Strategy Massimiliano Bruni, IULM University
Claudia Gabbioneta, Genova University
Corporate Finance and Real Estate Investment Ruggero Sainaghi, IULM University
Information Technology for Tourism Managers
Gabriele Piccoli, Cornell University
Enrico Bertoldo, Amadeus Italia
Organizational Behaviour and Human Resources
Luca Quaratino, IULM University,
Filippo Squarcia, Starwood Hotels & Resorts
Advanced Accounting and Management Control
Ruggero Sainaghi, IULM University
Revenue and Channel Management Damiano Zennaro, Intercontinental Group
Business Profitability Analysis Business and Marketing Research
Roy Alvarez, Cornell University (USA)
Shawn Jang, Purdue University (USA)
Hospitality Management Emilio Valdameri, Progetto Turismo
Retail Management Giorgio Castoldi, IULM University
Transport Management Valeria Rebasti, Volotea
Meeting Industry Management Francesca d’Angella, IULM University
Destination Marketing and Branding  Alastair Morrison, Purdue University (USA)
Tourist Experience Design
Maurizio Goetz, Innovacting
Andrea Rossi, Innovacting
Margherita Bozzano, Merion Cultural Tours
Philip Pearce, James Cook University
Çalıştığı Başlıca Oteller ve Restorantlar
Accor
AICA
Alliance Alberghi
Antares Hotels
ATA Hotels
NH Hoteles
Melià Hotels & Resorts
Starwood Hotels & Resorts
Una Hotels & Resorts
Villa d’Este
Best Western
D’O
Hilton
Intercontinental
Marriott
NH Hoteles
Melià Hotels & Resorts
Starwood Hotels & Resorts
Una Hotels & Resorts
Villa d’Este
Club MED
Dağıtım Şirketleri
Amadeus
Alpitour
Aviomar
BCD Travel
Bravo Net
Brevivet
Cartorange
Departures
ECTAA
Etrusca Viaggi
Evolution Travel
Expedia
Frigerio Viaggi
Hotelplan Turisanda
I Viaggi del Ventaglio
Kuoni
Mistral – Quality Group
Mobissimo
Naar Worldwide Tours
Nicolaus Tours
Outtravel
Tivigest
Uvet American Express Corporate Travel
Valtur
Diğer Şirketler
Air Dolomiti S.p.A.
Alitalia
Austrian Airlines
Costa Crociere
Meridiana
MSC Crociere
Royal Caribbean Cruise Line
Trenitalia
TUI Fly
Cisalpina

Les Roches Marbella İspanya

 

Les Roches, Laureate Uluslararası Üniversiteleri ağında olan, İsviçre’nin en eski ve köklü Turizm Otelcilik Üniversitelerinden biridir. 1962 yılında kurulmuş olan üniversite 1995 yılında İspanya’da açtığı Les Roches İspanya ile 60 farklı ülkeden gelen öğrencilerileriyle Turizm Otelcilik ve Otel Yönetimi konusunda kalitesinden asla ödün vermeyerek eğitim vermeye devam etmektedir.

Les Roches İspanya, sadece bir etiket değil, gerçekten en iyi eğitimi ve öğretimi alabileceğiniz üniversitelerdendir. Eğitiminize başlamanızla beraber stajlarınız başlar. Mezun olduğunuzda tecrübe sahibi olması gereken yeni bir mezun değil, her konuda tecrübeli olan yeni bir mezunsunuzdur. İşin mutfağından başlamış, son senenize geldiğinizde yönetici konumunda stajınızı yapmış, bir oteli idare edebilmek için her konuda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmuşsunuzdur.
İlk sene housekeeping, mutfak, servis alanlarında staj yaparken buradaki sorunlara çözüm getirebilmeyi öğrenmiş, sonraki senelerde belki bir otel inşaatı üzerine projeye katılmış, mimarı planları okumayı öğrenmiş ve buna müdahale edebilecek bilgiyi edinmişsinizdir. Verilen finans ve yönetim eğitimleri ile, maddi konularda da her konuda çözüm üretebilecek bir seviyeye gelmişsinizdir. Laureate Hospitality Üniversiteleri, Turizm sektöründe çalışmak isteyen kişilerin, her yönden donanımlı olması gerektiğinin bilincindedir ve öğrencilerinin her yönden gelişmesi için en iyi eğitimi verir.
Les Roches İspanya, Laurate Hospitality üyesi olmakla beraber, kendisi de bir etikettir. Bugün dünyanın en büyük oteller zincirlerinde yönetici olanlar Laureate mezunlarıdır ve sadece en iyi eğitimi almakla kalmazsınız daha öğrenciyken bu networkün bir parçası haline gelirsiniz. Four Seasons, Kempinski, The Ritz Carlton, Accor, Holiday Inn, Marriott gibi dünyanın en prestijli otel zincirlerinde staj yaparsınız.
Mezun olduğunuzda bu prestijli kurumlardan birinde yönetici pozisyonunda çalışmaya başlarsınız. Les Roches İspanya’dan mezun olduktan sonra hala bir Lauraete Hospitality üyesisinizdir ve devamlı en iyi iş imkanlarını takip edersiniz. Dünyada açılacak olan tüm iyi otteller ve buralardaki üst yönetim iş imkanlarından ilk sizin haberiniz olur.
Les Roches İspanya’nın sunduğu programlar:
Otel Yöneticiliği Diploması Hotel Management Diploma
Turizm İşletmeciliği Yönetimi Bachelor in Business Administration (Hospitality)
Turizm Yönetimi üzerine PostGraduate Diploma Post Graduate Diploma in Hospitality Management
Golf Yöneticiliği üzerine PostGraduate Diploma Post Graduate Diploma in Golf Management
Aşçılık – Endülüs Mutfağı üzerine Yaz Okulu Programı

 

Les Roches Shangai

Les Roches Jin Jiang International Hotel Management College Shangai, Laureate Uluslararası Üniversiteleri ağında olan, Çin’in en iyi Turizm Otelcilik Yüksek Okuludur. Üniversite, uluslararası eğitimin ve çok kültürlü bir ortamda öğrenmenin, öğrencilerine katıcağı dünya görüşünün öneminin farkındadır. Farklı ülkeden gelen öğrencilerileriyle Turizm Otelcilik ve Otel Yönetimi konusunda kalitesinden asla ödün vermeyerek eğitim vermektedir.

Les Roches Jin Jiang International Hotel Management College Shangai gerçekten iyi bir eğitim ve öğretim alabileceğiniz üniversitelerdendir. Eğitiminize başlamanızla beraber stajlarınız başlar. Mezun olduğunuzda tecrübe sahibi olması gereken yeni bir mezun değil, her konuda tecrübeli olan yeni bir mezunsunuzdur. Ön Lisans eğitiminizi burada tamamladıktan sonra, lisans diploması almak isterseniz, Laureate Üniversitelerinden bir başkasında son senenizi okuyarak lisans diplomanızı da alabilirsiniz.
Les Roches Jin Jiang International Hotel Management College Shangai, Laurate Hospitality üyesidir. Bugün dünyanın en büyük oteller zincirlerinde yönetici olanlar Laureate mezunlarıdır ve sadece en iyi eğitimi almakla kalmazsınız daha öğrenciyken bu networkün bir parçası haline gelirsiniz. Four Seasons, Kempinski, The Ritz Carlton, Accor, Holiday Inn, Marriott gibi dünyanın en prestijli otel zincirlerinde staj yaparsınız. Mezun olduğunuzda bu prestijli kurumlardan birinde yönetici pozisyonunda çalışmaya başlarsınız. Les Roches Jin Jiang International Hotel Management College Shangai’dan mezun olduktan sonra hala bir Lauraete Hospitality üyesisinizdir ve devamlı en iyi iş imkanlarını takip edersiniz. Dünyada açılacak olan tüm iyi oteller ve buralardaki üst yönetim iş imkanlarından ilk sizin haberiniz olur.
Les Roches Jin Jiang International Hotel Management College Shangai’un sunduğu programlar:
Uluslararası Otel Yönetimi
İngilizce Hazırlık Programı
Uluslarası Otel Yönetimi PostGraduate Diploma

Les Roches Marbella İspanya

Les Roches, Laureate Uluslararası Üniversiteleri ağında olan, İsviçre’nin en eski ve köklü Turizm Otelcilik Üniversitelerinden biridir. 1962 yılında kurulmuş olan üniversite 1995 yılında İspanya’da açtığı Les Roches İspanya ile 60 farklı ülkeden gelen öğrencilerileriyle Turizm Otelcilik ve Otel Yönetimi konusunda kalitesinden asla ödün vermeyerek eğitim vermeye devam etmektedir.

Les Roches İspanya, sadece bir etiket değil, gerçekten en iyi eğitimi ve öğretimi alabileceğiniz üniversitelerdendir. Eğitiminize başlamanızla beraber stajlarınız başlar. Mezun olduğunuzda tecrübe sahibi olması gereken yeni bir mezun değil, her konuda tecrübeli olan yeni bir mezunsunuzdur. İşin mutfağından başlamış, son senenize geldiğinizde yönetici konumunda stajınızı yapmış, bir oteli idare edebilmek için her konuda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmuşsunuzdur.
İlk sene housekeeping, mutfak, servis alanlarında staj yaparken buradaki sorunlara çözüm getirebilmeyi öğrenmiş, sonraki senelerde belki bir otel inşaatı üzerine projeye katılmış, mimarı planları okumayı öğrenmiş ve buna müdahale edebilecek bilgiyi edinmişsinizdir. Verilen finans ve yönetim eğitimleri ile, maddi konularda da her konuda çözüm üretebilecek bir seviyeye gelmişsinizdir. Laureate Hospitality Üniversiteleri, Turizm sektöründe çalışmak isteyen kişilerin, her yönden donanımlı olması gerektiğinin bilincindedir ve öğrencilerinin her yönden gelişmesi için en iyi eğitimi verir.
Les Roches İspanya, Laurate Hospitality üyesi olmakla beraber, kendisi de bir etikettir. Bugün dünyanın en büyük oteller zincirlerinde yönetici olanlar Laureate mezunlarıdır ve sadece en iyi eğitimi almakla kalmazsınız daha öğrenciyken bu networkün bir parçası haline gelirsiniz. Four Seasons, Kempinski, The Ritz Carlton, Accor, Holiday Inn, Marriott gibi dünyanın en prestijli otel zincirlerinde staj yaparsınız.
Mezun olduğunuzda bu prestijli kurumlardan birinde yönetici pozisyonunda çalışmaya başlarsınız. Les Roches İspanya’dan mezun olduktan sonra hala bir Lauraete Hospitality üyesisinizdir ve devamlı en iyi iş imkanlarını takip edersiniz. Dünyada açılacak olan tüm iyi otteller ve buralardaki üst yönetim iş imkanlarından ilk sizin haberiniz olur.
Les Roches İspanya’nın sunduğu programlar:
Otel Yöneticiliği Diploması Hotel Management Diploma
Turizm İşletmeciliği Yönetimi Bachelor in Business Administration (Hospitality)
Turizm Yönetimi üzerine PostGraduate Diploma Post Graduate Diploma in Hospitality Management
Golf Yöneticiliği üzerine PostGraduate Diploma Post Graduate Diploma in Golf Management
Aşçılık – Endülüs Mutfağı üzerine Yaz Okulu Programı

 

  Adınız (gerekli)

  Epostanız (gerekli)

  Mesajınız

  [honeypot email]